5664 SORGULAMA ARAÇ BİLGİSİ HATASI

cmsarikaya

Üye
İsim
Cem Sarıkaya
Merhabalar, yeni araç alım arifesindeyim. Bütçeme uygun bir araç buldum 2015 model 1.2 Comfortline paket manuel vites, fakat plakadan ve şasi den 5664 Hasar sorgulaması yaptığımda sistem de 1.0TSI Highline Bluemotion DSG olarak görünüyor. Satıcı sigorta şirketi böyle bir hata yapmıştır sorun yok dedi yine de kafamda soru işareti var. Sizce neden böyle bir sıkıntı var ve düzeltilebilir mi ? 

D67023CF-7CCB-479C-A6D7-C97CC59E8355.png

Verdiği şasi numarası ruhsattaki şasi numarasıysa sigortacı hatası olabilir

Evet bu sıkıntı düzeltilebilir. Şimdi düşünelim. 1.2tsi golf değil de 1.0tsi golf kasko ve sigortasında ne gibi farklae olabilir. 

Sizden daha yüksek bir meblağ almak için mi? Belki olabilir 1.0 tsi highline dsg aracın kasko ve sigortası 5 yaşında bir araca göre daha yüksek olabilir. Kasko değerlerini düşünerek konusuyorum.

Sonucta arada en az high 1.0tsi için 3 yaş var. 2018 de geldi diye biliyorm. Sizin aracınız comfort, bu araç high. Sizin aracınız manu, bu araç dsg. 

Kasko değeriniz anlaşma da daha yüksek çıkıyordur. Ama allah korusun aracınız pert olsa size 1.0 tsi üzerinden değil. 1.2 tsi üzerinden bir fiyat verilir. 

Daha önce ben alsatçılarda denk gelmiştim. Kapıda aracı yatırdıkları için en düşük modelin sigortasını yaptırıyorlardı. 1.0tsi 95 high polo-1.0 75 trend polo gibi. 

Yanlış yönlendirmek istemem ama tabiki daha iyi bilen birisi kesin yorum yapabilir 

Verdiği şasi numarası ruhsattaki şasi numarasıysa sigortacı hatası olabilir
Evet bana direk ruhsat resmini gönderdi, şase ve plakadan sorguladım aynı sonuç gelince biraz kıllandım

Evet bu sıkıntı düzeltilebilir. Şimdi düşünelim. 1.2tsi golf değil de 1.0tsi golf kasko ve sigortasında ne gibi farklae olabilir. 

Sizden daha yüksek bir meblağ almak için mi? Belki olabilir 1.0 tsi highline dsg aracın kasko ve sigortası 5 yaşında bir araca göre daha yüksek olabilir. Kasko değerlerini düşünerek konusuyorum.

Sonucta arada en az high 1.0tsi için 3 yaş var. 2018 de geldi diye biliyorm. Sizin aracınız comfort, bu araç high. Sizin aracınız manu, bu araç dsg. 

Kasko değeriniz anlaşma da daha yüksek çıkıyordur. Ama allah korusun aracınız pert olsa size 1.0 tsi üzerinden değil. 1.2 tsi üzerinden bir fiyat verilir. 

Daha önce ben alsatçılarda denk gelmiştim. Kapıda aracı yatırdıkları için en düşük modelin sigortasını yaptırıyorlardı. 1.0tsi 95 high polo-1.0 75 trend polo gibi. 

Yanlış yönlendirmek istemem ama tabiki daha iyi bilen birisi kesin yorum yapabilir 
Açıkçası galeriden alacağım bir araç, galericinin yüksek sigorta fiyatından yaptıracağına pek ihtimal vermedim. 
Aklıma gelen diğer bir ihtimalde noter satışı sırasında yanlışlık yapılma olasılığı olabilir mi ? Bildiğim kadarıyla araç alırken oradan araç bilgilerinde düzeltme yapılıyor. 
Asıl korkum farklı bir aracın şase numarasını bu araca çakmaları olabilir mi ? Bu araç perte çıkmıştır fakat hasar kayıtsız bir aracın şase numarasını bu araca kopyalamış olabilirler mi ?  

Sigortacı hatasıdır. 180 Premium satmıştım geçen sene, sorgu ekranında Elite gözüküyordu. Sigortacının cehaleti. Ruhsattaki şasi numarası ile, servis kayıtlarında araç için ne yazıyorsa odur. 

Ayrıca XMAX250 almıştım kendime 2 yıl önce. Ruhsatta çok saçma birşey yazıyordu. Alım-satım sırasında noter çözdü ve doğrusunu girdi sisteme. 

Ayrıca XMAX250 almıştım kendime 2 yıl önce. Ruhsatta çok saçma birşey yazıyordu. Alım-satım sırasında noter çözdü ve doğrusunu girdi sisteme. 
O zaman alım-satım sırasında çözülebilir. Korkulacak bir şey yok sanırım, araç fiyatı piyasadan 4-5 bin uygun olunca bir de böyle bişey çıkınca midem bulanmıştı ama hemen olumsuz düşünmeyeyim. 

Noterler yanlış yazabiliyor sistemde yanlış görünüyor.

Benim aracim da noterde hb yerine sw olarak gözüküyordu. Islemi yapan arkadasa söyledim, trafikten yazi getirmen gerekiyor dedi. Noterler oyle hemen arac uzerinde değişiklik yapamıyor zannedersem

Noter konusunda bilgim yok ama benim 1.2 tsi golfumu 2.0 tsi gti diye giren sigorta sirketi var. Duzelteme yaptiramadan satamamistim. Hatayi yapan sigorta sirketiydi ayni sekilde duzeltmislerdi.

Geri
Üst Alt