Golf7 Akü Hakkında

İsim
Serkan
Merhaba 2015 model 1.2 TSİ arabamda geçen hafta park pilot hatası verdi, bu hafta bir kez daha aynı hatayı verdi. 2 sene önce geri görüş kameralı android multimedya vardı onu çıkardım ve sattım. 2-3 ay önce bagaj kısmından başlayıp torpidoya ve ordan kaputun altına kadar uzanan kablo vardı, kablonun ucunun nereye gittiğini bulamadım o yüzden öyle kaldı onla alakalı olabilir diye düşündüm fakat bugün akü şarj 12 V şarj edin uyarısı çıktı ve araba çalışmadı. Takviye yaparak eve geldim ve bir kaç kez stop ettim ve çalıştırdım. Anahtarsız giriş biraz zorlanıyor parmağımı okumuyor gibi ve arabayı anahtar açınca evden çıkış fonksiyonu  çalışmıyor. Yaklaşık 2-3 aydır start-stopta devreye girmiyor, havalar soğuktu ondandır diye düşünmüştüm. Bundan sonra ne yapmak lazım?

9A38B080-24EF-4F0C-99F8-064842ED75C6.jpeg

ADCFBB1E-DEEC-4A3F-9B80-7CA95930940A.jpeg

4A0FB3CC-207B-48FB-A59C-69124DE87CB0.jpeg

45F32FFD-8C25-45DD-89ED-F3FE5F9B97F3.jpeg

@serkan_kala Akü orjinali sanırım Serkan bey.

Aküyü yenilemeniz gerekir. Muhtemelen verdiği hatalar da bundan dır.

Upvote 0
@Terms Tanıdık mı yarın uğrayayım olmadı? 🤔
Tanıdıktan ziyade piyasada işini düzgün yapan nadir yerlerden biri olduğu için tavsiye etmiştir., şanlısınız çünkü en taze (en yeni üretim tarihli) aküler genelde kendilerinde oluyor., 

Söylerseniz yeni akünün kodlamasını da (araca tanıtmasını da) yaparlar., 

Ama aracınızda çok fazla elektriksel sorunlar oluşmuş., gitmişken aracın elektrik sistemi kontrolünü de yapsınlar.. bu işlemler genelde ücretsiz yaparlar.. 

Araçta eğer çok fazla sonradan takılan retrofit tarzı aksesuar eklemesi varsa 60ah yerine 70ah takınız ama yok araç standart donanım haricinde ekleme yapmadıysanız 60ah alın., 

O söylediğiniz kablo bağajdan torpidoya ordan motora kadar giden kablo eğer sonradan eklenmiş bir aksesuar için mi çekilmiş yoksa aracın orjinal tesisat hattının bi parçası mı bakar yardımcı olurlar., sonradan eklenen kamera gibi bişeyin kablosu ise ve kamerayı söktürdüyseniz., söyleyin kabloyu komple çıkartırın..!!

Upvote 0
@forzaGilles yeri bana çok yakın o yüzden dedim tabi yarın araba çalışırsa 🤪. Android ekran dışında birşey eklenmedi o kabloda ona ait ben çıkartınca sökmüştür diye düşündüm meğerse bagajın ordan kesmiş bırakmış 😬 

Upvote 0
@serkan_kala Tanıdıktan ziyade gerekli bilgileri Ali hocam açıklamış. Güvenilir esnaf. Ben Adanada olduğum halde kendilerinden aldım N70 ve çok ilgililerdi sağolsunlar.

Upvote 0
@forzaGilles yeri bana çok yakın o yüzden dedim tabi yarın araba çalışırsa 🤪. Android ekran dışında birşey eklenmedi o kabloda ona ait ben çıkartınca sökmüştür diye düşündüm meğerse bagajın ordan kesmiş bırakmış 😬 
Yani normalde android media yı söken o kabloyu da sökmesi lazım., neyse artık söylerseniz kabloyu çıkartırlar ama tabii o kabloyu çıkarmak için aracın trim veya halı kaplasını sökmek gerekiyorsa onu bilemem,

Size yakın ise şanslısınız çünkü hem fiyatları piyasaya göre en uygun yer orasıdır., hem de işini düzgün yapıyorlar.. söyleyin mutlaka yeni akünün kodlamasını da yapsınlar (ücretsiz bir işlem).,

Fabrikanın taktığı 59ah kapasitesi., yeni takılacak 60ah arada 1 ah fark var., 1ah çok önemli olmasa da., araba aküyü 60ah yani yeni akü kapasitesine göre şarj edebilmesi için (full şarj edebilmesi için) bunun için kodlama yapmak gerekir., söyleyin kodlamayı ücretsiz yaparlar..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt