Tekerlek bilyası yani porya bilyasının bozulması

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Aracımda sessiz olmasıyla bilinen goodyear efficientgrip performance yazlık lastik olmasına rağmen sıradışı fazla bir uğultu gürültü olduğunu hissediyorum lastik gürültüsü gibi. Özellikle 70 80 gibi hızlarda iyice belirginleşiyor. Lastikçiye lastikleri havasını vs baktırdım hiçbi sıkıntı yok bilyalardan yapabilir diyince araştırdım olabilir dedim bende. Yakın zamanda baktırmak istiyorum ama bu iş biraz zahmetli bişeymiş diski aksları sökmek gerekiyormuş araştırdığım kadarıyla. Olur da bilyalarda sıkıntı varsa ki büyük ihtimal öyle gözüküyor özel serviste mi yaptırayım yoksa yetkili servise mi götürüyüm aracı, ne diyorsunuz? Bu bilyalardan başına böyle hadise gelen var mı acaba tecrübelerini aktarabilecek?

Ben porya kontrolu yaptirmistim sokme takma islemi olmadan

Lastikler aractan sokulmeden bu balans cihazi ile bakmislardi

IMG_7217.jpg

Upvote 0
@Tulkas ses arka taraftan mı geliyor? Ya da sağ sol gibi belirgin bir fark oluşuyor mu?

Upvote 0
@HONEY ilk defa şimdilerde öğrendim bende bunu, kışlık lastikler de sessizdi benim ama şuanki gibi gürültü yoktu sanki, yazlıkları takalı 1 ay olacak poryalara bilyalara bakalım diyen de olmadı işkilleneceğim bi durum da olmadı sadece yazlık sessiz bi lastik olmasına rağmen bukadar gürültü gelişi var

Upvote 0
@ogzogz önden geliyor gibi hocam en çok da sağ taraftan ama arka mı ön mü seçemiyorum tam doğrusu

Upvote 0
@Tulkas peki lastikleri değiştirirken balans yaptırıp mı takıldı ve de rot ayarı yaptırdınız mı?

Upvote 0
@ogzogz balans yapıldı sadece balansta da bi problem yok gibi, rot ayarı yaptırmadım hocam zaten sağa sola çekme yok şuanlık araçta oyüzden yaptırmamıştım

Upvote 0
Ben geçen sene on porya bilyalari değiştirdim 70 80 den sonra çok bariz uğultu sesi baya araştırdım servise götürdüm Bi deneme surusunden sonra sürüş uzmanına poryadan dedi ve degsm oldu kavrama değişimi kadar para ödedim valla 1500 lira civarı 2 bilya

Upvote 0
Ben geçen sene on porya bilyalari değiştirdim 70 80 den sonra çok bariz uğultu sesi baya araştırdım servise götürdüm Bi deneme surusunden sonra sürüş uzmanına poryadan dedi ve degsm oldu kavrama değişimi kadar para ödedim valla 1500 lira civarı 2 bilya
Faturayı paylaşabilirseniz., oradan parça kodlarını öğrenebiliriz., diğer konuda da sorulmuş orjinal fabrikanın taktığı poryanın ne marka olduğu bilmiyoruz, parça kodları sayesinde poryanın üretici firmayı öğrenebiliriz

Upvote 0
Faturayı paylaşabilirseniz., oradan parça kodlarını öğrenebiliriz., diğer konuda da sorulmuş orjinal fabrikanın taktığı poryanın ne marka olduğu bilmiyoruz, parça kodları sayesinde poryanın üretici firmayı öğrenebiliriz

Cevap alamamışsin ustad ben vereyim parca nosunu :)

5WA407621 ön porya

Yetkili servis %15 indirimli fiyati 3.250 tl

Benimde gidikmis dışarda fag taktiracagim

Upvote 0
Eyvallah Bülent dostum :)

Maşallah servis fiyatı gayet uygunmuş:)))

Fag kaliteli bir markadır. mis gibi kullanılır

Upvote 0

Geri
Üst Alt