Golf 7 Telefon tutacağı izi giderme

zdezen

Üye
İsim
Ozdes
Araç
XC90
Selamlar,

Bir kaç hafta spigen marka telefon tutacağını araç göğsüne sabitlemiştim ve kendiliğinden düşüp jelin izini ben buradaydım diyerek bıraktı. Silikon bazlı bir ürünle çevresini sildim ama yaptığım en büyük hata oldu. Kullandığım ürün is gibi lekeler bıraktı.

Sonax'ın bu işler için bir ürününü kullandım, geçici olarak matlık sağlayıp lekeleri gizliyor ama bir kaç gün sonra tekrar göz önüne geliyor. Güneş altında zamanla geçeceği yazıyor ama 2-3 aydır böyle. 

Alkol yağ, kir, yapıştırıcı gibi şeylerin içinden geçiyor izopropil alkol deneyeceğim bir de. Daha önce deneyen olduysa yorumlarını merak ediyorum.

Harici tavsiyeleriniz varsa almak isterim.

Şimdiden teşekkürler.

7de6de9b-973b-4d68-84a7-2d95328a79dd.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam merhaba geçmiş olsun. 

Aslında en güvenli nanolex interior cleaner kullanılabilir. Daha sonra yine ürünü direksiyon temizliği dahil kullanabilirsiniz. Nanolex hafif gelirse bir apc işi çözecektir diye düşünüyorum. Valet pro apc, auto finesse verso gibi. 1:20 oranla denenip çıkmazsa 1:10 a kadar düşürülebilir.

Selamlar,

Bir kaç hafta spigen marka telefon tutacağını araç göğsüne sabitlemiştim ve kendiliğinden düşüp jelin izini ben buradaydım diyerek bıraktı. Silikon bazlı bir ürünle çevresini sildim ama yaptığım en büyük hata oldu. Kullandığım ürün is gibi lekeler bıraktı.

Sonax'ın bu işler için bir ürününü kullandım, geçici olarak matlık sağlayıp lekeleri gizliyor ama bir kaç gün sonra tekrar göz önüne geliyor. Güneş altında zamanla geçeceği yazıyor ama 2-3 aydır böyle.

Alkol yağ, kir, yapıştırıcı gibi şeylerin içinden geçiyor izopropil alkol deneyeceğim bir de. Daha önce deneyen olduysa yorumlarını merak ediyorum.

Harici tavsiyeleriniz varsa almak isterim.

Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 35096
Merhaba. Benim aracımda da aynı sorun var. Aracımın benden önceki sahibi vantuzlu telefon tutacağı kullanmış araç göğsünde. Siz sorunu çözebildiniz mi? Merak ettim. Teşekkürler..

@bertaser

Merhaba,

Hocam o izi gunes dengeledi. Su an iz belli olmuyor. Vantuz kendiliginden cikmisti, zorla sokmedim. Bu yuzden gogus yuzeyine az zarar vermis olabilir.

Ayrica leke her belirdiginde alkol ile temizleyip gecici olarak (bir/iki hafta) o izi kaybettiriyordum. Belki bu yontem zamanla onu yoketmis olabilir. Emin degilim.

@KaiZeN hocamizin onerisini uygulayabilirsiniz. Ben pandemi zamaninda kullanilan Activexin alkol bazli dezenfektan mendili ile siliyordum. :D Ayrica Eczaneden izopropil alkol alarak su ile seyreltip temizleyebilirsiniz.

Isterseniz bir foto yukleyin. Farkli yontemler onerebilir arkadaslar. Boya mi kalkmis yapistirici izi mi var bakmak degerlendirmek gerek.

Son düzenleme:
@bertaser

Merhaba,

Hocam o izi gunes dengeledi. Su an iz belli olmuyor. Vantuz kendiliginden cikmisti, zorla sokmedim. Bu yuzden gogus yuzeyine az zarar vermis olabilir.

Ayrica leke her belirdiginde alkol ile temizleyip gecici olarak (bir/iki hafta) o izi kaybettiriyordum. Belki bu yontem zamanla onu yoketmis olabilir. Emin degilim.

@KaiZeN hocamizin onerisini uygulayabilirsiniz. Ben pandemi zamaninda kullanilan Activexin alkol bazli dezenfektan mendili ile siliyordum. :D Ayrica Eczaneden izopropil alkol alarak su ile seyreltip temizleyebilirsiniz.

Isterseniz bir foto yukleyin. Farkli yontemler onerebilir arkadaslar. Boya mi kalkmis yapistirici izi mi var bakmak degerlendirmek gerek.
Hocam cevap için çok teşekkürler. Önerileri deneyeceğim. İzopropil alkol sanırım bu iş için en uygunu gibi.. Konsolda yapıştırıcı izleri var daire şeklinde. Aynı zamanda vantuz sebebiyle biraz da düzlemde bozulmalar var ama zamanla yumuşak konsol dengeleniyor sanki. Fotoğrafı paylaşıyorum. İzopropil alkol ile temizledikten sonra iyileşme görürsem yazarım buraya. Tekrar teşekkürler, keyifli kazasız sürüşler :)

Ekli dosyalar

• 1660579808291.jpg
    1660579808291.jpg
    107 KB · Görüntüleme: 36
Hocam o ürünü aracı ilk aldığım zamanlarda almıştım, düşünün 5 yıl olacak o iz hala dikkatli bakınca görünüyor, en büyük pişmanlıktır gövdeye yapışan telefon tutacakları, rövanşta şuan mıknatıslılar var ve gayette iş görüyor.

Ben ne yaptıysam çıkmadı o leke, gölge gibi kaldı.

Hocam o ürünü aracı ilk aldığım zamanlarda almıştım, düşünün 5 yıl olacak o iz hala dikkatli bakınca görünüyor, en büyük pişmanlıktır gövdeye yapışan telefon tutacakları, rövanşta şuan mıknatıslılar var ve gayette iş görüyor.

Ben ne yaptıysam çıkmadı o leke, gölge gibi kaldı.
Maalesef öyle, artık gözümüze çarpacak sürekli..

@bertaser

Merhaba,

Tam olarak ne kullandınız silerken?

Geri
Üst Alt