Araç tavsiyesi Megan hb yada Kia stonic

typhoons

Katılımcı Üye

İsim
A
2020 Megane hb 1.3 tce EDC 140 bg touch fiyat 201100

2020 Kia stonic 1.0 otomatik elegance konfor fiyat 203000

Bu araçlardan birini tavsiye edermisiniz arkadaşlar alınır mı?

Kia’yı bilmiyorum ama meganı 2-3 günlüğüne kiralamıştım sedanını.Kendi şahsi aracım 1.2 Tsi manuel golf ve sürdüğüm her an hem yakıt tüketiminde hem konforda hem iç tasarımda golfu aramadığım bir an olmadı. Bence bu denizlere açılmayın hocam eski golf kullanıcısına gelmez bunlar ama bu benim şahsi fikrim tabi.

Bende bu aralar civic fc5 eco elegance düşünüyorum şahsen fabrika üretimi LPG Li olan serisi nasıldır acaba? 

Teknik konudan bağımsız olarak yazıyorum Honda civic sport hb, ford focus st, toyota corolla varken pek düşünmezdim şahsen ben bu araçları kovalıyorum şu sıra.

@Kingslayer bir ara bende düşünmüştüm. Şuan 200 bin civarı fiyatları yine boşlarının.
@typhoons Hocam göçük sorunu vs diyorlar da yeni serilerde 2018 sonrası sanırım duzeltmis Honda tercihimin en büyük sebebi; genelde şehir içi sürüş, bagaj büyüklüğü (519lt), LPG uyumu, şanzıman hata vermemesi (otomatik) vb. Yanı kısacası artık aile büyüdüğü icin hız ve konfor dan ziyade hacim ve ekonomi onceligi ek olarak, arabaya fazla para vermek istemiyorum 180-200 arası dusuk km hatasızlar var.

Sorum ise güvenlik konusundaki Honda? 

@Kingslayer bende bakıyorum hocam çok bilgim yok bubaraclar hakkında. Hatta yeni Clio da hoşuma gidiyor dolusu bayâ hoş.

2020 Megane hb 1.3 tce EDC 140 bg touch fiyat 201100
2020 Kia stonic 1.0 otomatik elegance konfor fiyat 203000
Bu araçlardan birini tavsiye edermisiniz arkadaşlar alınır mı?
Megan üzmez, 1.3 tce çok iyi bir motor.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@typhoons Sifir km almak akkilica olur

1. Honda Civic Eco ilk sirada gelir suanki piyasada, hem 2.eli Golfü aratmaz, bos falan arac degil, en bosu comfort golften daha dolu

2. Toyota Corolla 2. sirayi alir, yasiniza göre 1. sirayida alabilir ama genc birisi oldugunuzu tahmin ediyorum, gayet güzel araba, 2el 5 yillk golf yerine kesinlikle en bosuda olsa sifir km corolla alirdim, hb'de cok güzel

3. Sirada Megane HB tavsiye ederim, 2.elde üzmez

Kia'nin bu fiyatlarla yanindan gecme, stonic alinir ama 170-180 bin lira olsaydi, 2. elde üzer

B segment tercih edersiniz, full+full yeni corsa cok güzel

Moderatör tarafında düzenlendi:
@typhoons Sifir km almak akkilica olur

1. Honda Civic Eco ilk sirada gelir suanki piyasada, hem 2.eli Golfü aratmaz, bos falan arac degil, en bosu comfort golften daha dolu

2. Toyota Corolla 2. sirayi alir, yasiniza göre 1. sirayida alabilir ama genc birisi oldugunuzu tahmin ediyorum, gayet güzel araba, 2el 5 yillk golf yerine kesinlikle en bosuda olsa sifir km corolla alirdim, hb'de cok güzel

3. Sirada Megane HB tavsiye ederim, 2.elde üzmez

Kia'nin bu fiyatlarla yanindan gecme, stonic alinir ama 170-180 bin lira olsaydi, 2. elde üzer

B segment tercih edersiniz, full+full yeni corsa cok güzel
@krym Kesinlikle civic yorumunuza katılıyorum hocam bi kaç haftadir takipteyim civic eco serisini orta yaş 30-40 arası çocuklu aile icin sanırım en uygun araç görünüyor şahsen kendi adıma :)  

2. eli de dediğiniz gibi çok kuvvetli seneye araba 70-80k km olunca civic eco Alicam insallah 

@typhoons hocam reno meno hikaye alacaksanız japon alın ömürlük olsun. Yerinizde olsam Civic sedan + LPG alırdım mekanik olarak çoğu araçtan sağlamdır bi golfün tadını vermez ama yinede alınır. Kio felan hiç girmeyin derim.

Yüksek hızlarda kaputu dalgalanan Civic ve sağlamlık hissi vermeyen tenekeyi andıran corollayi hiç tavsiye etmem

Yüksek hızlarda kaputu dalgalanan Civic ve sağlamlık hissi vermeyen tenekeyi andıran corollayi hiç tavsiye etmem
Aynen hocam avrupa araba kullanıp japon (performans modelleri hariç) kore arabasını beğenebilmek bence çok zor.(tasarımdan bağımsız) Alman alamıyorsan reno pejo bence doğru tercih. Hele hele 2020 de lpg fln nedir.
SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt