Islak Kullanım Hızlı Cila Önerisi

@mbonat harenin sık yıkamaya rağmen bulunmaması süpermiş :)  yıkama adımlarınız nasıl? Ve kullandıgınız ürünler neler hocam kısaca açıklar mısınız?
Hocam bence en çok aracı silerken kurulurken çiziyoruz . Bsd kullanıyorum demişsiniz . Bsdyi kuru yüzeye uygulucaksanız bez seçimini ve yüzeyi iyi hazırlamalısınız yoksa maalesef yüzeyi çizmeniz çok olağan . Ondan dolayı kuru yüzeye hızlı cilaya biraz karşıyım ve uygulamıyorum . 

Yıkamam aslında çok basit ama uzun sürüyor maalesef . İlk önce jantlara girişiyorum foam atıp duruluyıp foam atıp jant fırçası ve eldivenle girişiyorum . Jant için kullandığım eldiven ayrı . Jantları bitirdikten sonra foam atıyorum duruluyorum. Sonra araba çok kirli değilse foam atıp bir kovaya sadece su koyup eldiveni temizleye temizleye arabayı yıkıyorum . Araba çok kirliyse çift kova yapıyorum ama çoğu zaman üşendiğimden yapasım gelmiyor.  Yıkama bitince hızlı cilayı atıyorum kuruma beziyle geçiyorum .

623C8F6E-CBBC-42EE-B07B-F6D6EEFD4571.jpeg

@fueleconomy en son ne zaman fusso attık diye bakayım dedim 1.5ay bile olmamış hocam şaşırtıcı ortam şartları cilayı çok çok kötü etkiliyor

5D73CD08-1A06-4B9A-B1CD-9507D4F2E8EE.png

@mbonat sizin araç haftada bir yıkanmasına karşın nasıl bu kadar kısa sürede korumayı harcıyor anlayamadım doğrusu. Ben hemen aynı koşullarda octaviada kullandım zymöl titaniumu 37 gün boyu koruma sağlamış . Sizin yüzey hazırlığınızda bir sıkıntı olabilir mi? Yüzey hazırlığından kastım agresif ön yıkama arkasına çift kova veya polisaj değil. Aracınıza düzenli demir tozu, kil uyguluyorsanız ve waxı sürmeden önceki korumanın kalıntılarını almak için temizlik tineri (M700) kullanıyorsanız güzel bir yüzey hazırlığı yapmışsınız demektir. Çünkü ben Titaniumu 31 ocak gecesi sürmüşüm 8 marta kadar çok rahat gitmiş biraz zayıflar gibi olunca ben yeni wax denemek için sökmüşüm. Benim araç 7/24 dışarıda ve ortalama 2.5 haftada bir yıkanıyor.  Ben demir tozu temizliğini 3 ayda bir tekrarlıyorum kilide aynı şekilde devam ettirmeyi planlıyorum. Eğer yüzey hazırlığınızda tamsa diyecek bir şeyim yok. 

@mbonat vallaha doğru diyorsunuz dış etmenler çok etkili. Enes beyle bir istişare yapalım onun düşüncesinide merak ettim. 

@mbonat sizin araç haftada bir yıkanmasına karşın nasıl bu kadar kısa sürede korumayı harcıyor anlayamadım doğrusu. Ben hemen aynı koşullarda octaviada kullandım zymöl titaniumu 37 gün boyu koruma sağlamış . Sizin yüzey hazırlığınızda bir sıkıntı olabilir mi? Yüzey hazırlığından kastım agresif ön yıkama arkasına çift kova veya polisaj değil. Aracınıza düzenli demir tozu, kil uyguluyorsanız ve waxı sürmeden önceki korumanın kalıntılarını almak için temizlik tineri (M700) kullanıyorsanız güzel bir yüzey hazırlığı yapmışsınız demektir. Çünkü ben Titaniumu 31 ocak gecesi sürmüşüm 8 marta kadar çok rahat gitmiş biraz zayıflar gibi olunca ben yeni wax denemek için sökmüşüm. Benim araç 7/24 dışarıda ve ortalama 2.5 haftada bir yıkanıyor.  Ben demir tozu temizliğini 3 ayda bir tekrarlıyorum kilide aynı şekilde devam ettirmeyi planlıyorum. Eğer yüzey hazırlığınızda tamsa diyecek bir şeyim yok. 

@mbonat vallaha doğru diyorsunuz dış etmenler çok etkili. Enes beyle bir istişare yapalım onun düşüncesinide merak ettim. 
Uygulamayı enes abiyle beraber yapıyoruz. Agresif yıkama demir tozu kil bezi m700 soft99 . Prosedürler kitaba uygun . Kostikle bile yıkasam daha fazla dayanması lazım . Ama maalesef dayanmıyor .  Yol yapımı olduğu için maalesef araba çok fazla kirleniyor . Her bindiğimde sileceği çalıştırmak zorunda kalıyorum . Ben sebebinin çevre şartları olduğunu düşünüyorum. Çünkü diğer araçlarımızı aynı şekilde aynı şartlarda yıkıyorum . Ama garaj etkisi olunca hala ilk günki gibi wax dayanıyor.

@Gökhan Bilgin Merak ettiğim için soruyorum, koruma anlamında tatmin edici bi ürün müdür? İkilemdeyim.. Bakıyorum ama korumadan ziyade besleme & görünüm ağırlıklı gözüküyor.. Korumadan kastım Antalya gibi sıcak şehirlerin güneşine maruz kalan araçlar için bi ürün arayışındayım :S

[mention=594]Gökhan Bilgin[/mention] Merak ettiğim için soruyorum, koruma anlamında tatmin edici bi ürün müdür? İkilemdeyim.. Bakıyorum ama korumadan ziyade besleme & görünüm ağırlıklı gözüküyor.. Korumadan kastım Antalya gibi sıcak şehirlerin güneşine maruz kalan araçlar için bi ürün arayışındayım :S
Dayanımı çok uzun değil hocam parlaklık olarak alınabilir sadece anladığım kadarıylada işinizi görmüyor bu şekilde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu soft99'u nasıl kullanıyorsunuz? Ben kapağını açar açmaz tiner gibi sentetik kokusu beynimi yakıyor. Collinite'den sonra bir dönem kullanmayı deneyeyim dedim, 1-2 kez kullanıp bıraktım. Su itiyor, parlıyor ama leş gibi kokuyor. Sentetik. 

BSD'nin parlaklığından da, su iticiliğinden de çok memnunum ben. Koch Chemie, ve Meguiars'ın kilerden kullandım. Meg'i en alta koyarım listede (şahsi fikrim). BSD bulursam BSD bulamazsam Autogylm, Koch vs. Belli bir kalitenin üzerinde olan ürünlerin çoğu muadil aslında at-deve fark yok aralarında.  

Gyeon Iron, Dragonbreath, Koch Chemie'nin demir tozu sökücüsü vs. hepsinin bence aynı olduğu gibi.. 

Bende katı wax için soru işaretlerindeyim.. Fusso kış için mantıklı fiyat da uygun gözüküyor lakin uygulama dertli gibi. Aliiii nin yorumdan sonra bi daha düşündüm :)  Auto Finesse kullanan memnun olan ? Autoglym HD Wax kullanan var mıdır ? Nedir dayanımı mantığı ? Kış için şampuan tavsiyeniz var mıdır ? Meguiars NXT 2.0 ı düşünüyorum kış şampuanı olarak AutoGlym Citrus Power ile ön temizliği destekleyerek birşeyler olacak gibi. Hızlı cila için fiyatından ötürü ismi mi geçmiyor ama Ceramic WAX gayet başarılı kullanımı çok çok kolay bi ürün.. Tavsiyem sık su ile durula yapmayın ıslak yüzeye ıslak / nemli bi havluyla durularmışcasına dağıtın

takiben durulayın.. İlk kullanımındaki tavsiye yi takip edin pişman olmazsınız.. Fiyatıda epey artmış bi ürün :(  110 tl di.. Ahh ahh.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt