Far Temizliği Hakkında

Temelreis

Üye
İsim
Sefa
Herkese merhabalar ; değerli forumdaşlar aracımın farı çok kötü durumda far temizliğiyle ilgili bir sürü yöntem var ancak hangisi işe yarar belli değil ? Bununla ilgili far temizliği yaptıran ve sonucundan memnun olan var ise yardımlarını rica ediyorum şimdiden teşekkürler. ( Hangi yöntem faydalı, hangisi sakıncalı tarzlarında yazılırsa çok faydalı olur.)

Tanıdık birinin aracına kaportacı hızlıca pasta-cila uyguladı ama daha 6 ay geçmeden aynı hale geri geldi.  Uzun ömürlü sorunsuz bir şey isteniyorsa zımpara, pasta-cila ve vernik uygulanmalı.

Sırasıyla 1200 - 1500 - 2000 zımpara uygulanıp üzerine de temizce sertleştiricili vernik (boyacılardan yaptırabilirsiniz) atarsanız bence uzun ömürlü olacaktır. farları çıkarma şansınız varsa çok daha temiz işçilik yaparsınız.

Sırasıyla 1200 - 1500 - 2000 zımpara uygulanıp üzerine de temizce sertleştiricili vernik (boyacılardan yaptırabilirsiniz) atarsanız bence uzun ömürlü olacaktır. farları çıkarma şansınız varsa çok daha temiz işçilik yaparsınız.
@Temelreis çok net şu yöntem iyi diyemiyorum maalesef deneyip görmeden. 

Sprey şeklinde hazır vernikler de var galiba 2k ya da K2 isminde onu da araştırın eğer vernik düşünürseniz.

@yally siz deneme yaptınız mı ? Vernik nasıl hazırlatılır, bir de makine ile mi yapılması gerekir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Farları bugün temizletmek nasip oldu. Şimdilik çok memnunum. İlk önce zımpara yapıldı daha sonra klorofor karışımı uygulandı. En az 3 4 sene götürür dedi inşallah öyle olur. Yaptıracak arkadaşlara fikir olması açısından eski - yeni resimleri ekliyorum. Herkese iyi forumlar.

IMG-20200715-WA0012.jpg

IMG-20200715-WA0013.jpg

20200715_204525.jpg

20200715_204418.jpg

20200715_204436.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi günler 2016 golf 7 aracımının far içi temizliğini sökmeden yapabilmek mümkün mü mümkünse tavsiyesi olan var mı ?

İyi günler 2016 golf 7 aracımının far içi temizliğini sökmeden yapabilmek mümkün mü mümkünse tavsiyesi olan var mı ?
Hocam far içi temizliğinde genelde mıknatıs kullanılıyor. Nereden temin ediyorlar bilmiyorum ama örnek video;

Geri
Üst Alt