Golf 1.6 TDI 90 PS yakıt tüketim verileri

Bende 90 ps kullanıyorum. Aracın psikolojisine göre az veya çok yakıyor ben çözemedim şahsen ve ben yaklaşık 1000 km yapıyorum bilecik gibi bir yerde her yeri yokuş

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar merhaba. Mid. plus ile 100km de 5 vites ile kaç devir çeviriyor araç? 110luklar 3000devirde 160km gibi yapıyor. ancak mid plus da durum nasıl?
Midline plus 90 ps araç ile de 3000 devirde 160 km/h hızı görüyorsunuz...

Arkadaşlar aracımı alalı 2-2.5 ay oldu. (1.6 tdi 90PS ) Şuan 2500 kilometredeyim. İlk başda full depoyla 750km civarıda giderken (içerisinde 5lt civarında yakıt kalıyor her aldığımda tam boşaltmıyorum) Daha sonra 650-600km lere düşmeye başladı. Genelde şehir için kullanımı ama fazla dur kalk olmayan yolllar aradada 30-40km lik uzun yollar yapıyorum. Şuan yakıt ibresi yarıda 420km yol gelmişim. Ama yakıt aldıkdan sonra ortalama 5.2litre gibi bir ortalama var. 4.2 x 5,2 yaptığımızda 21.84litre yakmışım gibi bir sonuç çıkıyor. Yani depoda sözde 23.16lite gibi bir yakıt kalmış olması lazım. Ama bunun baya altında bir yakıt var. Aracım hem çok yakıyor gibime geliyor hemde yaktığıyla gösterdiği birbirini tutmuyor. Sizce bunlar normal mi ? 
Değerli Hocam 

Golf te kullanılan yakıt göstergesi manuel gösterge değildir. 

Uzun yolda yakıt ortalaması düşük olduğu esnada yakıt almak için duyduğunuzda yol bilgisayarı aynı düşük ortalama ile devam edileceği varsayılarak mevcut deponun da ibresini biraz yükseltir.

İlk çalıştırmada ise bunun tam tersini yaparak henüz kısa süreli yani henüz ilk km yi doldurmadan önce yüksek tüketimde olduğu veriyi göz önüne alarak gösterge aşağı düşecektir. 

Depoyu tam doldurup damlatma yapmadan, daha sonra aynı şekilde yol yapın. Sonra tekrar dolduralım. Ortalamanıza ve kaç litre yakıt aldığına bakalım. Bence çok fark yoktur hocam.
Hocam herseferinde aynı şekilde damlatma yapmadan dolduruyorum zaten. Son durumda yakıt ortalama 5.2 bir öncekinde 5.1 di ama sonu aşağı yukarı aynı- 600-650km çıkıyor 40 litre ile. Aracı yüksek devirlerde sert kullananan biriside değilim. Genelde manisada şehir içi ve ara sıra manisa-izmir arası yapıyoruz o kadar.

En fazla 2.2 ye indi ama illallah ettirdi hocam [emoji4]

f765abfc09a6a6f206ebea38ab7a8cb2.jpg

Arkadaşlar aracımı alalı 2-2.5 ay oldu. (1.6 tdi 90PS ) Şuan 2500 kilometredeyim. İlk başda full depoyla 750km civarıda giderken (içerisinde 5lt civarında yakıt kalıyor her aldığımda tam boşaltmıyorum) Daha sonra 650-600km lere düşmeye başladı. Genelde şehir için kullanımı ama fazla dur kalk olmayan yolllar aradada 30-40km lik uzun yollar yapıyorum. Şuan yakıt ibresi yarıda 420km yol gelmişim. Ama yakıt aldıkdan sonra ortalama 5.2litre gibi bir ortalama var. 4.2 x 5,2 yaptığımızda 21.84litre yakmışım gibi bir sonuç çıkıyor. Yani depoda sözde 23.16lite gibi bir yakıt kalmış olması lazım. Ama bunun baya altında bir yakıt var. Aracım hem çok yakıyor gibime geliyor hemde yaktığıyla gösterdiği birbirini tutmuyor. Sizce bunlar normal mi ? 
Km arttıkça ve araca alıştıkça yakıt tüketimimde güzel noktalara gelmeye başladı.
Balıkesir-Manisa arası 3.5 ortalama (full klima ile) (90-110 arası)

Bir depoylada 998.9km (Depoyu fulledikden sonra 42.7litre aldı ) (şehir için şehir dışı karışık full klima ile) 

Ekli dosyayı görüntüle 12189

Ekli dosyayı görüntüle 12190

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar selamlar, 1,6 TDi midline plus 90 hp golf 7,5 aldım 2 ay önce.şehir içi verilerinde km başına 6,4 litre falan yakıt tüketimi gösteriyor ve 1 depo benzinle ortalama 800-850km yol gidiyorum. sizce bu durum normal mi yoksa bir tık fazla mı yakıyor sizin de fikrinizi almak isterim. 

Arkadaşlar selamlar, 1,6 TDi midline plus 90 hp golf 7,5 aldım 2 ay önce.şehir içi verilerinde km başına 6,4 litre falan yakıt tüketimi gösteriyor ve 1 depo benzinle ortalama 800-850km yol gidiyorum. sizce bu durum normal mi yoksa bir tık fazla mı yakıyor sizin de fikrinizi almak isterim. 
Normal [emoji106]

Hocam normal olduğu konusunda emin olamıyorum ben neden sürekli fazla yakıyormuş gibi hissediyorum foruma baktığımda 5 litrelerden falan bahsediliyor da bizim aslan sürekli 6-6,5 içiyor :)

Geri
Üst Alt