Golf7 Kapılara Ses Yalıtımı..

HSolak

Üye
İsim
Hakkı
Merhaba arkadaşlar. Uzun araştırmalar sonucu 2016 1.6Tdi Dsg Comfort Golf7 aracı almış bulunmaktayım ilk birkaç günde farkettim ki bozuk yollarda ve basslı müziklerde kapılardan gelen trim sesleri sinirlerimi bozdu ve golf gibi segmentin önderi bir araca bu durumu hiç yakıştıramadım neyse araştırmalara başladım ne yapabilirim diye ve sonuç olarak kapılara ses yalıtımı yapmaya karar verdim internetten 15cm*10m 2 adet bitüself malzeme ve 10cm*10m akustik yapışkanlı ses yalıtım süngeri 2 adet sipariş ettim yaklaşık bir haftada elime geçti ve işlemlere başladım 27tork anahtarı ve kullanmadığın bir kredi kartı yardımıyla kapı döşemelerini oldukça riskli ve zorlayıcı olmasına rağmen söktüm soketlerini çıkardım ve her kapının dış saç kısınlarına bitüself malzemeyi elimin erişebileceği her bölgeye yapıştırdım bazı yerlerde 3-4 kat olduğu oldu ardından iç saç kısmının bazı bölgelerinede bitüself malzeme uyguladım ve asıl önemli olan o kapının içindeki siyah üçgen levha benzeri geçirmeli plastik malzeme sesi yapan malzeme o arkadaşlar  özellikle o malzemeyi çok iyi yalıtmak gerekti bunları yaptıkran sonra kapı döşeme kısmının bazı bölgelerini de bitüself malzeme ile doldurdum üstünede neredeyse tamamı olacak şekilde akustik sünger ile doldurdum kendi aracım olduğu için o derece ilgilendim ki arkadaşlar her bir kapı 3-4kg kadar ağırlaşmıştır kapılar zırhlı gibi oldu hazır kapıyı da sökmüşken yedek parçacıdan aldığım şoför tarafı cam düğmelerimide değiştirdim diş gibi sallanıyolardı onlarıda yenilemiş oldum sonuç olarak arkadaşlar kapılar artık zırhlı gibi oldu mükemmel bir tok ses yol sesinde azalma kapılardan gelen trim sesleri sıfır ve tokluğu artmış bass sesleri dört kapı toplam 2 günümü aldı ama buna değdi arkadaşlar ben bu işlemden çok memnun kaldım size de yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.. 

Geri
Üst Alt