Golftutkusu yeni üyelik ve mesajlaşma sistemi hakkında genel duyuru

50 biraz çok olmuş bence :)  

50 biraz çok olmuş bence [emoji4] 
Pazarlık payi bırakılmış olabilir

@AhmetCakmak @frknyldrm 

Arkadaşlar sizden bir ricam var eminim benim gibi bu konudan rahatsız arkadaşlar da vardır.

Forumda genellikle yeni üyelerde ve çok nadir de olsa eski üyelerde çok nadir. Üslup problemi var... 

Bu tür mesajlara bir yaptırım bir ceza var mı ? 

Bazen çok can sıkıcı olabiliyor bu konu lütfen biraz daha hassas olun. 

Teşekkürler.
Forum huzurunu bozacak mesajları gördükçe kaldırıyoruz hocam, gerekli durumlarda da uyarı puanı verilerek uyarılar yapılıyor.

Rahatsızlık duyduğunuz mesajları raporlayabilirsiniz, bizim gözümüzden kaçanlar olabilir.

Bugünden itibaren yeni üyelik ve mesajlaşma sistemi:

- Golftutkusu'na yeni üye olan veya üyeliği eski olsa bile 50'den az iletiye sahip olan herkes "Yeni Üye" sayılmaktadır.

- "Yeni Üye" grubu için mesajlaşma sistemi ve imza kullanımı aktif değildir.

- "Yeni Üye" grubu alışveriş/ticaret kategorisinde alım veya satım ilanı açabilmek için "Üye" grubuna terfi etmesi gerekir.

- 50 veya daha fazla iletiye sahip olan herkes otomatik olarak "Üye" grubuna terfi eder ve böylece mesajlaşma sistemi aktifleşir. Artık alım veya satım ilanı da oluşturabilir.
50 ileti sınırını aşmak için konu altlarına seri bir şekilde anasayfadaki konuların altında "beğendim" "güzel olmuş" , " (y) " gibi  emojiler ve kısa kelimeli yazılar ile karşılaşmamak adına da bu maddeye küçük bir ek uyarı yapılabilir,

Eğer ki farklı konulara yorum yapılıyorsa saatte ya da günde yapabileceği yorum sayısı sınırlaması da olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@frknyldrm 

Ayrıca bir talebim de forumda fren sistemine müdahale (kaliper delmek kapak takmak vs) , yay presleme kesme vb hayati önem taşıyan parçalar için modifiye yönünde destek verilmemesi , yasaklanmasıdır.

Teşekkürler.

@frknyldrm 

Ayrıca bir talebim de forumda fren sistemine müdahale (kaliper delmek kapak takmak vs) , yay presleme kesme vb hayati önem taşıyan parçalar için modifiye yönünde destek verilmemesi , yasaklanmasıdır.

Teşekkürler.
Çağlar hocam arabasına yaptıracağı işlem için kimseye engel olamayız ama zaten üyelerimiz bu konuda bilinçliler.

Üyelerimizin, yay kestirme/pressletme niyetiyle foruma yazan birisine en kötü ihtimalle 2.el spor yay aldıracağına inanıyorum. :)

Tavsiye ve yönlendirmelerin büyük bir çoğunluğu doğru işlemler, biz de bu sebeple burada olmaktan memnunuz.  :sofor:

50 ileti sınırını aşmak için konu altlarına seri bir şekilde anasayfadaki konuların altında "beğendim" "güzel olmuş" , " (y) " gibi  emojiler ve kısa kelimeli yazılar ile karşılaşmamak adına da bu maddeye küçük bir ek uyarı yapılabilir,

Eğer ki farklı konulara yorum yapılıyorsa saatte ya da günde yapabileceği yorum sayısı sınırlaması da olabilir.

Hayırlı olsun. Fakat Bolca mesaj kasma yasanacaktır.
@frknyldrm Furkan hocamın bahsettiği gibi herkes kurala uymayan yorum veya konulara denk gelince report ederse tespit etmemiz daha kolay oluyor. Tespit edince hem o yorumları kaldırıyoruz hem de uyarı veriyoruz. 

Merhabalar, konu ile ilgili bende fikrimi belirtmek isterim.

Yeni gelen üyelerin bir çoğu, başına bir sıkıntı geldiğinde veya acil bilgi ihtiyacı durumunda internette yaptığı araştırmalar sonrasında form sitemizin varlığından haberdar olmuş olabiliyor. Hatta aynı soruyu birçok formda sormuş bile olabiliyor  :) Aslında zaten sorulabilecek birçok sorunun cevabı formda mevcut, detaylı arama yapsa bulacaktır.

Demek istediğim şu; böyle bir durumda kısa sürede / birkaç gün içinde sorusuna cevap bulamayan kişi birdaha forma uğramayacaktır. ( Gerçi cevap bulduktan sonra da uğramayanlar var malesef) Çünkü bir an önce cevap bulma çabasındadır ki bu durum bizim içinde böyledir.

Bu sebep ile konu açabilme sınırının dikkatli planlanması lazım ki belki bu üyeler içinden aktif ve faydalı olabilecek üyeleri kazanmış olalım.

Fikrimce 50 ileti sınırı daha aza indirilip süre sınırı getirilebilir. Örneğin 24 saat mesaj yazamasın ama formda aktif olmuş olsun ( aktif olma zamanı görülebiliyor mu bilmiyorum), Bu sürede sorusuna form içinde arama yaparak cevap bulmaya çalışır en azından. Daha sonra yorum yapabilmesi, daha sonrada da konu açabilmesi aktif edilebilir. Aralarına makul süreler verilebilir.

*Tabiki mutlaka kendini tanıtmalı, 

Saygılar,

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni gelen üyelerin bir çoğu, başına bir sıkıntı geldiğinde veya acil bilgi ihtiyacı durumunda internette yaptığı araştırmalar sonrasında form sitemizin varlığından haberdar olmuş olabiliyor. Hatta aynı soruyu birçok formda sormuş bile olabiliyor  :) Aslında zaten sorulabilecek birçok sorunun cevabı formda mevcut, detaylı arama yapsa bulacaktır.

Demek istediğim şu; böyle bir durumda kısa sürede sorusuna cevap bulamayan kişi birkaç gün içinde sorusuna cevap bulamazsanız birdaha forma uğramayacaktır. ( Gerçi cevap bulduktan sonra da uğramayanlar var malesef) Çünkü bir an önce cevap bulma çabasındadır ki bu durum bizim içinde böyledir.

Bu sebep ile konu açabilme sınırının dikkatli planlanması lazım ki belki bu üyeler içinden aktif ve faydalı olabilecek üyeleri kazanmış olalım.

Fikrimce 50 ileti sınırı daha aza indirilip süre sınırı getirilebilir. Örneğin 24 saat mesaj yazamasın ama formda aktif olmuş olsun ( aktif olma zamanı görülebiliyor mu bilmiyorum), Bu sürede sorusuna form içinde arama yaparak cevap bulmaya çalışır en azından. Daha sonra yorum yapabilmesi, daha sonrada da konu açabilmesi aktif edilebilir. Aralarına makul süreler verilebilir.

Saygılar,
Bunları dile getirmeye çalıştık bizler de ama mesajımız silinmiş :)

Forumda defalarca kez şahit olduk gün aşırı konu açıp anasayfayı soru konularıyla dolduranları, akla gelen her şeyi forumu kurcalamadan konu açanları  :)   bir şeyler öğrenip bulduktan sonra yaptım ama paylaşamamcıları...

Şahsen bir şeyler kazandığım, kendime bir şeyler kattığıma inandığım platforma kendimi borçlu hissedip bildiklerimi aktarmadan duramıyorum. Diğer üyelerin de böyle olmasını bekleyerek forumun bu seviyesinin artmasını isteyerek hata ediyoruz demek ki. Sağlık olsun diyelim.

Keyifli forumlar...

Demek istediğim şu; böyle bir durumda kısa sürede / birkaç gün içinde sorusuna cevap bulamayan kişi birdaha forma uğramayacaktır. ( Gerçi cevap bulduktan sonra da uğramayanlar var malesef) Çünkü bir an önce cevap bulma çabasındadır ki bu durum bizim içinde böyledir.

Saygılar,

@Zafer hocam, genel olarak 1 ya da 2 gün içerisinde oluşmuş bir kurallama olmadığını, yeni üye ile eski üyelerin arasında köprü oluşturacak bir düzenleme diyebiliriz. Faydalı olup olmayacağı durumunu elbette bilemeyiz ancak bazen de biraz kendilerini belli etmiyor değiller..

Birkaç gün önce paylaştığım bir yorumu bırakıyorum..

Durumu yeni üye eski üye formatına çevirmeden;

nasıl ki yeni üyenin soğuyabileceği düşünülüyorsa,

birçok sorunun cevabının forum içinde olduğunu da varsayarsak,

asıl tepkinin burasının bir müşteri hizmetleri birimi olmadığını da varsayarsak, 

Birçok kişinin de sadece sorun olduğunda ya da satılık ilanı vermek sebebiyle forumu kullandığını (tamamen tercih ve çıkar amaçlı) varsayarsak

aynı durum eski üyelerin de soğuyabileceği gerçeğini doğurur..

Genel olarak burada iyi niyetli insanların bulunduğunu, ve herkesin de amacı doğrultusunda , farklı anlarda, zamanlarda oluşabilecek tepkilerinin de doğal olduğunu düşünüyorum..

Açıkçası bulunduğum ortama fayda sağlayabilmek açısından kendi adıma elimden geleni yapmaya çalışıyorum. 

Hatırı sayılır zaman geçirince de bazı konuların neredeyse " ben bir sorun ile karşılaştım, acaba sorun nedir"  tarzında oluyor, hadi bulun bakalım dercesine.. :)  

Bazen haftalık "akü bitti, lastik seçimi," gibi zaman zaman benzer konularla da karşılaşmıyor değiliz. Özellikle yeni üyelerden.. Kimi zaman yeni birşey de öğrenmiyor değiliz aynı konuların tekrar açılmasından..

Yani özetleyecek olursam kendi adıma ,  bir soru sorup çıkıp gidecek ya da bir malını satacak veya alacak olup tamamen çıkar için olağan akışı bozacak şekilde olan üye varsa da ben pek hoş karşılamıyorum.. 

herkes bir değil, her yeni üye bir gün eski olacak, her eski üye de bir gün yeni üyeydi. 

İnce detaylar vs. girecek olursak içinden çıkılmaz. Herkes her taraftan kendince haklı özet olarak.. 

Tamamen yorum varsayım tecrübeye dayalı herkes herşeyi yazıyor..  bir de forum içinde hatırı sayılır zaman geçirince ne dediğimi anlarsınız..

Genel olarak bir topluluğu sağlayabilmek için belli başlı kurallar vardır. Bu sana göre bana göre değişebilir ancak bu kurallar varsa buna uyulması gerekir, uyup uymamak tercihtir ancak gelecek tepkilere de hazır olmak gerekir..

Otomatik cevap sistemi olmadığından ve bir algoritma ve sistem tarafından cevaplar verilmeyeceği gibi kişilerin soruş şekli tarzı vs. de değişik olabiliyor..

Galiba çok şey yaptım. Mesela bu kadar şey yapmaya gerek yok. 

Keyifli zamanlarınız olsun..

Geri
Üst Alt