Emniyet kemeri yerine girmiyor!

İsim
Onur
Sanırım en garip konulardan ve sorunlardan biri bu olacak!Emniyet kemerini yerine sokamıyorum.Klik yapıp kilitlenmiyor yerinden geri çıkıyor.Şuan servise gidiyorum sorun neymiş bir bakalım.

Ne hikmetse kemer tokasına birşey girmiş(nasıl giriyorsa) ve usta onu çıkarmaya çalışırken daha da aşağı gönderdi sağolsun.Yok incelemeye alacaklarmış falan filan.Kemer tokası da değişirse tek gelmezmiş,toka kemer ikilisi de 1800₺ gerçekten bu kadar olur ya.

Upvote 0
Ne hikmetse kemer tokasına birşey girmiş(nasıl giriyorsa) ve usta onu çıkarmaya çalışırken daha da aşağı gönderdi sağolsun.Yok incelemeye alacaklarmış falan filan.Kemer tokası da değişirse tek gelmezmiş,toka kemer ikilisi de 1800₺ gerçekten bu kadar olur ya.
Geçmiş olsun hocam, içine bir şey girmiş derken tokayı değil de mandalı kastediyorsunuz sanırım.

Parça değişimi zaruri ise Merttuğ Otomotivden temin etmenizi tavsiye ederim.

Golf 6 için varmış mesela, https://www.merttugoto.com/urunler/29684/emniyet-kemer-mandali-jetta-passat-golf-6?gclid=CjwKCAjw97P5BRBQEiwAGflV6Uli5VjhenOA8otAHl71GhSJwRvLwcsy0TpSIXo3zffNUAKB9beXBhoCiFgQAvD_BwE

Upvote 0
Evet dostlar kot pantolonların cep üstlerinde metal yuvarlak bir parça olur, işte o parça kopmuş içeri düşmüş, ben de kemeri takayım derken o parçayı daha da içeri düşürmüşüm.Sonra VW’in süper tecrübeli(!) ustaları tarafından parça bilinmeze yollandı.Tabi oto sanayi sitesinin yanında aile hekimi olmamın verdiği geniş çevre sayesinde bir ustamıza götürdüm.Parça artıran usta makbuldür derler ya.Parçayı almadan sorunumuz çözüldü.Artık o metal parçası mandalın derinliklerinde bir yerde.Önemli olan artık emniyet kemerim sorunsuz bir şekilde oturuyor.Bu da farklı bir tecrübe oldu benim için.

Upvote 0

Geri
Üst Alt