Çakmaklık Arızası

İsim
Kutlu
Arkadaşlar merhaba ;

2017 model comfortline aracımda 2 hafta önce çakmaklık arızası ile karşılaştım. Çakmaklığa bastım yaklaşık 10 saniye sonra ısınıp atması gerekirken atmadı bir türlü muhtemelen sigortası atmıştır diye tahmin ettim. Gün içerisinde yetkili servis ile iletişime geçtim, aracımın bulunduğu yere yol yardım ekibi gelerek ücretsiz bir şekilde sigorta değişimi yaptılar ve sorun ortadan kalktı.

Bu sabah tekrar aynı problem ile karşılaştım. Farklı bir kısa devre probleminden şüpheleniyorum artık.

Bu problemle karşılaşan yada düşüncesi olan var mı? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@kutlukupeli geçmiş olsun.

Çakmaklik enerjisini hangi aletler için kullanıyorsunuz? Pompa süpürge şarj vs.

Upvote 0
@ogzogz Sadece çakmak kullanıyorum nadiren onun dışında başka hiçbir şey için enerji almadım.

Upvote 0
Arkadaşlar merhaba ;

2017 model comfortline aracımda 2 hafta önce çakmaklık arızası ile karşılaştım. Çakmaklığa bastım yaklaşık 10 saniye sonra ısınıp atması gerekirken atmadı bir türlü muhtemelen sigortası atmıştır diye tahmin ettim. Gün içerisinde yetkili servis ile iletişime geçtim, aracımın bulunduğu yere yol yardım ekibi gelerek ücretsiz bir şekilde sigorta değişimi yaptılar ve sorun ortadan kalktı.

Bu sabah tekrar aynı problem ile karşılaştım. Farklı bir kısa devre probleminden şüpheleniyorum artık.

Bu problemle karşılaşan yada düşüncesi olan var mı? 
Sigorta kutusundan kontrol edin çakmaklık sigortasını, ortası kopuksa dediğiniz gibi kısa devre vb sebeplerden ötürü sürekli atıyor olabilir. Serviste kontrolü tavsiye olunur.

Upvote 0
@kutlukupeli evet, serviste kontrol ettirin.

Çakmak bozuk olabilir ya da çakmaklığa gelen kablo yolunda temas durumu olup sigortayı yakıyor olabilir..

Upvote 0

Geri
Üst Alt