1.4 TSI / TFSI Motor 5w-30 Yağ Seçimi - Liqui Moly4200 / Motul Xclean+ / Castrol Edge

Piyasada Mobil, Motul ve Castrolun çakmaları çok mevcut. LM kullanmadım ama çok beğenenler var. Ben hep Castrol edge kullanan biri olarak son bakımdabir arkadaşımın tavsiyesi olan Shell Helix kullandım.  Volkswagen artık Castrol değil Shell ile çalışıyormuş yağ için diye bir bilgi aldım onun da etkisi oldu Shell kullanmamda. Memnunum tavsiye edebilirim.

Evet artık çoğu yetkili servisde Shell kullanılıyor. Önceki Polo 1.2 Tsi aracımdan biliyorum bende tavsiye ederim.

2013 1.4 tsi golf aracim var sürekli yağ eksiltiyor her türlü yağı denedim şimdi yağ bakimi geliyor ne tavsiye edersiniz?, yağ eksiltmesi 1000 km de bir yarım litre ekliyorum segman diyorlar ama beni aydinlatabilcek biri var mi araç 139.000 km de

Bende cumartesi günü ilk defa lm 4200 kullandım (4lt), motor sesi baya azaldı yalnız yağ sıcaklıgı daha yüksek shell den. 
ilk izlenimlerim böyle araç 1.4 Tsi 

2013 1.4 tsi golf aracim var sürekli yağ eksiltiyor her türlü yağı denedim şimdi yağ bakimi geliyor ne tavsiye edersiniz?, yağ eksiltmesi 1000 km de bir yarım litre ekliyorum segman diyorlar ama beni aydinlatabilcek biri var mi araç 139.000 km de
Hocam Liqui moly toptec 4200 hiç denediniz mi çünki dediğiniz gibi benim aracımdada eksiltme azda olsa mevcuttu ama şuan hiç bir eksiltme durumu ile karşılaşmadım.

Bende cumartesi günü ilk defa lm 4200 kullandım (4lt), motor sesi baya azaldı yalnız yağ sıcaklıgı daha yüksek shell den.
ilk izlenimlerim böyle araç 1.4 Tsi
Aynen hocam yağ sıcaklığı bi tık yüksek oluyor

150ps lik motorda, 2 sene Motul kullandım
10000de 200ml kadar eksiltme oluyordu
birde (kaputu açınca duyulan) tır tır bir ses vardı , bi yerde yağdan yapıyor diye okumuştum ama üzerine gitmedim

16. tdi aracımda 5 sene her 10 bin km de LM 4200 kullandım ve hiç sorun yaşamadım.
Şimdi 1.4 tsi aracımda da kullanıcam bakalım ne olacak daha önce hep castrol edge kullanılmış

16. tdi aracımda 5 sene her 10 bin km de LM 4200 kullandım ve hiç sorun yaşamadım.
Şimdi 1.4 tsi aracımda da kullanıcam bakalım ne olacak daha önce hep castrol edge kullanılmış
LM long life 5-30 kullan golfler için özel üretüm kardeşim.

Geri
Üst Alt