Kısa Farlar

Caner

Üye
İsim
Caner
Arkadaşlar geçen pazar günü Ankara'dan Kütahya'ya dönerken kısa farlar bizi fazlaca rahatsız etti. Bi-xenon basic olduğu için ayarı yok sanırım. Kısa farlar çok kısa mesafe gösteriyor. Hatta birde olası kaza atlattım, yolda köpek ölmüş ve manevra yaparak sıyrıldım. ( Bu arada sert manevra yapmama rağmen bağımsız süspansiyonların güzelliğini de görmüş oldum gayet başarılıydı) Neyse konuya dönecek olursak kısa fardan dolayı böyle bir sıkıntı yaşadık bunun bir çözümü yok mudur? @yusuf @Orhan Hoca 

Caner dedi:
Arkadaşlar geçen pazar günü Ankara'dan Kütahya'ya dönerken kısa farlar bizi fazlaca rahatsız etti. Bi-xenon basic olduğu için ayarı yok sanırım. Kısa farlar çok kısa mesafe gösteriyor. Hatta birde olası kaza atlattım, yolda köpek ölmüş ve manevra yaparak sıyrıldım. ( Bu arada sert manevra yapmama rağmen bağımsız süspansiyonların güzelliğini de görmüş oldum gayet başarılıydı) Neyse konuya dönecek olursak kısa fardan dolayı böyle bir sıkıntı yaşadık bunun bir çözümü yok mudur? @yusuf @Orhan Hoca
Öncelikle geçmiş olsun.

Servise giderseniz biraz daha yükseltilebiliyor.

Caner dedi:
Hocam far ayarı otomatik olsa bile standart konumu bazen doğru ayarda olmayabiliyor. Aynı sıkıntıyı bende yaşamıştım, serviste düzelttiler. Olması gerekenin dışında fazla yükseltilmesi gibi bir talebim de olmadı, doğru ayara getirin yeter dedim sorun çözüldü. Şuanki halinden memnunum. Eskiden karanlıkta uzunları açmadan gidemezdim, yol görünmüyordu 6-7 metre önümü aydınlatıyordu.

Not aldım. İlk bakımda mutlaka belirteceğim.

MSE dedi:
Hocam far ayarı otomatik olsa bile standart konumu bazen doğru ayarda olmayabiliyor. Aynı sıkıntıyı bende yaşamıştım, serviste düzelttiler. Olması gerekenin dışında fazla yükseltilmesi gibi bir talebim de olmadı, doğru ayara getirin yeter dedim sorun çözüldü. Şuanki halinden memnunum. Eskiden karanlıkta uzunları açmadan gidemezdim, yol görünmüyordu 6-7 metre önümü aydınlatıyordu.
Tamam o zaman ben bugün bir uğramaya çalışayım. Basit bir durumdan dolayı başımıza iş açılacak yoksa.

bu ayari hemen yaparlar mı randevu mu alıyorsunuz arkadaşlar?

Emin değilim sadece aklımdaki kırıntılar bunlar.

Leon cupraya Adana da yay taktırıp bir süre sonra modifiye için istanbula gittiğimde oradaki usta şöyle bir şey demişti.

Yayı takarkan az daha otomatik far ayarını yapan parçayı kırıyorlarmış.Parça nerede veya darbeye ne kadar hassas , far ayarı bozulması bununla ne kadar alakalı bilmiyorum ama bilgi kırıntısı olarak aktarmak istedim.Ben de yanlış anlamış olabilirim...

Dün gece aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. Kisalar 4-5 şerit çizgisini anca aydınlatıyordu.  

Sağ taraf biraz daha iyiydi ama sol taraf yetersiz geldi. 

En kısa zamanda servise gitmek gerek. 

Halojen far kullanıcısı olarak, çok sahih bir bilgi veremeyeceğim ama; xenon basic farlar kısalarda sanki yetersiz.

Dün gece @kimi-emd semih hocayla peş peşe ufak ufak gazlıyorduk.

Bir ara arkama geldi kısalarla hiç fark etmedim. O ara selektör yaptığında zaten görmemek mümkün değil ben direk "kör" :)

İzlenimlerim uzunlarda harika, kısalarda yetersiz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Halojen far kullanıcısı olarak kısaların son derece yetersiz olduğunu düşünüyorum. Sürekli uzuna alıp karşıdakini kollamak da yorucu oluyor.
Bakımda kısa ayarını kontrol etmeleri istemiştim, servis ayarlar normal demişti.

Halojen farlar fena değil,gece sürüşlerinde problem yok. Daha iyi ampul vardır belki de karşıdan geleni düşünmek lazım. Karşıdan arac gelmiyorsa uzunları göz kapakları  gibi kullanıyorum s=captain  Zaten gece hız nekadar yapılabilir 90/100km. Uzun yolda sağlam bir otobüs firması seçerim onun 100m gerisinden akarım s=bigstar

Halojen far kullanıcısı olarak, çok sahih bir bilgi veremeyeceğim ama; xenon basic farlar kısalarda sanki yetersiz.

Dün gece @kimi-emd semih hocayla peş peşe ufak ufak gazlıyorduk.

Bir ara arkama geldi kısalarla hiç fark etmedim. O ara selektör yaptığında zaten görmemek mümkün değil ben direk "kör" :)

İzlenimlerim uzunlarda harika, kısalarda yetersiz.
 Xenon basic kısa farlar  bana göre de biraz yetersiz kalıyor tam istediğim aydınlatmayı her zaman maksimum olarak alamıyorum. Genelde değerlendirirsek güzel ama söz konusu golf olunca beklenti artıyor. Burak hocamında dediği gibi xenonlarla selektör yapıp ateş edince "kör mode on" oluyor. Daha öncesinde bende golf xenonun bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum taki @jajaja cihan hocam arkamdan nur yağdırana kadar. :)  

Xenon basic kısa farlar  bana göre de biraz yetersiz kalıyor tam istediğim aydınlatmayı her zaman maksimum olarak alamıyorum. Genelde değerlendirirsek güzel ama söz konusu golf olunca beklenti artıyor. Burak hocamında dediği gibi xenonlarla selektör yapıp ateş edince "kör mode on" oluyor. Daha öncesinde bende golf xenonun bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum taki @jajaja cihan hocam arkamdan nur yağdırana kadar. :)  
hocam 15000 bakımda xenon ayarı yapılsın dedim, aydınlatma yetersiz dedim. bir ayar yapmışlar ki sormayın

eğer xenonlarımın normalde olması gereken ayarı buysa trafikteki araçlar yandı

düz yolda sıkıntı yok da en ufak kasis vs'den geçerken öndeki aracın arka cam alt sınırına falan geliyo

selektör artık göz doktorlarına çalışıyor zaten

hem sevdim hem biraz huzursuz oldum

bildiğim kadarıyla ve arkadaşların söylediğine göre xenon ayarı ustanın eli ile değil, bilgisayar ve ekipman desteğiyle yapılıyormuş

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt