TÜM DYSON VE ÇİFT TARAFLI BANT LEKELERİNE SON VEREN ÜRÜN!!!!!

Kazara03

Yeni Üye
İsim
Ayberk
Herkese selam öncelikle. Uzun zamandır bu problemi yaşadığım için bugün aldığım sonuçtan dolayı hemen paylaşmak istedim. 

Öncelikle 2017 Model Highline golf aracım var larcivert renkte ve kımilerinin martı dediği asıl ismi ise otınger spoiler olan ürün takılıydı aracımda. Ancak 2 yıl sonrasında gevşemeye başladı yapıştırılan yer( ürünü kendim yapıştırdım amatör bir şekilde o sebeple gevşediğini kabul ediyorum düzgün yapamamış olabilirim yani).

Bütün her yeri araştırdım Youtube tan yüzlerce video izledim ancak ISITMAK, TİNER, ZIMPARA yapmak bunların hiç birine gerek olmayan bir ürün satın aldım. Belki bir çoğunuz biliyordur ancak ben hiç bir yerde bu yardımı göremediğim için paylaşmak istedim. Bu sabah ürünü kendim kullandım ve muazzam bir sonuç aldım. Spoiler o kadar  gevşemiş ki birazcık zorlamam la direkt geldi elime. Sonrasında ise dopdolu bir dyson lekesi vardı kaportada tahmin edeceğiniz üzere. 

Daha sonrasında yaklaşık 1cm kalınlığında olan dyson lekesini falçata ile inceltmeden direkt ürünü sarjlı matkap ucuna takarak başladım temizlemeye ve toplamda 15-20 dk içinde sıfır dyson lekesi kaldı. 

.....DİKKAT ETMENİZ GEREKEN.....

+ İlk olarak bahsetmem gereken ürün Türkiye'de az stoğu bulunan bir ürün

+Silgi benzeri bir malzeme olduğu için kaportaya sıfır zarar veriyor(çok fazla aynı yere tutup ısıtmadığınız takdirde yoksa vernik ısınacağı için sorun olabilir sorumluluk size ait.) ancak yine silgi gibi olduğu için ürün bitebiliyor. Yani bir tanesi belki 3-4 tane boyutunada bağlı spoiler sonrası dyson lekesi çıkarabilir.

+ Ben alırken 120 tl idi ve 2 sitede 1 er adet stok lu şekilde vardı.

+ Sarjlı matkap veya polisaj makinasına uygun uçlarla geliyor ürün ama özellikle sarjlı kullanıyorsanız pili umarım sağlamdır çünkü 4 bin liralık Hilti Marka sarjlı matkabın 1 tam 1 tane de yarım şekilde kullandım.

+Fotoğrafları tam temizlenince çekmedim o sebeple çıkaramadı gibi bir algı oluşmasın dyson lekesi bulunan fotoğraf arabanın sağ tarafı temizlediğim yer arabanın sol tarafıdır. İş bittiğinde hiç bir dyson lekesi kalmamıştır.

ÜRÜNÜN SATIŞINI YAPAN BEN DEĞİLİM SADECE BİR GOLF KULLANICISIYIM BİLMEYENLER VE BENİM GİBİ DYSON LEKESİNDEN BIKAN İNSANLAR İÇİN ÜRÜNÜ PAYLAŞTIM. UMARIM HERKESE ULAŞIR VE YARDIMCI OLMUŞ OLURUM. 

gf1.jpg

gf2.jpg

gf3.jpg

Herkese selam öncelikle. Uzun zamandır bu problemi yaşadığım için bugün aldığım sonuçtan dolayı hemen paylaşmak istedim. 

Öncelikle 2017 Model Highline golf aracım var larcivert renkte ve kımilerinin martı dediği asıl ismi ise otınger spoiler olan ürün takılıydı aracımda. Ancak 2 yıl sonrasında gevşemeye başladı yapıştırılan yer( ürünü kendim yapıştırdım amatör bir şekilde o sebeple gevşediğini kabul ediyorum düzgün yapamamış olabilirim yani).

Bütün her yeri araştırdım Youtube tan yüzlerce video izledim ancak ISITMAK, TİNER, ZIMPARA yapmak bunların hiç birine gerek olmayan bir ürün satın aldım. Belki bir çoğunuz biliyordur ancak ben hiç bir yerde bu yardımı göremediğim için paylaşmak istedim. Bu sabah ürünü kendim kullandım ve muazzam bir sonuç aldım. Spoiler o kadar  gevşemiş ki birazcık zorlamam la direkt geldi elime. Sonrasında ise dopdolu bir dyson lekesi vardı kaportada tahmin edeceğiniz üzere. 

