Spor yay ve Helezon

emre10ur

Yeni Üye
İsim
Emre Onur
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Aranızda yeniyim. Golf 7 2016 model 1.4 tsi highline manuel aracım var. Aracımın üzerinde orjinal 19 inç r line jant 235/35 lastik ve 5cm yay var. Yolda gelirken kasislere girince icim cız edio arac cok sert. Bundan önceki araclarımı hep fabrikadan cıktıgı gibi kullandıgımdan haliyle bu durum biraz canımı sıkıyo. Ne önerirsiniz bana? 18 inç durban jant taksam nasıl olur ? Tavsiyelerine acıgım. Tesekkürler simdiden 

Screenshot_20200822-185720_WhatsApp.jpg

@Balistique Teşekkür ederim. Ya cok cok affınıza sığınarak soruyorum. Yay falan filan konularından pek anlamam da . Peki 235/35/19 ölcülerle mi takayım yoksa 18inç durbanla mı.

@Balistique Teşekkür ederim. Ya cok cok affınıza sığınarak soruyorum. Yay falan filan konularından pek anlamam da . Peki 235/35/19 ölcülerle mi takayım yoksa 18inç durbanla mı.
Ben 18 olcunun ulkemız ıcın ıdeal oldugunu dusunuyorum. Bunun ustu pek cok yerde aracı ve sahıbını uzer. 225/40/18

Hocam

bende yazlık jant lastik 225x40x18 

kışlık jant lastik  225x45x17 var 

Süspansiyon aynı ama lastik ve janta göre de hissedilir derecede konfor etki ediyor. Kışın araba yumuşacık ama yazın bildiğin at arabası

Moderatör tarafında düzenlendi:
19” jantin goruntusu muazzam, 19” e seat leon fr yayi(1.5cm) takarsaniz araba jeep gibi durur bence. Ben olsam illa bu jant ile devam edeceksem 3.5 luk eibachlara gecerdim

@mehmetmert seat leon frın yayını alıp 18 inç durbana geceyim mi diye düşünüyorum. Ama üstündeki jantlarda ben  burdayım diyor :)

@emre10ur Hoş geldiniz.

Aracın jantları süper lakin 17 üstü konfor bir anda yok oluyor. Konfor arayışı için 18 e geçmek veya yay değişimi de beklentiyi F/P olarak karşılamayacaktır. 

Geri
Üst Alt