AKÜ DEĞİŞİMİ

Teşekkür ederim Ali hocam. Sizin de tavsiye ettiğiniz Apaydınlar’dan piyasanın 150₺ altında fiyat aldım Haziran üretimli akü için. Alacağım akü direkt olarak şu mudur:

Ekli dosyayı görüntüle 50339
Evet doğru akü., taktırırken garanti kartı üzerinde yazan 14 haneli kodu paylaşırsanız üretim tarihini gün/ay/yıl olarak öğrenebiliriz.

@yunusaktas91 Doğru akü.

Ancak Sahibinden de gözüken fiyat aracınızla apaydınlara gidip aracınızdak aküyü alarak yenisini takma fiyatıdır.

internetten sipariş verirseniz n11 deki fiyatları geçerli.
Aynen öyle söylediler hocam. Güvenilir ve uygun fiyatlı olduğu müddetçe mesafe sorun değil, evime 30 km. İnternetten sipariş verip gelmesini bekleyeceğim, kargo ücreti ödeyeceğim, montaj için iyi bir yer arayacağım, eski aküyü yok fiyatına vereceğim vs vs. Sormadım ama araca tanıtma işini de yapıyorlarsa bu zahmetlerin hiçbirine değmez bence. Hem biraz gezinti olur bahaneyle.

Evet doğru akü., taktırırken garanti kartı üzerinde yazan 14 haneli kodu paylaşırsanız üretim tarihini gün/ay/yıl olarak öğrenebiliriz.
Tamamdır hocam, taktıracağım zaman öğrenip paylaşırım. 

EFB 60 Ah yerine AGM 70 Ah taktırsam sorun olur mu ? Fabrika çıkışında MOLL EFB 59 Ah 640A var. 

Arkadaşlar Varta Blue Dynamic N70 Start-Stop EFB 12 V 70Ah 760CCA Akü taktırdım aküye geçici akü bağlayıp çıkardı hatalar çıkmadı. Yazılımla aküyü tanıtmaya gerek var mı 70 ah gücünü alabilmek için

Arkadaşlar Varta Blue Dynamic N70 Start-Stop EFB 12 V 70Ah 760CCA Akü taktırdım aküye geçici akü bağlayıp çıkardı hatalar çıkmadı. Yazılımla aküyü tanıtmaya gerek var mı 70 ah gücünü alabilmek için
Aracın üzerindeki 70Ah değilse tanıtmak şart.

Şimdi hata vermese de bir gün verir, ayrıca da akü tam şarj olmaz.

@Terms aracın üstündeki 59 ah tı. İstanbul Anadolu yakasında bildiğiniz yer var mı ya da servisten rica etsem yaparlar mı

Apaydınlardan akü falan almayın(varta hiç almayın), start-stop hata verince aradım hiç yardımcı olmadılar üstelik hemşerim olacaklar bir de. Bana garanti belgesini verdiler bende çok önemsemedim seri numarası var diye nereye koydum bilmiyorum, garanti belgesi olmayınca hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar bana söyleseydiler öyle olduğunu iyi bir yerde saklardım . Zaten internete varta akü yazınca direkt şikayet var çıkıyor :D  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Terms aracın üstündeki 59 ah tı. İstanbul Anadolu yakasında bildiğiniz yer var mı ya da servisten rica etsem yaparlar mı
Sizin mutlaka yaptırmanız gerekli.
Servis aküyü kendisi satmadığı için diyaloğa bağlı yapma durumları.

Herhangi bir VAG işi ile uğraşanlar yapabilir. Yada kablonuz varsa kendinizde yapabilirsiniz.

Apaydınlardan akü falan almayın(varta hiç almayın), start-stop hata verince aradım hiç yardımcı olmadılar üstelik hemşerim olacaklar bir de. Bana garanti belgesini verdiler bende çok önemsemedim seri numarası var diye nereye koydum bilmiyorum, garanti belgesi olmayınca hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar bana söyleseydiler öyle olduğunu iyi bir yerde saklardım . Zaten internete varta akü yazınca direkt şikayet var çıkıyor :D  
Bu sıkıntı varta distribütörün den kaynaklı, apaydınların yapacağı bişey yok., genelde akü firmalarının başvurduğu bir taktik garanti kartını getir, faturasını getir bir yerden bir açık bulma peşindeler.. Türkiye ‘de garanti yapay bişey öylesine veriliyor.

@forzaGilles Apaydınlar bana diyebilirdi varta sıkıntılı garanti belgesi olmadan hiçbir şey yapamazsın bende ona göre en kötü resmini çekerdim taratırdım saklardım, geçen ay Jack&Jones den kot aldım yıkadım üstüne gittim bir de paça yaptırdım sonra ufak bir defosu vardı aradım yaptırdığım işlemleri de söyledim getirin değiştirelim dedi değiştirdiler. Ayrıca akünün üstündeki kare kodları okuttum belki birşey çıkar diye kare kodların hepsi hatalı ! 

Alırken garanti belgesinin bir nüshasını firma kendi aldı belki yedeği apaydınlarda duruyordur@serkan_kala 

@melodinho Telefonda sordum, dedim siz sisteme işlemiyor musunuz? Yok dedi bir tane belge var onu da alana veriyoruz dedi. Daha 6 ay önce aldım aküyü ne yapacağız şimdi çöpe mi atacağız dedim, durum böyle beyefendi dedi 🤣 

@forzaGilles Apaydınlar bana diyebilirdi varta sıkıntılı garanti belgesi olmadan hiçbir şey yapamazsın bende ona göre en kötü resmini çekerdim taratırdım saklardım, geçen ay Jack&Jones den kot aldım yıkadım üstüne gittim bir de paça yaptırdım sonra ufak bir defosu vardı aradım yaptırdığım işlemleri de söyledim getirin değiştirelim dedi değiştirdiler. Ayrıca akünün üstündeki kare kodları okuttum belki birşey çıkar diye kare kodların hepsi hatalı ! 
Kare kodu bazen yatay bazen de dikey olarak basıyorlar., ondan dolayı hata vermiştir., siz o garanti kartını şuan bulun fark eden bişey olmucak., distribütör'ün vereceği size: cevap: kullanıcı hatası

Çok istisnai durumlar hariç ben bu zamana kadar akünün garantiden değiştiğine rastlamadım., (mutlu, varta, inci, bosch vs..) hepsinde durum aynı., akünüzün arızası nedir..?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt