fren pedali sesi

İsim
Aytuğ
selam.Fren pedalinda hafif bir gicirti var. Stop haldede ayni ses var. Nedeni ve cozumunu bulabilen var mi? ( benzer konu bulamadim varsa Benzer konu varsa birlestirilebilir.)

selam.Fren pedalinda hafif bir gicirti var. Stop haldede ayni ses var. Nedeni ve cozumunu bulabilen var mi? ( benzer konu bulamadim varsa Benzer konu varsa birlestirilebilir.)
Pedalınızın ön kısmında eklem noktasından hafif yağlayın faydası olabilir. Özellikle o kısımda klima ve havalandırmaya maruz kalındığında ve ayakkabilardan içeri giren toz pis vb kurutmuş olabilir mekanizmayı.

Upvote 0
Ses artti biraz daha...Simdi wd 40 ile hafif yagladim pedalin baglanti noktasini.. Ama gidermedi sesi. Ayrica sesin geldigi yeri net tespit edebildim. Körükten geliyor.Körük hofs hofs diye ses yapiyor ...(tabir biraz garip oldu ama karsiligi bu 😄 )

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Kendi kendimize cevap verelim.

Bugun 4 vw arac deneme firsati buldum. 2 caddy, 2 de jetta. 4 ununde fren pedal sesi benim aracimla ayni. İkisi iyi derecede bakimli araclardi. hepsi denedi ve Fren pedalindaki pedal sesi normal dediler..

Upvote 0
Aynen o hofs hofs sesi hepsinde var. Gayet guzel bence 😎

Ses artti biraz daha...Simdi wd 40 ile hafif yagladim pedalin baglanti noktasini.. Ama gidermedi sesi. Ayrica sesin geldigi yeri net tespit edebildim. Körükten geliyor.Körük hofs hofs diye ses yapiyor ...(tabir biraz garip oldu ama karsiligi bu 😄 )

Upvote 0
Kardes bende frende degil ama debriaj pedalinda ilk zamanlarda ses geliyor ama biraz kullanimdan sonra kesiliyor hic baktirmadimda bir cozum bulursan konuya acigim

Upvote 0

Geri
Üst Alt