GOLF 7 5 BİN DEVİRDE GELEN ZIRILTI SESİ

abdullahceviz

Yeni Üye
İsim
Abdullah
Merhabalar herkese hayırlı günler.

2014 model Golf 7 1.2 TSI aracımda bir ses fark ettim. Araç boşta veya vitesde seyir halindeyken 5 bin devire geldiğinde saatin orası veya direksiyonun altındaki kutu dağılacak gibi bir zırıltı sesi geliyor. Sesi ayağımı debraj pedalına dokundurduğum anda kesiyor basmama gerek yok sadece ayağımı üzerine koyayım kesiliyor.

10 Gündür yetkili servis dahil gitmediğim yer kalmadı fakat sorunu çözemedik.  Serviste tüm debraj pedalı söküldü dağıtıldı temizlendi yeniden takıldı biraz azalma oldu ama tamamen geçmedi. Sanayide bir kaç farklı göz görsün diye götürdüm baskı balatadan dediler. 2 ay önce orjinali ile değiştirilmiş baskı balatayı yeniden değiştirdik baskının 4 bacağında eğrilik var dediler ve 2 aylık baskıyı garantiye gönderdik. Yeni baskı balata takıldı fakat sorunum hala devam etmekte, artık arabayı satacak kadar sinirim bozulur oldu. Başına gelen sorunu çözen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Forumda birkaç araştırmamda bazı arkadaşlar söför tarafındaki klima havalandırmasının izalasyonu yenilendi düzeldi demişler ama ses sanayide ustalara böyle olmuş diyorum yok ondan değil diyorlar :)

Merhabalar,

Sorunu çözdük çok şükür, belki bu şekilde sorunu olan arkadaşlara da yardımcı olur.Servis pedalın değişmesi gerekli olduğunu söyledi. Bende sanayide ki ustayla görüştüm bir tane denemek için çıkma bir debriyaj üst merkezi bulduk ve denedik arabada zırıltı, ses soluk bir şey kalmadı. Hemen bir tane malzemeciden orijinal debriyaj üst merkezi aldım onu taktık şu an hiç bir ses yok. Sıkıntı debriyaj üst merkezindeymiş umarım çözüm başka arkadaşlara da yardımcı olur. 

İlginizden dolayı herkese teşekkür ederim.

Upvote 0

Merhabalar,
Sorunu çözdük çok şükür, belki bu şekilde sorunu olan arkadaşlara da yardımcı olur.Servis pedalın değişmesi gerekli olduğunu söyledi. Bende sanayide ki ustayla görüştüm bir tane denemek için çıkma bir debriyaj üst merkezi bulduk ve denedik arabada zırıltı, ses soluk bir şey kalmadı. Hemen bir tane malzemeciden orijinal debriyaj üst merkezi aldım onu taktık şu an hiç bir ses yok. Sıkıntı debriyaj üst merkezindeymiş umarım çözüm başka arkadaşlara da yardımcı olur. 
İlginizden dolayı herkese teşekkür ederim.

Gecmis olsun

Bilgililendirme için teşekkür ederiz

Maaliyet bilgisi de yazarsaniz aklimizda bulunsun

Upvote 0
@HONEY hocam rabadan çıkan üst merkez sachs markaydı orjinal sahcs aldım yine,

Sachs marka üst merkez: 500 TL

Hidrolik  : 30 TL

İşçilik: 100 TL ( Tanıdık olduğundan böyle almış yoksa 100 lira olmaz dediler :)  )

630 TL ye maal oldu 2 yıl merkezin garantisi varmış. İnşallah bir şey çıkmaz da garantilik işimiz olmaz :)

Upvote 0
@mardan1978 hocam oyle oldu da, fiyatı geçtim artık arabadan olacaktım sesi gitmezse satacaktım yani o hatte gelmiştim :)  gerçi şanzımanı indirip dağıtmamız lazım diyenlerde oldu da en azından onları yapmadık.

Upvote 0

Geri
Üst Alt