Golf 1.4 TSI 122 PS DSG Highline

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Golf 1.4 TSI  122 PS DSG..........................................................Highline

Orijinalden alıntı:  Eagle_190303

İlk uzun yolumu aracı aldıktan 1 saat sonra yaptım[ :) ]

İstanbul'dan Ankara'ya 100 km/saat hız ve hız sabitleyici giderek 5,4 lt ortalama ile tamamladım.

Sipariş vermemiş arkadaşlara mutlaka Sürüş Profili seçmeklerini tavsiye ederim. Eco modunda araç kesinlikle tasarruf odaklı çalışıyor. Mesela DSG araçda yokuş aşağı veya gazdan ayağınızı çekip kırmızı ışığa yaklaşırken aracı boşa alıyor. Bence faydalı ve almanızı tavsiye ederim. Ekteki ortalama Ankara şehir içi yolculuk ile biraz yükseldi.

Am3QbB.jpg

abi saygı duyuyorum boyle 6 . 7 lt yakanlara benımkı 9.5 den aşşa ınmıyor neden klıma açık degıl bşy degil aracı 0 aldım 1500 kmde şuan 9.5dan aşşa ınmedı 10 11 lt gordu servisi aradım en yakın zamanda ugrayın dıyor 

Golf 1.4 TSI  122 PS DSG..........................................................Highline

Orijinalden alıntı:  Eagle_190303

İlk uzun yolumu aracı aldıktan 1 saat sonra yaptım[ :) ]

İstanbul'dan Ankara'ya 100 km/saat hız ve hız sabitleyici giderek 5,4 lt ortalama ile tamamladım.

Sipariş vermemiş arkadaşlara mutlaka Sürüş Profili seçmeklerini tavsiye ederim. Eco modunda araç kesinlikle tasarruf odaklı çalışıyor. Mesela DSG araçda yokuş aşağı veya gazdan ayağınızı çekip kırmızı ışığa yaklaşırken aracı boşa alıyor. Bence faydalı ve almanızı tavsiye ederim. Ekteki ortalama Ankara şehir içi yolculuk ile biraz yükseldi.

Hocam o da ne 9 saat 15 dakika damı istanbuldan ankaraya vardınız.hemde bir golf ile ..Maşallah Mevlana sabrı  :'(

abi saygı duyuyorum boyle 6 . 7 lt yakanlara benımkı 9.5 den aşşa ınmıyor neden klıma açık degıl bşy degil aracı 0 aldım 1500 kmde şuan 9.5dan aşşa ınmedı 10 11 lt gordu servisi aradım en yakın zamanda ugrayın dıyor 
sayın hocam özellikle TSİ motorlarda kullanım çok fark ettiriyor.kullanılan güzergah,hava sıcaklığı,araçta kaç kişi olduğu vs vs .. 4 litrede yakabilir siniz, 14 litrede. ara bandı çok uzun..dizel gibi değil.malum türk toplumu olarak en az nasıl yakılır konusunda ihtisas yaptığımız için  zamanla sizde bu değerlere ulaşırsınız ki aracınız henüz çok yeni biraz daha binmelisiniz :)

Hocam foruma hoş geldiniz. Benim geçen sene işe gidiş güzergâhımda 11 litre civarı ortalamam vardı. Şu an 7.6 genel ortalamam var. Güzergah çok önemli. Siz kaç km git gel yapıyorsunuz ve yokuş trafik durumu nasıl.

hoşbuldukk teşekkurler işim geregi aracı fazla kullanmıyorum 3 ayda 1500km yaptım yol trafık karışık en uzun yaptıgım yol 40kmdir ihtiyac halınde ve keyfe keder kullandıgım ıcın yol ayırtmıyorum ben yokuş trafık onemlı yaksın yaksın 7 8 lt ama 9.5 dan aşşa ınemememın sebebı nedır gaza yuklenmıyorumda yuklensem 13 14 yakar heralde mıtsubıshı fuso kamyon aldım yenı araç 11 lt mazot yakıyor koca kamyon daha az yakınca moralım bozuluyor 

Hocam aynı dertten bende muzdariptim ortalamam 9 lt civarı gösteriyor. Hatta burda yazan 5.5-6 lt lerı görünce moralim bozuluyordu. Benim güzergah 4 km 2 trafik ışığı geçiyorum. Malum mevsimde kış yani araba gidip donunceye kadar ancak ısınıyor. Geçen gün servise gidecekken hava güzeldi, çevre yoluna çıkıp ekranıda sifirladim ve gordumki 6.5-7 civarına geriledi yakıt. Yani bi 10 km daha gitmiş olsam 6 ninda altına düşecek. Sizde böyle bu deneyin farkı görürsünüz. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
hoşbuldukk teşekkurler işim geregi aracı fazla kullanmıyorum 3 ayda 1500km yaptım yol trafık karışık en uzun yaptıgım yol 40kmdir ihtiyac halınde ve keyfe keder kullandıgım ıcın yol ayırtmıyorum ben yokuş trafık onemlı yaksın yaksın 7 8 lt ama 9.5 dan aşşa ınemememın sebebı nedır gaza yuklenmıyorumda yuklensem 13 14 yakar heralde mıtsubıshı fuso kamyon aldım yenı araç 11 lt mazot yakıyor koca kamyon daha az yakınca moralım bozuluyor 
@cuma hocam der var gibi ama dert yok aslında. Resimde de görüleceği üzere ortalama hız 11km. Yani bu hızda 100km gitmek için 10 saat yol almanız gerekiyor. Araç rölantide bile dursa 10 saatte 5 litre yakıt yakar. (0.5 litre yakıyor ortalama saatte) Ortalama hız 20 üzerine çıkmaya başladıkça güzel tüketim değerleri yakalarsınız. 

Geri
Üst Alt