Araç içi led aydınlatma montajı hakkında

Yigit3735

Üye
İsim
Yiğit Öz
Cümleten merhaba, 
İnternetten paspasın oraya led aydınlatma aldım. Kumandalı, renk çeşitli rgb denilen. 
Bunu çakmak girişine değil de dogrudan sigortaya bağlatabilir miyiz? Kapıları açtığımızda tepedeki lambalar yanar gibi aşağıda da bu ledler yanacak. Aracım golf 2016 model. Aküye ya da araca bi zararı olur mu?

Cümleten merhaba, 
İnternetten paspasın oraya led aydınlatma aldım. Kumandalı, renk çeşitli rgb denilen. 
Bunu çakmak girişine değil de dogrudan sigortaya bağlatabilir miyiz? Kapıları açtığımızda tepedeki lambalar yanar gibi aşağıda da bu ledler yanacak. Aracım golf 2016 model. Aküye ya da araca bi zararı olur mu?
Bağlayabilirsiniz. 

Bcm ünitesinden pozitif kablo ve direksiyon altı sigorta panelinin oradaki şase bağlantı noktasından (vida var) negatif kablo alınacak.

Yalnız vagcom kablo ve kodlama ihtiyacınız olacak.

Görüntüleri yine forum üyesi olan youtube hesabı arabacı nın videosundan aldım.

Videoyu da bırakayım izlerseniz faydası olur.

Akü konusunda şunu söyleyelim, tabiki uzun süreli kapı açık durunca bir miktar akü seviyenizi düşürebilir.

Screenshot_2020-07-25-02-03-24-33.png

Screenshot_2020-07-25-02-04-25-42.png

Screenshot_2020-07-25-02-05-08-42.png

Screenshot_2020-07-25-02-05-21-50.png

Screenshot_2020-07-25-02-05-58-17.png

Screenshot_2020-07-25-02-06-27-20.png

video (kodlamada var)

Yalnız aldığınız ürün çakmaklık adaptörü şeklinde ise, içi dolu mu boş mu bakabilir misiniz.

Yani içinde devre varsa eğer, o çakmaklık adaptörünün eksi ve artı ucuna kablo lehimleyip sonra güzelce elektrik bantla ya da bez bantla yalıtıp direksiyonun oradaki sigorta paneline saklayabilirsiniz.

Ancak o çakmaklık adaptörünün içinde birşey yoksa, yani sadece kablo bağlantısı yapmışlarsa ondan kurtulup kabloları bağlayabilirsiniz.

@Kysr038  

Çok tesekkür ederim ilgili yanıtlarınızdan dolayı. Allah razı olsun. 

Henüz kargoda. Ürünü alınca tekrar paylaşım yaparım. 

Geri
Üst Alt