Poliçe Süresini Uzatacağım Neleri Değiştirmeliyim?

@KaiZeN

Valla en son servislik / tramerlik / kaskoluk kaza yaptığımdan beri 22 yıl geçmiş. Yaş da 22-23 dü

Güncel eldeki golfle 12 santimlik ön çamurluk göçüğünü göcükcüde hallettik . Tek nazar bu 3,5 yıldır.

En iyi kasko şirketi icin , her yıl düzenli kaza yapan ve kasko firmalarının çogunda tecrübe yaşamış biri olsa iyi olurdu.?

Ak sigortanın ne kadar ak ! Ne kadar kara olduğunu anlamak icin kaza tecrübesi lazım ki , amann olmasın

En iyi kasko ocaklarına düsmedigin kaskodur.

En iyi bankada borcun olmadığı bankadır

Valla hocam birde ticari araba ile yapılan kaza dan dolayı ticari arabanın yatar tazminatı mevzusu önemli onu muhakkak ekletin bence. Ticari taksi ile karistigim kazadan dolayı 2bin lira ödemek zorunda kaldım.

Valla hocam birde ticari araba ile yapılan kaza dan dolayı ticari arabanın yatar tazminatı mevzusu önemli onu muhakkak ekletin bence. Ticari taksi ile karistigim kazadan dolayı 2bin lira ödemek zorunda kaldım.
Bunu ilk kez duydum. Ekleteceğim, teşekkürler.

Sompo'dan devam etmek istiyorsanız;

İmm konusunda arkadaşlarımız zaten gerekeni söylemişler.manevi tazminat ekletmeyi unutmayın.Sompo'da ek paketler var tam rakamları hatırlamıyorum ama 100-200-300liralık olması gerekiyor.

İkame aracınızı mutlaka serviste kaldığı süre boyunca almaya çalışın.Doğuş orta hasarda bile inanılmaz araç bekletiyor.Anahatar teminatınız min 3.000tl olsun.Cam muafiyetine dikkat edin.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Bu arada çoğu tercih konusu gibi bu konuda sıkıntılı biraz.En iyi şirket dedikleriniz bile sizi hayal kırıklığına uğratabilir.Herşey acentenizde biter,çalıştığınız kişiye güvenmekte fayda var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Unicorn55 Bahsettiğiniz teminat özel araçlara verilmiyor.Ticariler(minibüs otobüs dahil ,taksi hariç) gibi araçlara yapılır.Bireysel kullanıcı bu teminatı alamıyor.

Örneğin benim minibüsüm var kendimi teminat altına alıp aracımın başına birşey gelirse diye o teminatı seçebiliyorum ama özel aracıma bu teminatı alamıyorum.Nedenine gelince bu teminat suistimale tabi bir durum.Ticari ve servis anlaşıp aracı fazladan yatırıp sizden bu teminatı fazlasıyla isteyebiliyor ve bu durum hukuki bir çncelik haline gelip uzuyor.Şirketler bu tip içeriklere izin vermiyor.Evet veriyor diyen varsa ben de kendimi güncellemek isterim.

Yeri burası değil ama güncelleme olsun diye yazıyorum.

Sompo 250.000 TL İMM ile 3950 TL teklif verince Sompo ile yollarımızı ayırıp Groupama sigortadan yaptırdım. İMM'yi de 2 milyon TL olarak ayarladım. Geçen yıla göre sürücü ve araç hukuksal koruma 10.000 TL'den 5.000 TL'ye düştü anahtar teminatını ise 3.000 TL olarak değiştirdim aldığım tek indirim ise hasarsızlık indirimi oldu. Kasko için 3207 TL trafik sigortası için ise 402 TL ödemiş oldum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@EsXi groupama,''asistans plus ekstra'' teminatıyla birlikte tam istediğimiz düzeyde bir poliçe haline gelir.

Geri
Üst Alt