Golf 7 aracım tavan su alıyor.

10ur

Üye
İsim
Onur
Merhabalar forumdan okuduğum kadarıyla bagajdan su alma problemi kronik. Bagaj bağlantı yerindeki 2 hortumun bağlantı yerini silikonlamıştım fakat şimdi de resimdeki yerden kaçırmaya başladı. Görüşlerinizi alabilir miyim yardımcı olan veya başına gelen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. 

1F9B1BEE-70A5-4380-8BCA-95218A073938.jpeg

E37DDD5D-98D6-4756-8EFB-A41C6E23614C.jpeg

Tavanı tutan plastiği söktüm. Zaten ben görmüş olduğunuz o iki hortumun içlerini güzelce silikonlamıştım. Sorunum bitmişti aslında ya da öyle sanıyordum. Aradan 1 ay geçti ve yeni fark ettim ki normalde tavanın aldığı suyun yüzde belki 80'ini almıyor ama görmüş olduğunuz iki hortumun arasındaki küçük delikten su geliyor. Tavana suyu döktüğümde... Nereden geliyor anlamadım. İyice silikonladık ama sanmıyorum tekrar tekrar oradan sorun olacağını.. Selamlar.

Upvote 0
Hocam daha önce başıma gelmedi ama detaylı baktığımda şimdi oraya su alabilecek tek nokta fotoğrafta görünen siyah kabloların geçtiği yerler.

Mutlaka bir yerinde hafif açıklık vardır. Altta ya da üstte 4 farklı nokta var çünkü bağlantı olarak.

Ya da o plastik malzemenin üzerinde çatlaklar oluşmuş olabilir.

IMG20201216180608.jpg

IMG20201216180641.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@10ur geçmiş olsun.

Bagajın su alma problemi ile sizinkinin bağlantısı yok. 

Sizin durum kronik değildir.

Yine o 2 hortumdan alıyordur.

Tavan anteni var mı? Onun etrafı da olabilir.

Bir de geriye bir tek fitil kalıyor. Onu da inceleyin. 

Upvote 0
Cam tavanın su tahliye çıkışını kontrol edin, tıkanmıştır büyük ihtimal. 

Kaput ile on cam arasına yaprak toz çamur biriken yer

Upvote 0
Hocam daha önce başıma gelmedi ama detaylı baktığımda şimdi oraya su alabilecek tek nokta fotoğrafta görünen siyah kabloların geçtiği yerler.

Mutlaka bir yerinde hafif açıklık vardır. Altta ya da üstte 4 farklı nokta var çünkü bağlantı olarak.

Ya da o plastik malzemenin üzerinde çatlaklar oluşmuş olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 40976

Ekli dosyayı görüntüle 40977

Merhaba, mesaj yazdığınız için teşekkür ederim.

Dediğiniz gibi toplamda 4 adet ( 2'si yukarıda 2'si aşağıda ) olmak üzere hortum var. Bunların çevrelerini çok güzel bir şekilde silikonladım. Elime suyu alıp aşağıdaki 2 hortumun yanına döktüğümde gözüken küçük delikten geliyor. Silikonladığım yerlerin altından gelmiyor ama. O küçük deliğin bağlantısını bilen arkadaş işimi çözecektir diye düşünüyorum.

Selamlar.

Upvote 0
Cam tavanın su tahliye çıkışını kontrol edin, tıkanmıştır büyük ihtimal. 

Kaput ile on cam arasına yaprak toz çamur biriken yer
Merhaba hocam, yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Sunroof'cu bir arkadaşa götürdüm bu araçlarda sunroof tahliye yok dedi yan taraftan tavanın altına felan baktı. Sizin dediğiniz yer tam olarak neresi kontrol edeyim? Resimli anlatabilir misiniz? Size zahmet...

Selamlar.

Upvote 0
@10ur geçmiş olsun.

Bagajın su alma problemi ile sizinkinin bağlantısı yok. 

Sizin durum kronik değildir.

Yine o 2 hortumdan alıyordur.

Tavan anteni var mı? Onun etrafı da olabilir.

Bir de geriye bir tek fitil kalıyor. Onu da inceleyin. 
Merhabalar, hocam dediğiniz gibi belki hortum çatlak olabilir. Fitilin neresinden gelebilir ki fitili çok inceledim gelmesi gereken bir yeri yok gibi. Defalarca su döktüm o 2 alt plastiğin oraya dökünce alttan veriyor suyu. Diğer hiç bir yerde sorun yok.

Upvote 0
Merhabalar, hocam dediğiniz gibi belki hortum çatlak olabilir. Fitilin neresinden gelebilir ki fitili çok inceledim gelmesi gereken bir yeri yok gibi. Defalarca su döktüm o 2 alt plastiğin oraya dökünce alttan veriyor suyu. Diğer hiç bir yerde sorun yok.
Aslında bulmuşsunuz sorunu.

Diğer yerleri kontrol edince su gelmezse fitile bakabilirsiniz diye yazdım. 

Kabloların geçtiği hortumun oraya su dökünce gelmişse zaten başka yerlerde sorun aramaya gerek kalmaz. 

Ayrıca ortadaki delik dediğiniz yer, oradan söktüğünüz plastik parçayı tutturmak için pimin girdiği yerdir. Yanlardaki deliklerden hiçbir farkı yoktur.

İyice inceleyin.

Upvote 0

Geri
Üst Alt