Arabam Kaç Para?

10ur

Üye
İsim
Onur
Merhaba dostlarım, aracımı satmaya karar verdim. Bir türlü karar veremedim kaça satar diye yardım eder misiniz? Biraz zorlanacağınız bir araç sanırım ilgilenip fikir verenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

Aracımı 0 alanlar engelli raporuyla almışlardı, 5 yıl kullandılar ve sattılar. 5 yıl içinde ufak tefek kazalar yaptılar hep servise götürdüler. (90.000 km) En ufak bir sürtmeyi bile servis değiştirmiş kayıtları mevcut. İç kısımlarında hiç boya yok. Panel, airbak vs hep orjinal. Ardından özel servise götürdüm ben şu an 133 bin km de.

2013 model

golf 1.6 tdi highline

cam tavan

arka stoplar led ( orjinal )

katlanır ayna

133.000 km

beyaz

hiç sorunu yok, yağ gibi yürüyeni. tüm ağır bakımları yapıldı

4 değişen var ön 3 sol kapı ama içleri tertemiz hep serviste değişti gram içlerinde oynama yok

yedek anahtarı kitapcıkları var

ezik çizik yanık yırtık yok

otomatik vites

kaç paraya satmalıyım sizce, teşekkürler.

@10ur cam tavansız 208 bin kasko değeri..

205-210 bin civarı yazılabilir ancak değişenler kilometre vs. ile 190 -200 bin arası olabilir. 

Hayırlısı olsun. 

180-190 bin tl eder gibi duruyor sarı siteye bakınca. Ama fiyatlar şişik, satış rakamı farklı olabilir.

Selam, bir kac ikinci el satis sitesinden ortalama bi fiyat cikaran uygulama yaziyorum. Kendisine sorgu attigimda asagidaki sonucu aldim. Fiyat dusuren unsurlar olmadigini varsayarak asagidaki fiyati baz alabiliriz. Degisenlerin tutarini ve km hesaba katarsaniz biraz dusmeniz gerekecek veya ekstra ozellik varsa eklemeniz gerekecek.

206.874TL

vw müşterisi km'nin 100bin üstüne olmasını çok önemsiyor. 95 bin ile 105 bin km arasında baya fiyat farkı oluyor.

yine vw müşterisi değişenleri çok önemsiyor.

ben 3 ay araç fiyatlarını inceleyip almıştım, 3 değişenli bir jetta hiç boyası olmayan jettaya göre en az 40 bin fiyatı düşürüyor.

bu durumda ben 180-190 arası yazılabilir, 170-180 arasına da satılır diye tahmin ediyorum.

@10ur cam tavansız 208 bin kasko değeri..

205-210 bin civarı yazılabilir ancak değişenler kilometre vs. ile 190 -200 bin arası olabilir. 

Hayırlısı olsun. 

Sanmıyorum hocam o kadar edeceğini ağzınızdan bal damlıyor :D
:)

Yani genel olarak baktığımızda sıfır araçlarda bile net bir fiyat olmuyorken , net bir fiyat verebilmek loto tutturmak gibi birşey..

Elbette her malın (gerçel) değerinde  bir alıcısı bulunur. Tamamen arz talep.. 

Umarım alıcısına da satıcısına da hayırlı olan memnun olabilinilecek değerde bir alım satım süreci yaşarsınız.

Geri
Üst Alt