Arka Ayak Aydınlatma Bağlantı Yardımı

mea

Üye
İsim
ali
Arkadaşlar herkese merhaba.

Golf 7 Comf. Aracıma aliexpress’ten ayak aydınlatma aldım.

Bunda fotoğrafta kırmızı ile işaretlediğim bi soket var. Bu kırmızı soketi ön ayak aydınlatmasına gelen kabloya bağlayıp, sonra bundan mavi ile işaretlediğim ucu da ön ayak aydınlatmasına mı takacağım.

Yardımcı olan olursa sevinirim. Forumda içeriklerde bulamadım..

E24285AF-42E8-4EB5-8025-3BCEE39DCC47.jpeg

20EF784B-55B5-47B9-8F5B-5D2F5E0CF706.jpeg

Bunda fotoğrafta kırmızı ile işaretlediğim bi soket var. Bu kırmızı soketi ön ayak aydınlatmasına gelen kabloya bağlayıp, sonra bundan mavi ile işaretlediğim ucu da ön ayak aydınlatmasına mı takacağım.
Evet, aynen öyle. Bir nevi çoklama işte. Ön ayak aydınlatmaya gelen kablo kırmızıya, Mavi'de ön ayak aydınlatmaya.  

Upvote 0
@Alii @Kysr038 yardım için teşekkürler değerli üstadlarım. Mantıken basit gelse de elektrik olunca insan korkuyor yanlış bişey yapıp kısa devre yaptırmayayım diye 😅

Upvote 0
Arkadaşlar herkese merhaba.

Golf 7 Comf. Aracıma aliexpress’ten ayak aydınlatma aldım.

Yardımcı olan olursa sevinirim. Forumda içeriklerde bulamadım..

Ekli dosyayı görüntüle 46774

Ekli dosyayı görüntüle 46775
@meaSoru net olunca cevaplamak da net oluyor. (y)

Tam da  @Kysr038 @Alii  arkadaşların yazdığı gibi. 

Güle güle kullanın.

Upvote 0
@mea @Alii evdeki üclü prizler mantigi degilmi
Benzer abi. Çinli arkadaşlarımız, son kullanıcı kablo kes biç ile uğraşmasın, biz onlar yerine bir + birde -'den paralel alalım, bir dişi bir de erkek fiş ile çoğaltalım demişler. İyi de demişler. Böylelikle suya sabuna dokunmadan soket sokete iş oluyor.

Upvote 0
Benzer abi. Çinli arkadaşlarımız, son kullanıcı kablo kes biç ile uğraşmasın, biz onlar yerine bir + birde -'den paralel alalım, bir dişi bir de erkek fiş ile çoğaltalım demişler. İyi de demişler. Böylelikle suya sabuna dokunmadan soket sokete iş oluyor.
abim ben bendeki arka ayak alti isiklari icin montaji kendim  yapicam bu mantikla.

bir soru illuminated sills kapi esik isiklari icinde ayni üclü priz mantikli kablolardan alma istiyorum da onlari arka koltuk altina gidenleremi yoksa ön ayak alti olanlarimi adapte edebilirim.

veya B sütunün oldugu yerde baglanti yerleri varmi bilgin varmi ?

1.jpg

Upvote 0
abim ben bendeki arka ayak alti isiklari icin montaji kendim  yapicam bu mantikla.

bir soru illuminated sills kapi esik isiklari icinde ayni üclü priz mantikli kablolardan alma istiyorum da onlari arka koltuk altina gidenleremi yoksa ön ayak alti olanlarimi adapte edebilirim.

veya B sütunün oldugu yerde baglanti yerleri varmi bilgin varmi ?

Ekli dosyayı görüntüle 46784
Bence arka koltuklara takacağın tesisat üzerinden paralel al hiç uğraşma. öteki türlü her yer soket olacak. zaten kablolar kolon üzerinden geçecek oradan alırsın. 

Upvote 0
Bence arka koltuklara takacağın tesisat üzerinden paralel al hiç uğraşma. öteki türlü her yer soket olacak. zaten kablolar kolon üzerinden geçecek oradan alırsın. 
tsk ederim tamam öyle yapiyim o zaman, belki B sütununun orda yeri vardir diye düsünmüsdüm sadece. bir T kablo aliyim o zaman ben

Upvote 0
@mea @Alii evdeki üclü prizler mantigi degilmi
Diğer hocalarım cevaplamış ben yeni görebildim. Aynen öyle dostum 👍🏻 

Kırmızı ile işaretli olanı aracın ön ayak aydınlatmasının bağlantı kablosuna bağlıyorsun. Mavi olanda ön ayak aydınlatmasına takıyorsun 

CF21ED9E-DB98-456A-A6B2-674737DABEC6.jpeg

Upvote 0
Bu arada değerli dostlar şöför tarafındaki lambanın bağlantısını yaparken o tarafın motor kaputu anahtarını söküp onun altındaki trimi de söküyorsunuz malum kablolar dışarıdan değilde trimin altından gitsin diye..

Bu aşamada 2 nokta sizi zorlayacak.

1-Anahtarın çıkması için sökmemiz gereken emniyet kilidi gibi aparat.

2-İş bittikten sonra o trim ve anahtarın geri montesi. 

Upvote 0
Kaput kolunu sökmedende hat çekilir ayak dayamanın köşesine oturan kısma çekmek yeterli kablo tesisatı altına kolaylıkça alınır

Upvote 0

Bir de benim sipariş verdiğim üründe içinde halojen ampül vardı. Ben bunu t10 led ile değiştim. Araç ile gelen aydınlatma biraz sönük kaldı bu sebeple onu da değişeceğim. Alacak arkadaşların aklında bulunsun..

2D0CD587-D7A2-4A59-A582-D9977302109B.jpeg

Upvote 0

Geri
Üst Alt