Boya koruma?

Boya koruma?

• Gerek yok

Kullanılan: 4 20.0%
  • Gerekli

Kullanılan: 8 40.0%
  • Olsada olur olmasada

Kullanılan: 8 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
Fiyat çok gibi geldi bana, ben alırken kaput ve çamurluklara tam şeffaf kaplama, boya, koltuk ve motor koruma yaptırmıştım 650 tl ye 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Serviste yaptırmıştım, meguiars ın ürünlerini kullanmışlardı

Ben yaptirmadim nlur ki ?

İmkanınız yoksa aracınızı yıkatın artık çoğu avm de yıkama var daha sonra alın güzel bir ürün megiars olur veya başka birşey hatta 2-3 kullanımlık bölünmüş ürünler var işin acemisiyseniz sıvı kremsi wax yok yaparım derseniz katı wax alın avm de sürün geçin max 1 saatinizi alır boya korumaya ne olur dışarda para harcamayın yazık günah en babası 3 ay dayanıyor kanmayın böyle şeylere biraz google da araştırınca bununla ilgili özel forumlar var onlarada üye olun okuyun bakın motor koruma koltuk koruma boya koruma hepsi para tuzağı

@erkanwrc hocam işte insanda bilemiyor para tuzagı gibi gelıyo banada sonucta 80 90 binlik araba bi zahmet boya korumaya ihtiyacı olmasın yada ihtiyacı varsa fiyatın üstüne eklesinler fabrikada yapsınlar

muslumbingollu dedi:
@erkanwrc hocam işte insanda bilemiyor para tuzagı gibi gelıyo banada sonucta 80 90 binlik araba bi zahmet boya korumaya ihtiyacı olmasın yada ihtiyacı varsa fiyatın üstüne eklesinler fabrikada yapsınlar
Orası öyle hocamda 80-90 sana bana 80-90 çok para millet 300-400 bin veriyor arabaya onlarda gidip seramik kaplama vs yaptırıyor anca geleceğe dönüşteki dmc12 modeli olacak komple paslanmaz çelikten malesef ülkemiZdeki vergiler araçları pahalı kılıyor yoksa 30-40 binlik arabalara biniyoruz vaay bir dünya para verdik vernik yanmasın kılcal çizik olmasın olacak bunlar çokta ahım şahım araçlar değil bizde para yokta ondan öyle geliyor :) boya koruma kaputa bir folyo ver 1000 lira bence çok para max 50 tl wax alsanız max 1 saatte uygulama sürer senede 2 sefer yapsanız ömür boyu yeter

1100 Tl yapılan korumanın markası, yapan kişinin deneyimi , yapılmadan önceki ön hazırlıklar neler bunların hepsinin bilinmesi gerekli. Kesinlikle koruma yapılacaksa butik yerlerde yapılması taraftarıyım. Bilindik marka şubelerinin çoğu baştan savma iş yapıyor.

muslumbingollu dedi:
Gerek varmı vw de 1100 fiyat aldım daha uygun ve daha sağlam marka?
Vw'de boya koruma ile marşpiyellere ve kaputa film yaptıran bir dostumuz vardı.

Daha ilk yıkamada folyoların kenarlarından kalkmakla kalmayıp içlerine bildiğin su kesesi olunca

Yetmez gibi boya koruma diye yapılan şey aracın her yanında benek benek ve kimi yerlerde kocaman dairesel halkalar biçiminde renk değişimi ve lekeler belirince aklı başından gitmişti.

Hele hele istedikleri rakam uçuktu.

Doğuş Merkezle yazışmasını  ve hatta telefonla da görüşmesini önermiştim kendisine.

Sonuç alması ve başka bir yere giderek bozulan boya korumayı söktürüp yeniyi yaptırması için ciddi bir yere gitmek zorunda kaldı.

Kısacası yaşanmış örneklerden birini vererek konuyu getireceğim yer şu:

Serviste değil boya koruma aracınızı yıkatmayın bile.

Çünkü bir kez yıkattım; bana geriye, boydan boya bir çizikle teslim edilen bir araç kaldı.

Fabrika kullanma kılavuzuyla boya korumayı öneriyor.

Dolayısıyla ben aracı üreten mühendislerden daha fazla bildiğimi söyleyemem.

Sonuç: Boya koruma (uzun yıllar kullanacaksak) gerekli değil zorunlu.

Servislerdeki boya koruma işi fahiş fiyatlara yapılmakta biraz vakit ayırırsanız büyük rahatlıkla sizde yapabilirsiniz. Meguiars  ürünlerini tavsiye ederim, aldığını ürünleri uzun süre de kullanabilirsiniz.

0 km yeni aldığınız aracınıza yapmanız gereken işlemleri kısaca açıklıyorum, dışarıdaki ücretlerin çok daha düşüğü ile siz de yapabilirsiniz.

Önce aracı güzelce yıkıyoruz, Zaten temizlik konusunda yıkama hakkında püf  noktaları verilmiş durumda, üzerine kil uygulaması gerekmekte, 

-kil setinden çıkan quik detailer ile kili araç üzerine uyguluyoruz, araç sıfır km dahi olsa yolculuk boyunca oluşan gözle görülmeyen ve normal yıkama ile geçmeyen partiküller ve bant izlerinden kurtulmaya yardımcı olur, hatta aracınızın boyası tabiri caiz ise "bebek poposu" gibi olacaktır, yine setten çıkan mikrofiber havlu ile kurulayarak tüm aracı, parça parça kil uygulamasından geçiriyoruz.

- Aracı tekrar yıkıyoruz, zaten temiz olduğu için kolay olacak, kurulama üzerine

- Yine meguiars den aldığımız liquit waxı set içinden çıkan ped ile sabırla dairesel hareketler ile uyguluyor, 2-3 dk sonra fazla kalıntıları yine kutudan çıkan mikrofiber bez ile alıyoruz.

- Son uygulamamız, quick wax ı  mikrofiber bez ile aracımıza uyguluyoruz ve showroom parlaklığına kavuşan aracımız, su itici ve yağmur yağdığında baloncuk görüntüsüne kavuşuyor.

Bundan sonraki yıkamalar daha kolay oluyor ve araç daha az leke tutuyor. Düzenli olarak wax lı şampuan kullanırsanız, ve ara ara quick wax ile takviye yaparsanız aracınız sürekli ilk gün parlaklığında kalacaktır. unutmadan bu aldığınız ürünleri uzun süre kullanabilirsiniz, yani ilk alışta biraz yüksek gelen fiyat aslında totalde çok değil.

Biraz meguiars reklamı gibi oldu ve uzun oldu özür dilerim, kendi kullanıp memnun olduğum ürünleri paylaştım, tüm Golf tutkunlarına sevgilerimle.

Süper bir tavsiye verdiniz Hocam. Tamamen katılıyorum. Kil uygulamadım ama bahsettiğiniz diğer ürünlerle harika sonuç aldım. Kil de alır yaparsam kusursuz olacak. :( '

Golf With Me dedi:
Süper bir tavsiye verdiniz Hocam. Tamamen katılıyorum. Kil uygulamadım ama bahsettiğiniz diğer ürünlerle harika sonuç aldım. Kil de alır yaparsam kusursuz olacak. :( '
Kesinlikle öyle etkiyi görmüşsünüz, dışarı da çok para kaptırmaya gerek yok gibi geliyor bana, hem uğraşmayı seviyorsanız zevkli de.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geri
Üst Alt