Dsg den gelen ses

bybulut

Yeni Üye
İsim
bulut
Merhaba arkadaşlar benim arabamin sorunu motor soğukken dsg den ses gelmiyor ama motor sicakken aracımı park ederken D den R ye geçerken veyahut aracımı.hareket ettirirken R den D ye geçerken tikirt diye ses gelmeye başladı bu ses cok kafama takılmaya basladi acaba sizdede oluyor mu böyle ses bu arada aracım golf 7 comfortline 1.6 DSG 2017 model yardimlarinizi bekliyorum 

Hocam peki siz ne yaptırdınız aracınıza ses neden geliyor ki servise gittim ses normal diyorlar öncesinde bu ses yoktu 36000 km de daha araç 

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar benim arabamin sorunu motor soğukken dsg den ses gelmiyor ama motor sicakken aracımı park ederken D den R ye geçerken veyahut aracımı.hareket ettirirken R den D ye geçerken tikirt diye ses gelmeye başladı bu ses cok kafama takılmaya basladi acaba sizdede oluyor mu böyle ses bu arada aracım golf 7 comfortline 1.6 DSG 2017 model yardimlarinizi bekliyorum 
Vites değişimlerini araç tam olarak duruyorken ve frene tam basılıyken yapıyorsunuz değil mi? Araç tam durmadan hızlı vites değişimleri de sese sebep olabilir. 

Dsg zaman zaman ses yapabiliyor, hiç ses çıkarmayana rastlamadım ben henüz. Sürekli ve şiddetli bir ses ise göstermekte fayda var, yoksa çok takmayın kafanıza.

Upvote 0
Hocam sıfır şanzıman veya kavrama da olsa o ses yine geliyor. Ben de dikkat ettim kapalı garaja girerken (giriş eğimli) eğimde kapının açılmasını bekliyorum araç duruyor. İçeri düz zemine giriyorum. Geri manevra için R ye alıyorum ve o geçiş sesi sadece orda geliyor. Kuru kavramadan kaynaklı bir ses bu. Siz de düz zemin ve eğimli zemin olarak deneyebilirsiniz basit olarak böyle durum. Frene sonuna kadar basın tıkırt diye bi hissiyat verir. Ben manevralarda geri vitese atıcaksam öyle sağlam basıyorum.  R’den D’ye alınca aynısını yapmaması lazım ama.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@frknyldrm hocam.arac durmadan nasıl vides geçişi yapayım ki 😉 dsg izin vermez ayrıca ben frenede basıyorum N ye alıp el frenini çekip freni bırakıyorum tekrardan frene sonuna kadar basarak P konumuna alıyorum yine nalet olası ses var 

Upvote 0
Hocam peki siz ne yaptırdınız aracınıza ses neden geliyor ki servise gittim ses normal diyorlar öncesinde bu ses yoktu 36000 km de daha araç 
@bybulut servise göre her ses normal. ama start stop!un sık sık devreye girip çıkması bana göre ters dediğimde de Almanlar düşünmüştür deniliyor. e bu kadar kronik sorunun olduğunu düşünürsek Alman mühendisler de bir çok şeyi düşünmüyormuş diyor insan.  

Upvote 0
@ack937 düz zeminde yapıyor hocam sesi ayrıca frenede sonuna kadar basarak bu işlemi yapıyorum henüz sizin arabanız ses yapmaya başlamamiş

Hocam sıfır şanzıman veya kavrama da olsa o ses yine geliyor. Ben de dikkat ettim kapalı garaja girerken (giriş eğimli) eğimde kapının açılmasını bekliyorum araç duruyor. İçeri düz zemine giriyorum. Geri manevra için R ye alıyorum ve o geçiş sesi sadece orda geliyor. Kuru kavramadan kaynaklı bir ses bu. Siz de düz zemin ve eğimli zemin olarak deneyebilirsiniz basit olarak böyle durum. Frene sonuna kadar basın tıkırt diye bi hissiyat verir. Ben manevralarda geri vitese atıcaksam öyle sağlam basıyorum.  R’den D’ye alınca aynısını yapmaması lazım am

Upvote 0
Bende P ye alırken tıkırt yapıyor bazen. Ama korkuyorum. Vites kolu o kadar hassas ki elimde kalacak diye dokunamıyorum. Dsg hoş ama parayı bulursam golfe Zf şanzuman taktiracagim. 😀 Benim araçta 12 binde henüz bu arada. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt