Fiyatlar güncelleniyor

ibiza düşmüş.167k aralıktaki fiyatıydı

...

valla 10-20bin düştü diye kampanya vs. diyoruz ama şöyle çok uzağa değil aracımı almak için araştırma yaptığım zamanlardaki donanımhaberdeki pm kutuma baktım da (2 sene önce bu zamanlar)

65bintlye nissan micra otomatik (bunda kredi kampanyası da vardı, az araç vardı kaçırdık.)

98bintlye golf 1,0tsi midline araç mı dersin,

107bintlye golf 1,0tsi ışık+sürüş paketli araç,

125bintlye passat 1,4tsi trendline .

sadece aklıma gelenler, gözüme çarpanlar birebir bayiden aldığım fiyatlar idi....

hatta 108bine beyaz 1,0tsi dsg ışık sürüş paketli manuel golf bulumuştum tamaş oto da baya da niyetlenmiştim takasta aracımı öldürdükleri için alamamıştım üzülmüştüm...yine bu manüel passat da çok iyiydi ışık+sürüş paket mevcuttu.

aynı zamanlarda iş yerinden arkadaşım tüplü honda civic alacaktı caydırıp sıfır km audi a3 hb 1,0tsi manuel aldırdım 125bintlye. bunlar 2018 sonu gibi.

en son da 2019 mart veya nisan ayında iş arkadaşımın 140bintlye 1,0 tsi leon style manuel almasına vesile oldum bana sürekli teşekkür ediyor trene son binenlerden oldu denilebilir... 

hey gidi günler. açıkçası benim bu 2 yıllık zaman zarfımda gelirim çok çok az arttı. ancak elimizdeki araçlar veya alacağımız araçların fiyatları hiç olmadığı kadar arttı yani makas da açıldı.

tek hevesim acc li şerit takipli sunrooflu bir golf 8 veya yeni leon fr için fazla fark vermeden değiştirme şansı olur ise girerim yoksa mevcut araca elimden geldiğince en iyi şekilde bakıp uzun süre mutlu mesut devam ederim.

Allah herkese en güzelini nasip etsin en önemlisi de sağlıklı mutlu bir ömür...

vw bilim kurulu karar veremedi hala.Muhtemelen birkaç model için vergileri düşürtmeye çalışıyorlardır.

...

Eğer vergiler düşerse kötü olur.Vergileri yükseltip vatandaşa araçları yüksek fiyattan satan devlet eğer vergileri tekrar düşürüp aynı aracı şimdi daha uygun fiyata satmaya kalkarsa bu kadar kredi çekip borçlanan vatandaşa yazık olur ve bu çok tepki çeker gibime geliyor...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eğer vergiler düşerse kötü olur.Vergileri yükseltip vatandaşa araçları yüksek fiyattan satan devlet eğer vergileri tekrar düşürüp aynı aracı şimdi daha uygun fiyata satmaya kalkarsa bu kadar kredi çekip borçlanan vatandaşa yazık olur ve bu çok tepki çeker gibime geliyor...
Devletin de çok umurunda değil hocam tepki olayina

Aynen devam eder bence

Deprem vergisi hala aliniyor iptal olmadi paralar nereye gitti belli degil

@palsak vergi düşürmek niye kötü olsun ki? alım gücü düşük olanın gücü  daha da düşmedimi zaten...

haksız yere yükselttikleri vergi 2. elide yükseltmişti. 2-3 yaşındaki araca 300-320k isteyenleri görürüz sonra sıfırdan yüksek nasıl satıyorlar. 

devlet tepkiye bakmaz olası satışlara bakar, kasa boş

Deprem vergisi hala aliniyor iptal olmadi paralar nereye gitti belli degil
-Komşu, komşu ! -Hu, hu! -Oğlun geldi mi -Geldi -Ne getirdi -İnci, boncuk. -Kime, kime -Sana, bana. -Başka kime -Kara kediye -Kara kedi nerede? -Ağaca çıktı -Ağaç nerede -Balta kesti -Balta nerede -Suya düştü. -Su nerede -İnek içti. -İnek nerede -Dağa kaçtı. -Dağ nerede -Yandı, bitti kül oldu.. 

[mention]palsak [/mention] çok güzel bir cevap olarak şunu düşünüyorum: "almasalardı abi"

...

@palsak vergi düşürmek niye kötü olsun ki? alım gücü düşük olanın gücü  daha da düşmedimi zaten...

haksız yere yükselttikleri vergi 2. elide yükseltmişti. 2-3 yaşındaki araca 300-320k isteyenleri görürüz sonra sıfırdan yüksek nasıl satıyorlar. 

devlet tepkiye bakmaz olası satışlara bakar, kasa boş
Hocam ben en başta karşıyım vergiye hatta vergi demiyelim çok çok fazla vergiye.Devlet vergilerle ayakta duruyor bunu herkes biliyor.Benim söylemek istediğim eğer vergiyi düşürürse vatandaşı soymak gibi olur.Önce krediyi düşür vadeyi arttır daha sonra vergiyi yükselt millet borçlansın şimdide tekrardan vergiyi indir.
yoksa keşke düşse benim aracımın şu anki fiyatıda düşsün ama alacağım evin fiyatıda düşsün gıdanın da akaryakıtında düşsün

@palsak peki vergiyi yükseltirse soymamış mı olacak? 

yüksek vergi ile araç alınırken kredi düşüktü, evini de aracını da alan aldı... yüksek vergi- düşük faizle bir nevi dengelendi diyelim,  

bundan sonrası sıkıntı, ekonomi iyiye gitmiyor, korona diğer yandan, Allah sonumuzu hayır eylesin

@palsak peki vergiyi yükseltirse soymamış mı olacak? 

yüksek vergi ile araç alınırken kredi düşüktü, evini de aracını da alan aldı... yüksek vergi- düşük faizle bir nevi dengelendi diyelim,  

bundan sonrası sıkıntı, ekonomi iyiye gitmiyor, korona diğer yandan, Allah sonumuzu hayır eylesin
Amin diyelim..

[mention]palsak [/mention] çok güzel bir cevap olarak şunu düşünüyorum: "almasalardı abi"

...
Hocam öyle olmuyor işte almasalardı neden bekliyoruz şu an ??ne olacak diye acaba yükselecek mi düşecek mi diye neden burada yorumlara bakıp cvb veriyoruz.

Sen almadın ben aldım ben almadım bi başkası aldı.Var mı öyle bir ülke.pahalı ama vatandaş tepki olsun diye almıyor...

Düşündüm de bulamadım öyle bir ülke...

Bindirsinler bakayım bindirebildikleri kadar. 

Alan olmaz.

Geri
Üst Alt