Ankara'da Servis Tavsiyesi

alkaya1903

Yeni Üye
Yeni Üye
İsim
Hasan
Herkese selamlar Golftutkusu ailesi.

Golf 7 için Ankara'da tavsiye edebileceğiniz özel servis var mıdır?

Moderatör tarafında düzenlendi:

alkaya1903

Yeni Üye
Yeni Üye
İsim
Hasan
Yağmurlu havalarda hareket halindeyken sağ arka kapı eşiğinden su alıyor onu yaptırmak istiyorum.

Bir de vitesin arkasındaki küçük torpidonun kapağı yerinden çıktı ya da başka bir şey kapanmıyor.

Holigan

Katılımcı Üye
Üye
İsim
Burak
@alkaya1903 Hocam Necati usta var ostimde. kaygusuz oto. Her türlü yardımcı olur, vag grubundaki nadir ustalardandır. Kendisi ayrıca foruma üyedir. @necati

erty

Katılımcı Üye
Üye
İsim
Ertuğrul Gazi Budur
Yetkili servisten dilim yandığı için iki bakımdır özel serviste yaptırıyorum bakımları, geçen sene İstanbul Anadolu yakasında çok tavsiye edilen bir özel servise bakım için gittiğimde bakım diye 10 dakikalık filtre ve yağ değişimi gibi bir hizmetle karşılaşınca bu sene başka bir serviste yaptırmak istedim. Bir iki günlüğüne gittiğim Ankara'da başka bir forumda çok tavsiye edilen Yenimahalle Alesta Otomotiv'de yaptırdım bu sene bakımı. Orijinal filtreler ve yetkili servisin kulandığı Shell Helix Ultra ECT C3 5w30 yağ ile 550 TL'ye yaptırdım 10 gün evvel. (Fiyatlar değişmiş olabilir kur değişiminden sonra) Shell bayilikleri var ve parça/yağ orijinalliği konusunda şüphe bırakmıyorlar, yaptıkları bakıma da garanti veriyorlar. Çok memnun kaldım. Akü voltajına kadar ölçülüp A'dan Z'ye kontrol yapıldı. Ne mekân ne de yaklaşım sanayi gibi değil, tertemiz ve çok profesyonel çalışıyorlar. Standart bir bakım için bile 3 farklı usta ilgileniyor araçla. Ankara'daki arkadaşlara öneririm.

Savatage

Uzman Üye
Üye
İsim
savatage
@erty

Hayırlı olsun bakım süreciniz .
Lakin bahsettiginiz birebir bu shell yağa ait "Shell Helix Ultra ECT C3 5w30"

Linkte ?
Vw 504/507 SERTİFİKASYONU olmaması yanında diger markalar icin de sadece SPEFİKASYON dan bahsediliyor (sertifikasyon yine yok sonucta)

https://www.shell.com.tr/suruculer/...r-yaglari/shell-helix-ultra-ect-c3-5w-30.html

Bunlardan bahsederken aman noksanlık bulayım , yağın notunu kırayım gibi bir niyetim yok.

Kuralları tanımayan biri olarak
zaten 18 ay / 20.000 km de yağ degistirmek
5 yılda bir fren hidroligi degistirmek
gibi sıradışı bir yoldan ilerliyorum.

Legal üretim olduğu sürece
Shell yağ hayatta kullanmam diyemem tabi.
480 e motul koyamayacagımız günler gelince belki bu shell yağı da deneriz.(280 li fiyatları var 5 litre)

Savatage

Uzman Üye
Üye
İsim
savatage
Belki ilerde shell yağ kullanan olabilir

Vw 504/507 icin spesifikasyon var/ onay ?? Net degil gibi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-11-28-23-53-14-271_cn.wps.moffice_eng.jpg
    Screenshot_2021-11-28-23-53-14-271_cn.wps.moffice_eng.jpg
    87.9 KB · Görüntüleme: 9

lHera

Üye
Üye
İsim
Semih Taş
Araç
Golf 7 1.4 TSI Highline 125 Ps
Aydoğdu Volkswagen Yahya Ustayı tavsiye edebilirim Ankara da yetkili servisten ayrılma ustadır Yahya usta çokta kaliteli insandır. İnternette bakarsanızda kendisiyle alakalı iyi yorumlara denk gelirsiniz genelde

erty

Katılımcı Üye
Üye
İsim
Ertuğrul Gazi Budur
@Savatage üstad öncelikle geçen bakımda Liqui Moly 4200 Toptec 5w30 kullandım, yetkili servisin Castrol'ünden sonra bir tık sessiz çalışma sağladı, performans da iyiydi ancak yine kulak tırmalayıcı şekilde sesli çalışıyordu. 4 litre koydurmuştum, yağ seviyesi çizgilerin tam ortasındaydı ve 11bin km sonunda yağ çubuğunun alt sınıra yaklaştığını farkettim.(aracım euro 6 motor, yağ yakma sorunu yoktu ve aracı çok sakin kullanırım)
Bu nedenle bu bakımda Liqui Moly olmasa da olur diye düşündüm ve Shell denemek istedim.

