Hangi Kasko Şirketini Önerirsiniz?

@tiesay bu konuda çok haklısınız ben yine tanıdığım yerden yaptırayım Üsküdar ayışığı Honda da yapmıştım peder beyi tanıyorlar oradan almıştı aracını en azından yuzyuze görüyoruz 

Basima bir sey gelmedigi icin kaskodan kaza vs gibi hizmet almadim diger firmalar ne kadar hizmetinde iyi bilmiyorum ama taaki bu seneye kadar. On cam catlayinca arastirmalarim sonucu allianz spora transfer oldum.  Hic problem cikarmadan hizli bir sekilde avek'ten hizlica orjinal cam degisimimi sagladi. Tesekkurler allianz. 

@tiesay hocam özelliklerini söyledim şirketlere 1700 günışığı verdi en uygun sompo verdi napacam bilemiyorum 
Bahsettiğiniz bir acente,sigorta şirketi değil.Foruma hakim arkadaşlarımızın da bahsettği gibi acentenin bu konuda size destek sağlamayacağını düşünüyorsanız dünyanın en iyi sigorta şirketi bile size ufak bir hasarda en kötü şirket gibi gelecektir.

Aksigorta evet sınırsız imm veriyor ve gayet mantıklı sebeplere dayanıyor.Bugüne kadar karşıya verilen hasarların 1m tl'yi aşma olasılığı %5in üstüne çıkmadığı için 100.000tl'de de sınırsız imm'de de fiyat farkını cüzi yansıtıyor.Diğer şirketler bu farkı fiyatlarına yansıtmaya çalışıyorlar.

Her zaman aksigorta uygun verecek diye bir durum yok tabi.Araç kişi ikametiniz önemli husus tabi ki.İşin içinde biri olarak nacizane tekliflerinizi okuyun derim.

Cam muafiyeti

İhtiyari mali mesuliyet

Ferdi kaza teminatı

Tedavi Teminatı ( sağlık sigortanız varsa gerek yok)

Manevi tazminat 

Onarım yeri kalemlerine göz atınız.

Sürekli gittiğiniz servislerle anlaşması var mı?(yoksa gittiğinizde ücret farkı mı yansıtıyor yoksa vekaletle sorunsuz hasarınızı karşılarım mı diyor bunlara bakın gerisi önemli değil)

Aracı kurumunuz iyi olduğu sürece 32.sigorta şirketinden yapın sorun yaşasanız bile ufak pürüzlerle atlatabilir seviyede olursunuz.

Not: Trafik sigortası yaparken yenileme ise mutlaka e-devletten de fiyat almaya özen gösterin

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Volkan68 Bahsettiğiniz teminat konusunda açıkcası 3maddesini okuduğumda aklım karışmıştı.Anahtarla çalınması durumunda groupama ve eureko'da net karşılığı var.Maddeleri bulursam sizinle de beyinfırtınası yapmaktan memnuniyet duyarım.

Arkadaşlar Selamlar,

Konu başlığından da anlaşılacağı üzere kasko yenileme zamanım geldi.

Bu zamana kadar yaklaşık son 2 yıldır keçiyi tercih ediyordum. Fiyat olarak en avantajlısı oydu. Son kaskoda yaşadığım ön cam problemi. Yetkili serviste yapılması durumunda ek ücret ödeme konusu beni soğuttu. Sigorta şirketi gulf sigortaydı.

Bu yıl keçiyi tercih etmeyip acenta vs. arayışım bulunuyor. Kafamdaki kasko klozu aşağıdaki gibi bu konuda sizlerinde eklemek istediği veya buna gerek yok hocam çıkartın dediğiniz bir durum varsa yorumlarınızı rica ederim.

Kafamdaki klozlar şu şekilde;

• Yetkili serviste onarım
  • Ön cam yetkili servis değişimi. 
  • İMM min. 250k try düşünüyorum.
  • Sel,su,yedek anahtar vs. ıvır zıvır klozlar zaten standart.

@ycetin Yasin bey

Kasgo yaptırırken (Muafiyetsiz) Genişletilmiş Kasgo derseniz hepsi oluyor.

Benimki öyle ve İMM 200.000₺
UNICO kasgp 1.100,75₺

Ekran Alıntısı.PNG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ek hatırlatma, her yıl aynı şirkete yaptırırsanız indiriminiz daha güzel oluyor.

Arkadaşlar Selamlar,
Konu başlığından da anlaşılacağı üzere kasko yenileme zamanım geldi.
Bu zamana kadar yaklaşık son 2 yıldır keçiyi tercih ediyordum. Fiyat olarak en avantajlısı oydu. Son kaskoda yaşadığım ön cam problemi. Yetkili serviste yapılması durumunda ek ücret ödeme konusu beni soğuttu. Sigorta şirketi gulf sigortaydı.
Bu yıl keçiyi tercih etmeyip acenta vs. arayışım bulunuyor. Kafamdaki kasko klozu aşağıdaki gibi bu konuda sizlerinde eklemek istediği veya buna gerek yok hocam çıkartın dediğiniz bir durum varsa yorumlarınızı rica ederim.
Kafamdaki klozlar şu şekilde;
  • Yetkili serviste onarım
  • Ön cam yetkili servis değişimi. 
  • İMM min. 250k try düşünüyorum.
  • Sel,su,yedek anahtar vs. ıvır zıvır klozlar zaten standart.

En başta fiyat 200-250 bandında boşluk bırakın aklınızda teminat eksiği var mı olmasın.

Tüm servisler seçeneği olmalı ve siz örneğin farklı bir şehirdeyseniz ve şirketin anlaşması yoksa oradaki yetkili servisle,bazen muafiyet seçeneği doğmuyor değil.

imm'yi 500k dan aşağı yapmayın bence.Müşterilerime artık öyle çalışıyorum ben de.Kime ne olacağını bilemiyoruz sonuçta.Bir clio 200k olmuş.
İkame araç için eğer ihtiyacınız sürekli varsa pert dahil olsun yoksa normal de olabilir.
Manevi tazminat olmazsa olmaz.(genelde imm'nin %25i hesaplanır)
Eğer sağlık sigortanız yoksa tedavi teminatı ekletin.

Geri
Üst Alt