Boş Comfortline'dan Opsiyonlu Comfortline'a Dönüşüm (Golf MK7) - |Resimler Eklendi|

Ekli dosyayı görüntüle 45525

Merhabalar,

Samimi dostlukların kurulabildiği bu platformun işletilmesini ve korunmasını sağlayan yöneticiler ile birlikte, katkı ve paylaşımlarından ötürü tüm forum üyelerine teşekkür ederim.

2020 yılı Temmuz ayında ilk sahibi olması sebebiyle bulunduğum kurumdaki takım yöneticimden golf 7 alarak aranıza dahil oldum.

Araç 2013 Model Comfortline, Lansman Rengi Pasific Mavi,Bej Döşeme, Cam Tavan, 74.000 KM DSG 'idi. (Şuanda 81.500 KM)

2018 yılında titreme sebebiyle 51.000 KM'de Doğuş Oto'da kavrama değişimi yapılmış. 2020 yılında ben aldıktan sonra Doğuş Oto'da hafif bir vuruntu sebebi ile yine bedelsiz olarak Mekatronik değişimi de yapıldı. Hiçbir garantisi olmamakla birlikte şuanda DSG ile ilgili kafamda soru işareti olmadan binebiliyorum araca.

Araç sıfır satın alınırken Cam tavan ve DSG olmasına rağmen malesef diğer paketler alınmamış.Sürüş konfor paketi, Işık Görüş Paketi bunlar yoktu.

Süre gelen zaman içerisinde bu forumun da çok çok katkıları ile aşağıdaki retrofitlerin tamamının montaj işlemlerini kendim yaptım. Tüm kodlamalar ve elektirik şema bağlantılarında desteğini hiç esirgemeyen Tuna Hocam'a @forjust1day ve Necati Abi'ye @necati bilgi paylaşımları için Ömer kardeşim'e @GodThread ,Oğuz Hocam'a, @ZaGanive Mehmet Hocam'a @agacmalzeme, parça desteği için İlker Bal'a @İlker34teşekkür ederim. Kendileri gerçekten ticaretten öte bilgisini ve tecrübesini saklamayan değerli insanlar.

• 12K Sensör + PLA 2.0 (Hiç sensör ve tesisat yoktu)

• Sürüş Profil Seçimi (Eco, Comfort, Normal, İndividual, Odis Online Kodlama Yapıldı)

• Hız Sabitleyici ve Hız Sınırlayıcı (ECU'ya kablo çekildi Odis Online Kodlama Yapıldı)

• Çerçevesiz Otomatik Kararan Dikiz Aynası (Tesisatı Yoktu)

• Otomatik Far ve Yağmur Sensörü

• ESC Off ve TPMS Set Tuş Aktivasyonu (ABS Ünitesine Tesisat Çekildi)

Bu uygulamalarla şimdilik orta seviyede bir donanıma geldik.Bir süre idare eder diye düşünüyorum. :) Bütçe planlamalarımızı vs. yaparak Allah nasip ederse 2022'de ACC, Lane Assist, TPMS, Medya, Geri Görüş vs devam edeceğiz. Bende bu forumdan öğrendiklerimle yukarıdaki çalışmalardan soracağınız tüm soru ve destek taleplerinizde yanınızda olacağım.

Çalışmalardan ve araçtan bir kaç görüntü ile sonlandırayım. En sevdiğim özellik PLA oldu.Gerçekten işini çok iyi yapıyor bu kadarını beklemiyordum.Okuduğunuz için teşekkürler. İyi forumlar.

Ekli dosyayı görüntüle 42364

Ekli dosyayı görüntüle 42363

Ekli dosyayı görüntüle 45498

Ekli dosyayı görüntüle 45499

Ekli dosyayı görüntüle 45500

Ekli dosyayı görüntüle 45501

Ekli dosyayı görüntüle 45502

Ekli dosyayı görüntüle 45503

Ekli dosyayı görüntüle 45518

Ekli dosyayı görüntüle 45519

Ekli dosyayı görüntüle 45504

Ekli dosyayı görüntüle 45505

Ekli dosyayı görüntüle 45506

Ekli dosyayı görüntüle 45507

Ekli dosyayı görüntüle 45508

Ekli dosyayı görüntüle 45509

Ekli dosyayı görüntüle 45510

Ekli dosyayı görüntüle 45511

Ekli dosyayı görüntüle 45515

Son olarak bu da yedek düldül :)

Ekli dosyayı görüntüle 45517

Hocam merhabalar ben Cem, Fen Bilimleri Öğretmeniyim aranıza yeni katıldım, maşallah aracınız çok güzel olmuş. Yıllardır B5 den tut B8,5 kadar passat kullanıcısıyız. Eve 2.araç şart olunca 2015 model Golf 7 1,2tsi 110hp comfortline aarç aldık. Aslında ful bir araç bakıyordum ama tanıdıktan temiz baya uyguna gelince aldık geçtik. Arabadan çok memnunuz benim için önemli 2eksik vardı. Otomatik far ve yağmur sensörü, bunu halletim sorunsuz çalışıyor. 2.eksik Park sensörü, eksikliği çok hissediliyor. Bunuda garajımda yapmak istiyorum ürünü çinden alacağım ama uygulamayla ilgili video, şema vs hiç bir şey bulamadım. Uşak'da yaptırabileceğim destek alacağım yer yok. Elinizde bağlantı şeması varsa paylaşırsanız çok memnun olurum. Sonra orjinal higline jantı, u far, led stop işine gireceğim. Öncelik park sensörünü yapmam lazım. Bağlantı şeması, kodlamayla ilgili elinizde veri varsa paylaşıranız sevinirim :)

Geri
Üst Alt