1.4 TSI DSG 122 Ps Comfortline Yakıt bilgisayarı ekran görüntüleri

Hocam Bu TSI motor ve DSG kombinasyonu dur kalk istanbul trafiğinde ve hız ortalaması 27 civarında olsa ortalama tüketimi ne olur.
Amasya'nın trafiği İstanbul'dan farksız. Sürekli dur kalk, uzun süreli ve kısa süreli olarak bunlar var elimde. Hepsi şehir içi. 

:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tiguande DSG yi çok istedim lakin yıllık 25~30 bin yaptığımdan dizel manual aldım.8~8.5 bandını yakalayacağımı bilsem hiç düşünmez alırdım.Etrafımda benzinli kullanan kimsede yok ki mukayese edeyim.Valla 3 aydır aranızdayım ne yalan soyleyim şu tüketimleri görünce bi yutkunuyorum, geçiş yapsammı diye düşünüyorum.
Geç keşfettik bu forumu geç [emoji20]

@fcsrn hocam amasyada bayağı inişli çıkışlı diye biliyorum istanbul gibi
Doğru mu

@fcsrn hocam amasyada bayağı inişli çıkışlı diye biliyorum istanbul gibi
Doğru mu
Aynen doğru biliyorsunuz ve İstanbul trafiği gibi dur kalk ve bir uçtan bir uca da 10 km ancak
benim aracım dizel olmasina rağmen baslangictan olan sehir ici 7-7.5 larda

Pardon uzun sureli 7-7,5
Baslangictan olan da 8-9 arasi

Pardon uzun sureli 7-7,5
Baslangictan olan da 8-9 arasi
Hocam tiguande yakaladığim tam degerler sizinkiyle ayni
Sakin kullanım 7.3 az daralıp aman diyince 8.5~9 oluyor
Ama kısa bir yere trafiksiz ortalama 30~40 dahi gitsem 9 yakıyor.Yazın ne yakacak çok merak ediyorum doğrusu.Hem trafik azalacak hem hava ısınacak.

@yusuf hocam 19 yıl aşırı km yapmamdan dolayı hep dizel kulkandım.Bu rakamlarla TSI alınır.1.5 yıl daha bu aracla devam edip iş ciddiye binince düşündüğüm aractan 3~5 gün kiralayıp kendi reel testimi yapmam heralde en mantıklı yol.En azından istediğim konfigrasyonda araç alırım.Bilgiler için çok sağolun.

Son zamnalarda benzine gelen zamlarla depo 280tl doluyordu,bugün benzin ışığı yandı 10km gittikten sonra  benzinciye gittim 280tl benzin deyip ödeme yapıp geri geldiğimde dolum yapan arkadaş,abi nasıl böyle ayarlıyorsun kapağa kadar benzin doldurdum tam 280tl dedi:) biraz ucuzladı benzin sanırım, 280tl sonzamanlarda depo rahat alıyordu.

IMG_5244.JPG

@setirekli hocam tiguan yakıtı nasıl memnun musunuz, genel yakıt ortalaması nasıl oluyor? bilgilendirebilir misiniz? 

Geri
Üst Alt