1.4 TSI DSG 122 Ps Comfortline Yakıt bilgisayarı ekran görüntüleri

@pasifik yılda 10.000 civarı ise kesinlikle benzinli alın [emoji6]
Benzinlikte fiyat-lt paritesini görünce insanlıktan çıkarım diye de çok korkuyorum. Hiç benzinli kullanmadım [emoji28]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Benzinlikte fiyat-lt paritesini görünce insanlıktan çıkarım diye de çok korkuyorum. Hiç benzinli kullanmadım
emoji28.png

Sent from my iPhone using Tapatalk
Yılda benzinden kaybınız 1000 tl civarı olur. Aracı kredi ile alıyorsanız sadece faiz farkı bunu kapatır. Zaten 1.2 alırsanız vergi farkı yeter ;)

Bugün İstanbul'a geldim. Yola çıkınca uzun süreli tüketimi sıfırladım bakalım gidiş geliş ne yakacak diye. 

İstanbul'a girmeden ki ortalamam bu şekildeydi. En son gelince fotoğraf çekmeyi unuttum. Otobanda 140 altına düşmedim ara ara 180 üstünde seyrettim. Normal yolda 120-160 arası. 

3 defa duruldu yolda. 4 kişi+nispeten dolu bagaj. Bir yerde kaza olmuş 1 saat civarı dur kalk trafik.  

Kaza trafiğinden öncesi

Sonrası

Nihayet dün gece evimize geldik. İstanbul yolu tüketimi ile ilgili çok resim var elimde ama sıkmamak adına 2-3 tane paylaşacağım. 

Öncelikle, Amasya-İstanbul-Amasya gidiş geliş verisi. Sakin kullanan biri değilim otobanda 120 altına düşmedim, 210'a kadar çıktım. normal yolda da 110-150 arası genelde. 

140 altına düşmeden çoğunlukla 160-200 arası kullanımda ki değerler:

Genel olarak 110-120 arası, uzun düzlüklerde 160-180'e çıkıp inme:

Son bişey, araç hızı hiç belli etmiyor, annem yan koltuktaydı yok boyu. 210'la giderken "Sence kaçla gidiyoruz deyince 160 felandır." dedi, ibreye bakınca küçük çaplı şok geçirdi. :)  

160-170 ile giderken sorduğumdaysa 120-130 cevabını verdi. 

Nature and cars dedi:
Depoyu doldurdum 108km yol gittim yakıt alındıktan sonra 12.2lt tüketti. Hız 160-210?
Fazla değil mi Abi? İstanbul'dan Abant yol ayrımına kadar 140 altına düşmeden geldim 7.5 ortalama vardı. 200'e de çıktım bir iki defa. 

@Nature and cars

Değerli Nazım üstadım 

Avatar BMW ye dönüşmüş.. :000177-medium:

Durumda bir değişiklik mi var ?

Yoksa şu hayal ettiğiniz 4 serisine mi kavuştunuz?

Nihayet dün gece evimize geldik. İstanbul yolu tüketimi ile ilgili çok resim var elimde ama sıkmamak adına 2-3 tane paylaşacağım. Öncelikle, Amasya-İstanbul-Amasya gidiş geliş verisi. Sakin kullanan biri değilim otobanda 120 altına düşmedim, 210'a kadar çıktım. normal yolda da 110-150 arası genelde. 

140 altına düşmeden çoğunlukla 160-200 arası kullanımda ki değerler:

Genel olarak 110-120 arası, uzun düzlüklerde 160-180'e çıkıp inme:

Son bişey, araç hızı hiç belli etmiyor, annem yan koltuktaydı yok boyu. 210'la giderken "Sence kaçla gidiyoruz deyince 160 felandır." dedi, ibreye bakınca küçük çaplı şok geçirdi. [emoji4] 

160-170 ile giderken sorduğumdaysa 120-130 cevabını verdi. 
İste eren bende o veriler yüzünden canim 1.4 manuel highline 20 bin km deki aracimi satip tdi dsg ye gecis yaptim bende rahat durmuyorum uzun yolda ve giderken hep 4-5 kisi ve bagaj full dolu oluyordu hep dip gaz 6.8 den asagi dusmuyordu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Perşembe günü sabah Samsun'a gittim sağlık sorunları için. Gidişte hiç tüketim kasma gibi bir çabam olmadı. Veriler bunlar. 

Samsuna yaklaşınca Samsun-Amasya arasında ki en tepe noktasında bulunan benzinlikten yakıt almıştım, yokuş aşağı ve bir miktar yokuş yukarı. 

Bunlarda dönerken tüketim kasmaya çalıştığım değerler. Samsun'dan  çıkmadan yine yakıt almıştım. Amasya'ya 20 km kala tüketime bakıp bu veriyi görünce kassam da aynı kasmasam da deyip bastım. :D  

Hocam Bu TSI motor ve DSG kombinasyonu dur kalk istanbul trafiğinde ve hız ortalaması 27 civarında olsa ortalama tüketimi ne olur.

Geri
Üst Alt