Golf 7 Bcm Ünitesi Model Öğrenme

saykart

Yeni Üye
İsim
Suat Aykart
Arkadaşlar 2012 model (2013 trafik çıkışlı) Golf 7 aracım var. Araç Highline ama xenon far yok. Türkiye’ye ilk gelen partiymiş galiba. Çünkü ruhsatta, tramer sorgusunda felan Highline yazıyor. Hatta emin olmak için servise bile sordum araç highline. Benim sorunum şu;

Araba xenon far ve koltuk ısıtıcı taktırmak istiyorum ama bcm ünitesinin highline modeli olması geriyor diyorlar. Bcm ünitesinin modelini nasıl öğrenebiliriz?

Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. 

Teşekkürler..!

Arkadaşlar 2012 model (2013 trafik çıkışlı) Golf 7 aracım var. Araç Highline ama xenon far yok. Türkiye’ye ilk gelen partiymiş galiba. Çünkü ruhsatta, tramer sorgusunda felan Highline yazıyor. Hatta emin olmak için servise bile sordum araç highline. Benim sorunum şu;

Araba xenon far ve koltuk ısıtıcı taktırmak istiyorum ama bcm ünitesinin highline modeli olması geriyor diyorlar. Bcm ünitesinin modelini nasıl öğrenebiliriz?

Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. 

Teşekkürler..!
Vag com kablo ve yazılımınız varsa onunla öğrenilebilir.

Biraz daha zor yöntem ise bcm yi sökmek.

Kapı eşiğinin oradaki ve ayak dayamanın Soldaki plastikler sökülerek kablo soketleri çıkartılarak sökülebilir ama biraz zahmetli ve el pratikliği isteyebilir.

Upvote 0

Dikkat edin bu videodaki arkadaş tırnaklardan birini kırıyor.

Bir de akıl edip, soketleri bcm den içerde ayırmış, olsa bu kadar uğraşmayacaktı

Upvote 0
@Kysr038 tuning’ci bi arkadaşımda kablo ve program var. Hangi sekmeden bakacağız? Ekran görüntüsü ekleme imkanı bulursanız çok sevinirim. 

Upvote 0
İlk gelsede farketmez golf 7’lerin highline modellerin hepsi bixenon’lu geldi bize led stop katlanır ayna renkli mfa gibi özellikler opsiyondu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
@Kysr038 tuning’ci bi arkadaşımda kablo ve program var. Hangi sekmeden bakacağız? Ekran görüntüsü ekleme imkanı bulursanız çok sevinirim. 
Log kaydı alındığında BCM diye yazar.

Parça numarasını oradan görebilirsiniz.

Forumdan bir örnek üzerinden gösterebileceğim.

IMG_20201217_233314.jpg

Upvote 0
Far icin gateway uyumu da gerekir. High gateway olmasi lazim. Yanlışsam arkadaşlar düzeltsin 

Upvote 0

Geri
Üst Alt