Araç teslim almaya gittiğinizde kontrol edilmesi gerekenler rehberi

@magic Kurgusu bile bana haz verdi :)  Buradan uzata uzata bir inşaaaaaaaaaallah diyorum

Yarın kısmetse teslimata gideceğim.  Fatura olarak e faturayı mail ile gönderdiler.  Onda araçta bulunan opsiyonlar yok. Araçta fabrika çıkışında opsiyonların yer aldığı resmi bir evrak verilecek mi? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim evrakların arasına bir bakayım, yoksa bende alayım. 

@silvershadow Teşekkürler Murat hocam farkettik ama vermemek için hep bir bahane uyduruyorlar.. Sanırım araç bilgi etiketini kaybettikleri gibi bu iki evrağında aslı'nı kaybettiler hayatımda bu kadar beceriksiz ne bir bayi ne de s.temsilcisi gördüm.. Çok sağolun siz varsınız ki bayi ye al bakalım kanıtı bu diyebiliyoruz.. Resimleri mail ile yollarken özellikle 5 yaşındaki çocuk bile anlasın diye özellikle hazırladım.. "bana birisi böyle mail atsa açıkçası utanırım. ve bari kaybettik evrakları doğuş'la iletişime geçelim bir an önce tekrardan evrakların yenisinin hazırlanmasını isteyelim diye" uğraşırım

@Yunus Emre Yunus hocam merhabalar.., Bildiğiniz gibi bende sizin gibi aracımı ötv indiriminden yararlanarak aldım.. Aldığım bayi ile sıkıntı yaşıyorum.. Bana aracın uygunluk belgelerini vermediler ve neden verilmediğini ve verilmesini taleb ettiğim de bana aracı ötv indirimi ile aldığımdan belgenin "aslı" trafik şubede kalıyor diye bir cevap veriyorlar.. Diğer Almanya'nın verdiği uygunluk belgesi (doğum kağıdı) ise öyle bir evrak olmadığını söylüyorlar.. Değerli Murat hocam ise asıllarının mutlaka bize verilmesi gerektiğini söylüyor.. Şimdi 2 tane Uygunluk belgesi var;

1 tanesi Doğuş Otomotiv'in verdiği ıslak imzalı, kaşeli ve sağ üst köşede hologram etiketi olan

2. olan ise Almanya'nın verdiği karton sarımtrak renkli bir kağıda almanca yazılmış uygunluk belgesi (eğitim kurslarının verdiği kursu başarıyla tamamlayınca verdikleri sertifikalara benzeyen bir evrak)

Sizde aracı ötv indirimiyle aldığınız için rica etsem verilen evraklara bakabilirmisiniz sizde bu evraklar bulunmakta mı..?

Size 5 yaşındaki bir çocuğun bile anlıyabileceği şekilde hazırladığım ama nedense gerizekalı satış temsilcisinin anlamadığı için bu şekilde hazırlamak zorunda kaldığım resimler;

-Türkiye'den verilen uygunluk belgesi;

Ekli dosyayı görüntüle 3411

Ekli dosyayı görüntüle 3412

-Almanya'dan verilen uygunluk belgesi

Ekli dosyayı görüntüle 3409

Ekli dosyayı görüntüle 3410

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Golf Tutkunu Dostlarım;

Araç teslimatı esnasında teslim alınması gereken Türkçe Uygunluk belgesinin hologramlı aslı ve Almanca kartona basılı orijinalini istemeyi unutmayınız.

Bu durumu normal üstü dikkatiyle fark ederek size bildirmeme vesile olan Ali Hocama teşekkürler. @forzaGilles

Ekli dosyayı görüntüle 3383

Ekli dosyayı görüntüle 3384

Ekli dosyayı görüntüle 3391

Ekli dosyayı görüntüle 3390
Murat hocam bahsettiğiniz belgenin orjinali bende de yok. Almanca olanın fotokopisi, doğuş hologramli olanın asli mevcut. 

Hala kaybetmemiş olma ihtimalleri var mı? Araci alalı 10 ay oldu

Bi de olmamasının ne sakıncası var?

Murat hocam bahsettiğiniz belgenin orjinali bende de yok. Almanca olanın fotokopisi, doğuş hologramli olanın asli mevcut. 

Hala kaybetmemiş olma ihtimalleri var mı? Araci alalı 10 ay oldu

Bi de olmamasının ne sakıncası var?
Değerli Murat Hocam;

Size teslim edilen bir örneği Doğuş Merkezinde tutulmak zorunda; çünkü her bir araç için uygunluk belgesi olmak zorunda.

Doğuş Merkezine Mail atarak durumu bildiriniz; size dönüş yapılmazsa tekrar tekrar yazmalısınız. Baktınız olmadı Almanya'dan istersiniz. :)

bu uygunluk belgesi muhabbetinden 2 gün araç bayide yattı zaten uyuz oldum bende fotokobileri duruyor orjinalini trafik şube aldı hocam

bu uygunluk belgesi muhabbetinden 2 gün araç bayide yattı zaten uyuz oldum bende fotokobileri duruyor orjinalini trafik şube aldı hocam
Yunus hocam peki size Almanca olanın fotokopisini verdiler mi? Bana sadece Türkçe olanın fotokopisini verdiler:(

Son olarak rica etsem sizdekilere bakarmısınız fotokopi de olsa Türkçe olan uygunluk belgesinde sağ üst köşede hologramın izi, sağ alt köşede imza ve kaşenin kopyası.., ve sol alt köşede de seri numarası yazması lazım..!! sizdeki fotokopi de var mı acaba..?

Fotokopi de olsa okla işaretlediğim yerlerde hologramın izi, imza ve kaşenin kopyası.., seri numarası yazması lazım..!! ben de hiç birisi yok bomboş 8|

Bana verilen;

Ekli dosyayı görüntüle 3481

Fotokopi de olsa olması gereken;

Ekli dosyayı görüntüle 3482

vur deyince öldüren, kılı kırk yaran, her halta burnunu sokan, kraldan çok kralcı, pimpirikli dost olarak yanınızda belki de... :)
Şu yorumu ne zaman okusam yada denk gelsem gülmekten karnıma ağrılar giriyor... Çok yaşayın bee Murat hocam Allah size de güldürsün.. s=yerlerde

@forzaGilles bende 2 sininde fotokobisi var hocam plaka ve ruhsatı ben çıkarttıgımdan bütün belgeleri bana vermek zorunda kaldılar o sırada hepsinin fotokobisini çıkartıp dosyalamıştım 

Leon'u teslim alırken ufak bi gerilim yaşadık. Bayideki hiç bir Leon Fr donanımda küllük yok ve çakmaklık girişinde sadece orayı kapatan çakmaklığın şeklinde plastik bir kapak vardı. İbiza ve Toledo ya baktım her ikisindede çakmaklık ve küllük vardı. Nereden kısacaklarını şaşırmışlar bence.

Geri
Üst Alt