Daha sonrasında yaklaşık 1cm kalınlığında olan dyson lekesini falçata ile inceltmeden direkt ürünü sarjlı matkap ucuna takarak başladım temizlemeye ve toplamda 15-20 dk içinde sıfır dyson lekesi kaldı. 

.....DİKKAT ETMENİZ GEREKEN.....

+ İlk olarak bahsetmem gereken ürün Türkiye'de az stoğu bulunan bir ürün

+Silgi benzeri bir malzeme olduğu için kaportaya sıfır zarar veriyor(çok fazla aynı yere tutup ısıtmadığınız takdirde yoksa vernik ısınacağı için sorun olabilir sorumluluk size ait.) ancak yine silgi gibi olduğu için ürün bitebiliyor. Yani bir tanesi belki 3-4 tane boyutunada bağlı spoiler sonrası dyson lekesi çıkarabilir.

+ Ben alırken 120 tl idi ve 2 sitede 1 er adet stok lu şekilde vardı.

+ Sarjlı matkap veya polisaj makinasına uygun uçlarla geliyor ürün ama özellikle sarjlı kullanıyorsanız pili umarım sağlamdır çünkü 4 bin liralık Hilti Marka sarjlı matkabın 1 tam 1 tane de yarım şekilde kullandım.

+Fotoğrafları tam temizlenince çekmedim o sebeple çıkaramadı gibi bir algı oluşmasın dyson lekesi bulunan fotoğraf arabanın sağ tarafı temizlediğim yer arabanın sol tarafıdır. İş bittiğinde hiç bir dyson lekesi kalmamıştır.

ÜRÜNÜN SATIŞINI YAPAN BEN DEĞİLİM SADECE BİR GOLF KULLANICISIYIM BİLMEYENLER VE BENİM GİBİ DYSON LEKESİNDEN BIKAN İNSANLAR İÇİN ÜRÜNÜ PAYLAŞTIM. UMARIM HERKESE ULAŞIR VE YARDIMCI OLMUŞ OLURUM. 

Ekli dosyayı görüntüle 43023

Ekli dosyayı görüntüle 43024

Ekli dosyayı görüntüle 43025
Faydalı paylaşım için teşekkürler hocam, bu ürünü detailing işi yapan yerlerin de kullandığını görmüştüm.

Yapıştırıcı ile aracına bir şeyler yapıştıracaklara, yapıştırmadan önce o bölgeyi şeffaf folyo ile kaplamalarını tavsiye edebilirim ben de. 

Konu başında okurken acaba disk mi paylaşıldı diye düşünürken öyle olduğunu görünce sevindim :) minimum zararla yüzeyden alma yolu malesef bu diskten geçiyor çünkü. Farklı kimyasal ürünlerle falan müdahale edenler, etmeye çalışanlar da mevcut. Fakat bu disk kadar verimli sonuç alıp yüzeyi de bu kadar az zararla hatta zarar vermeden bırakanını görmedim.

Spoiler yapıştırma konusunda bu yüzden her denk geldiğimde silikon vurmayın diye yazmadan geçemiyorum. Kendim yaklaşık 3 senedir çift taraflı bantla yapıştırdığım spoilerı kullanıyorum,hala bir oynama yok. 

Paylaşım için teşekkürler, geçmiş olsun :)

@Kazara03 Bunu jantlardaki balans yapışkan vs işlemlerin sökümündede kullanabilirsin.. Ülkemizde pek yaygın değil 3m Eraser dı yanlış hatırlamıyorsam bahsettiğim ürün

@mustafacagri kullandığınız çift taraflı bant markası nedir. Ben de satın aldım 3m in bantını ?
hocam ya ürünle gelen bandı kullandım ya da elimdeki scotch markayı kullandım diye hatırlıyorum. kullanılan bant şeffaf yani silikon bant olmalı. yine plakaları da bu şekilde yapıştırdık 2 araçta. 3 sene oldu, çekince tampon çıtırdıyor, plaka sabit :)   bant hususunda yapıştırırken dikkat edilmesi gereken fiziki şeyler var. silikonda da  var tabi ama bantta daha önemli bunlar. misal plakaya bant yapıştırırken yatay değil dikey dikey konulmalı ki su aradan akıp gidebilsin, bant üstünde birikip zamanla kavlamaya başlamasın. yine aynı şekilde spoiler a bant yapıştırırken enlemesine değil boylamasına yapıştırılmalı ki rüzgar aradan akıp gidebilsin,bandı kavlatıp ordan gitmeye çalışmasın :)

Geri
Üst Alt