Shell'in spesifikasyon listesinden gösterdi kullanacağı yağı. Onay konusunun detayını bilemiyorum, siz daha vakıfsınız. Shell'in VW için spesifik bir yağı var mı hal-i hazırda bilmiyorum, kutuda yazan Shell HX8 5w30 ECT C3, VW onaylı bir yağ mı bilmiyorum ancak elinde Liqui Moly Toptec 4200 5w30 da olmasına rağmen VW grubu için bu yağı bir dene memnun kalacaksın dedi ve dediği gibi aracın gidişi çok değişti. (Bakımla beraber bujileri de değiştim) Aracım 2016 1.2 TSI ve şu an 45bin kmde, aracı aldığım 10 bin km'den beri hangi vites olursa olsun gaz kestiğimde frenliyormuş gibi bir durum oluyordu, bujilerle alakalı olmadığına oradan kanaat getiriyorum, bakım ve buji değişiminden sonra araç bariz şekilde daha sessiz. Castrol sonrası Liqui Moly'de bu kadar fark olmamıştı. Gaz kesme durumunda frene basıyormuş hissi de kayboldu, düşük devirde 2. vites homurtuları da yok oldu. Ben şu an için çok memnunum. Yılı geçirmiyorum ve mümkün olduğunca 10 bin km'de bir bakım yapıyorum, memnun kalmadığım bir durum olursa yine Liqui Moly'ye dönerim diye düşündüm.

Son düzenleme:

Garcia

Yeni Üye
Üye
İsim
ynsgarcia
Araç
GOLF 7 1.2 TSİ
@Savatage üstad öncelikle geçen bakımda Liqui Moly 4200 Toptec 5w30 kullandım, yetkili servisin Castrol'ünden sonra bir tık sessiz çalışma sağladı, performans da iyiydi ancak yine kulak tırmalayıcı şekilde sesli çalışıyordu. 4 litre koydurmuştum, yağ seviyesi çizgilerin tam ortasındaydı ve 11bin km sonunda yağ çubuğunun alt sınıra yaklaştığını farkettim.(aracım euro 6 motor, yağ yakma sorunu yoktu ve aracı çok sakin kullanırım)
Bu nedenle bu bakımda Liqui Moly olmasa da olur diye düşündüm ve Shell denemek istedim.

Shell'in spesifikasyon listesinden gösterdi kullanacağı yağı. Onay konusunun detayını bilemiyorum, siz daha vakıfsınız. Shell'in VW için spesifik bir yağı var mı hal-i hazırda bilmiyorum, kutuda yazan Shell HX8 5w30 ECT C3, VW onaylı bir yağ mı bilmiyorum ancak elinde Liqui Moly Toptec 4200 5w30 da olmasına rağmen VW grubu için bu yağı bir dene memnun kalacaksın dedi ve dediği gibi aracın gidişi çok değişti. (Bakımla beraber bujileri de değiştim) Aracım 2016 1.2 TSI ve şu an 45bin kmde, aracı aldığım 10 bin km'den beri hangi vites olursa olsun gaz kestiğimde frenliyormuş gibi bir durum oluyordu, bujilerle alakalı olmadığına oradan kanaat getiriyorum, bakım ve buji değişiminden sonra araç bariz şekilde daha sessiz. Castrol sonrası Liqui Moly'de bu kadar fark olmamıştı. Gaz kesme durumunda frene basıyormuş hissi de kayboldu, düşük devirde 2. vites homurtuları da yok oldu. Ben şu an için çok memnunum. Yılı geçirmiyorum ve mümkün olduğunca 10 bin km'de bir bakım yapıyorum, memnun kalmadığım bir durum olursa yine Liqui Moly'ye dönerim diye düşündüm.
Hocam hala memnun musunuz kullanılan yağdan ? Aracın sesli çalışma vs durumları şuan için ne durumda merak ettim?

erty

Katılımcı Üye
Üye
İsim
Ertuğrul Gazi Budur
Hocam hala memnun musunuz kullanılan yağdan ? Aracın sesli çalışma vs durumları şuan için ne durumda merak ettim?
Memnunum hocam. Aracı haftaiçleri kısa mesafe kullanıyorum (500mt git gel) Havalar soğuk malum motor ısınmamışken bir tık yüksek ses elbette ama haftasonları vs ısındıktan sonra dinliyorum, daha sessiz. Km farkı, Euro5-6 motor farkı vs. nedeniyle farklı araçlarda farklı sonuçlar olabilir hocam. Ben bireysel deneyimimi paylaşıyorum, belirteyim.

Üst Alt