Aracımı satacağım. fiyat konusunda yardım

ZaGani

Katılımcı Üye

İsim
oguz
Arkadaşlar merhaba, kısmetse aracımı satıp düşük km li bir Golf 7.5 almak istiyorum. 

Aracım standart donanimin üstünde olduğundan dolayi ne fiyat biçsem bilemedim. 

Genel tanımı: Golf 7 2016 1.4 tsi Dsg Highline pasifik mavi 100 bin km (Sunroof Yok)

Full Servis Bakımlı 100 bin bakımını yeni yaptırdım.

Lastikler sıfır Michelin Ps4

Hatasız, boyasız.

Ekstralar;

Anahtarsız giriş çalıştırma,

Pla 3.0,

Acc,

Şerit takip asistanı,

Kör nokta asistanı,

Sürüş modu profilleri,

Orijinal adaptif çift uled far,

Geri görüş kamera,

Orijinal 7.5 kayar led stop,

8 inc büyük ekran ve discover media navigasyon,

Aktif Car play,

Airbag plus paket( arka koltuklarda da airbag var),

Orj iç denetim sensörlü alarm ve buzzer,

Aracımdan memnunum. Çok fazla km yaptığımdan dolayı düşük km li bir Golf 7.5 (iridyum gri) araca geçmek istiyorum.

Hayırlı olsun Oğuz. Senin aracın ne kadar eder bilemem ama 1.4 TSI DSG 2017-2018 Cam tavanlı 50-60K kilometredeki arabaların ortak fiyatı 265-275 aralığında ilanda. Bu şekilde 10-12 tane favorilerimde ekli. Tabi seninki kadar ek opsiyon yok bunlarda ama benim önerim aracını boşaltıp satman. Bu şekilde üzerindeki herşey ölü parasına gider. Zaten 7.5 alacakmışsın ona takarsın. Çift U vs. yok parasına gider. Sunroof olmaması BENCE satışta ciddi dezavantaj maalesef. 

Hayırlı olsun Oğuz. Senin aracın ne kadar eder bilemem ama 1.4 TSI DSG 2017-2018 Cam tavanlı 50-60K kilometredeki arabaların ortak fiyatı 265-275 aralığında ilanda. Bu şekilde 10-12 tane favorilerimde ekli. Tabi seninki kadar ek opsiyon yok bunlarda ama benim önerim aracını boşaltıp satman. Bu şekilde üzerindeki herşey ölü parasına gider. Zaten 7.5 alacakmışsın ona takarsın. Çift U vs. yok parasına gider. Sunroof olmaması BENCE satışta ciddi dezavantaj maalesef. 
Ustadim

7 kasanin far 7.5 uyuyor mu cift u aktarsin

Ustadim

7 kasanin far 7.5 uyuyor mu cift u aktarsin
Çift U'yu harici satsın. 

Çift U'nun 7.5'a uymadığını belirtme gereği duymadım açıkcası. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler Ali hocam. Yalnız farlari falan sökme eski konfigürasyona araci tekrardan çevirme çok meşakkatli iş. O yüzden muhtemelen sökemem.  Üzerinden yalnızca kör nokta alinabilir. Diger donanimlar sokulecek gibi degil maalesef.

@ZaGani Yani tabi orası öyle fakat bugün tam takım çift U temizse edeceği 5-6K para. Kör nokta 3K para. Lane assist 2K para. Led stoplar en az 3.5-4K para. Şimdi siz bunlara bu kadar masraf yaptıktan sonra tabi ki karşılığını almayı umuyorsunuz ama ikinci el satışta almanız çok çok çok küçük ihtimal. Bu nedenle söyledim. Hayırlı satışlar 

Teşekkürler Ali hocam. Yalnız farlari falan sökme eski konfigürasyona araci tekrardan çevirme çok meşakkatli iş. O yüzden muhtemelen sökemem.  Üzerinden yalnızca kör nokta alinabilir. Diger donanimlar sokulecek gibi degil maalesef.
Tam da buna değinecektim. Ekstraları yaptırmak kadar çıkarmak  maddi ve emek olarak da yoracaktır.

Bunun yanında parçalar sök tak yıpranma da söz konusu.

Bir de örneğin çıkan far satılmışsa daha da uğraştırıcı olacaktır. 

Bir yandan da maalesef söylendiği gibi insanlar standart donanım üzerinden kıyaslama ve beklentide oluyorlar. 

Sonucu hayırlısı olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şöyle dolu Rline araca 293 bin tl yazılmış ama epey zor gibi bu fiyatlara satmak. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2016-fabrika-cikisli-ic-dis-r-line-150-hp-act-navigasyon-isitma-884895629/detay

Aracınızda sunroof'da olsaymış satması kolay olurdu gerçekten ama 270 bin tl yazılıp duruma göre beklenebilir. Şimdi ben 270 derim, bu yarın için yüksek veya düşük bir fiyat kalabilir. Bu yüzden ona göre analizini yapmanız gerekiyor hocam. 
Bende dediğiniz fiyatlara satışa çıkaracağım sanırım. 

Bende dediğiniz fiyatlara satışa çıkaracağım sanırım. 
Fabrikasyon opsiyonların hangisi olduğunu belirtirseniz., ve sonradan eklenen retrofit opsiyonları varsa onları da belirtirseniz fiyatı belirlemede yardımcı olur., bu kadar dolu bir aracı alacak kişiye fikir verir..

Tavsiyeler için teşekkür ederim. Aracımı satışa koyunca buradan da paylaşırım.

Geri
Üst Alt