EPC uyarısı ve rölanti de motor sarsıntısı

Xc23

Üye
İsim
Ers
Arkadaşlar park halinde ki 1.6 dizel dsg 2019 model golf aracımı çalıştırdıgımda EPC uyarısı verdı. Sonra bu nedir ne değildir diye kaputu açtım, tekrar çalıştırdıgımda motorda rölanti de cıddı bir sarsıntı vardı gaza basınca gidiyordu ama.

servisden çekici çağırdık ve akşam servise bıraktım. Sizce ne olmuştur ne olabilir. Daha 14.000 km de :(

Not: shell den yakıtı 2 gün önce aldım ve sürekli 5 km lık yoğun trafıkte gunluk kullanıyorum

Benim soruna gaz kelebeği arzası büyük ihtimalle dediler. Acıkcası ben artık bıktım 2 yıldır kullanıyorum 0 kö aldım sorunları bir türlü bitmiyor artık böyle devam ederse kesinlikle vag grubu almayı düşünmüyorum 

Upvote 0

Merhaba,

aracım 2018 model 1.0 TSI 20.000 km de.

Aracı parkettim durdurdum ve tekrar çalıştıramadım.

Epc ve motor ışığı beraber yandı, start stop arızası veriyor ve araç gaz yemiyor.

Çekici ile yetkili servise götürüyorum, nasıl 20.000 km de araç hata verir anlamış değilim.

inşallah basit bir problemdir.

önerisi olan var ise paylaşabilirse sevinirim.

Upvote 0
@Bil Akü olabilir diyeceğim ama çok erken yada ateşleme( bobin,buji) ile ilgili bir sorunda olabilir. Bazen sensörlerdeki arızalar da bu şekilde bir duruma sebep olabiliyor. Gelişmelerden haberder edersiniz. Şimdiden geçmiş olsun

Upvote 0
Hocam merhabalar, biraz geç oldu ancak bende aynı sorunu 2015 1.4 TSI 125 hp DSG aracımda yaşadım kmsi 30 bin civarındaydı arabayı stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeldi, sarsıntılı çalışma söz konusuydu, şuan aracım 100 binde herhangi sıkıntı yaşamadım.

Upvote 0
@Bil hocam s.a dün aynı sorunu bende yaşadım araç serviste şuan yoğunluktan sıra bekliyor siz çözebildiniz mi sorunu neyden kaynaklandı@Bil 

Upvote 0
Birşey demediler olurmuş, arac orjınal tunıng felan yapılmadı hıc. Bunun sonunda araba sankı bıraz sessızleşti de .
Hocam merhaba epc arızası almadan önce araçta çekiş düşüklüğü varmıydı bende aynı sorunu yaşıyor şuan 1 tane yağ basınç muşuru değiştirdim olmadı 2.yide değiştirmem gerektiğini söylüyorlar

Upvote 0

Geri
Üst Alt