AKÜ DEĞİŞİMİ

@erkanwrc fiyat iyi hocam ben fiyat aldim eskisehir asil 1300 fiyat verdi kutahya demoto 1066 verdi. Sonra tekrar asil ile görüştüm zubizu girmemisiz ayni rakama duser dediler kayit actirdim takilacak az sonra bekliyorum arada 150 tl fark var az para değil.. 

Arac 6 yasina geldi calistiktan 1 dk sonra ilk isikta start stobu devreye aliyordu daha gider derken birkac gun binmedim direkt kesti. Cok sukur ki evde garajda oldu.

@erkanwrc fiyat iyi hocam ben fiyat aldim eskisehir asil 1300 fiyat verdi kutahya demoto 1066 verdi. Sonra tekrar asil ile görüştüm zubizu girmemisiz ayni rakama duser dediler kayit actirdim takilacak az sonra bekliyorum arada 150 tl fark var az para değil.. 

Arac 6 yasina geldi calistiktan 1 dk sonra ilk isikta start stobu devreye aliyordu daha gider derken birkac gun binmedim direkt kesti. Cok sukur ki evde garajda oldu.
Hayırlı olsun., fabrikanın taktığı ilk akünün 6 sene gitmesi çok iyi bir süre., ama bu yeni takılan eko seri olduğu için o kadar uzun süre gitmez., 3-4 sene ancak çıkarır.

[mention=167]erkanwrc[/mention] fiyat iyi hocam ben fiyat aldim eskisehir asil 1300 fiyat verdi kutahya demoto 1066 verdi. Sonra tekrar asil ile görüştüm zubizu girmemisiz ayni rakama duser dediler kayit actirdim takilacak az sonra bekliyorum arada 150 tl fark var az para değil.. 

Teşekkür ederim sizede hayırlı olsun benim araç 2013 ekim çıkışlı exide vardı üstünde daha yeni bitti %30 zubizu lu hali 910 tl oldu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@forzaGilles   @erkanwrc teşekkür ederim ..Aksam sistem gormedi indirimi sabah takviye yapip servise gitmeye karar verdik. Yol yardimdaki arkadaş cebinizden fazla çıkmasın dedi sag olsun. Servisle evim arasi 3 km kadar zaten bakalim yarin net fiyat nasil olacak.

Herkese kazasiz belasiz sürüsler dilerim iyi akşamlar 

İbreti utanç örnegi olsun

Fabrikasyon Sebang efb+ 70 amper denen akü

Tam 2 yıl 10 ay da bir gün ansızın pert oldu

@erkanwrc8 yıl giden akü ? Öldürmeyen Allah..........öldürmüyo

@forzaGilles yok yapan vw yetkili servisin ustasıydı, servis kapanınca dükkan açtılar. Halletmiş bu arada aracın rutin yağ filtre bakımı gelmiş 800 liraymış 60 binde değişmesi gereken bujiler falanda eklenince 1300 dedi. 

@erkanwrc8 yıl giden akü ? Öldürmeyen Allah..........öldürmüyo
Sen varta alarak yanlış yaptın., kelepir fiyata servisten yine sebang almalıydın :))) 

55CE0E6E-0371-4BD4-8D1F-4DF0FB9C8758.gif

[mention=167]erkanwrc[/mention]8 yıl giden akü ? Öldürmeyen Allah..........öldürmüyo

Evet valla şansmı artık kullanım mı start - stop hiç kullanmam birde arabayıda genelde hafta sonu kullanıyorum yatan arabanın aküsü çabuk biter derler birde dibine kadar kullandım [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracım birkaç aydır start-stop’u canı istediğinde devreye alıyordu, ekranda “aracın enerji ihtiyacı yüksek” yazıyordu. Uzun süreli beklemedikçe zaten kullanmıyordum start-stop’u. Son bir haftadır da marşa basarken aracın içinde ışığı yanan her şey saliselik yanıp söndükten sonra araç çalışıyordu. Sebebini araştırayım dedim, aklıma direkt akü de gelmişti ama yumurtanın kapıya dayanması gerekiyordu… Bugün evden çıkıp 500 metre ileride bir yerde durduktan sonra tekrar marşa bastım, çalışmadı. Kaputu açıp akü lambasına bakayım derken hızırvâri bir amca “noldu yeğenim çalışmıyor mu” diyerek yanıma geldi. “Geç marşa bas” dedi, bastım çalıştı. Sanırım kutup başlarıyla biraz oynayınca faydası oldu. Sonrasında birkaç kere daha çalışmaz gibi olup marş aldı. İleride benzer durumu yaşayan olup da burayı okursa diye uzunca anlattım. :)

Forumu bu konuda biraz araştırdım ama amper olayından dolayı teferruata göre değiştiğini farkettim. Aracım 2017 1.4 TSI 150 HP. Bildiğim kadarıyla fabrikada takılan akü halen duruyor. Gizli özellikler dışında elektronik olarak bir retrofit yok. Yine insaflı davranacaklarını sanmıyorum ama yarın servisten fiyat alacağım. Fiyatı çok yüksek değilse dışarıdan Varta düşünüyorum ama sitesinde aracım için gösterdiği akü ile araçtaki akü üzerinde yazan değerler farklı. Konuya hakim olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Mevcut akü:

C8BF703C-6385-4A16-A555-A6D4EAC4720B.jpeg

Aracım birkaç aydır start-stop’u canı istediğinde devreye alıyordu, ekranda “aracın enerji ihtiyacı yüksek” yazıyordu. Uzun süreli beklemedikçe zaten kullanmıyordum start-stop’u. Son bir haftadır da marşa basarken aracın içinde ışığı yanan her şey saliselik yanıp söndükten sonra araç çalışıyordu. Sebebini araştırayım dedim, aklıma direkt akü de gelmişti ama yumurtanın kapıya dayanması gerekiyordu… Bugün evden çıkıp 500 metre ileride bir yerde durduktan sonra tekrar marşa bastım, çalışmadı. Kaputu açıp akü lambasına bakayım derken hızırvâri bir amca “noldu yeğenim çalışmıyor mu” diyerek yanıma geldi. “Geç marşa bas” dedi, bastım çalıştı. Sanırım kutup başlarıyla biraz oynayınca faydası oldu. Sonrasında birkaç kere daha çalışmaz gibi olup marş aldı. İleride benzer durumu yaşayan olup da burayı okursa diye uzunca anlattım. :)

Forumu bu konuda biraz araştırdım ama amper olayından dolayı teferruata göre değiştiğini farkettim. Aracım 2017 1.4 TSI 150 HP. Bildiğim kadarıyla fabrikada takılan akü halen duruyor. Gizli özellikler dışında elektronik olarak bir retrofit yok. Yine insaflı davranacaklarını sanmıyorum ama yarın servisten fiyat alacağım. Fiyatı çok yüksek değilse dışarıdan Varta düşünüyorum ama sitesinde aracım için gösterdiği akü ile araçtaki akü üzerinde yazan değerler farklı. Konuya hakim olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Mevcut akü:

Ekli dosyayı görüntüle 50336
Piyasada 59 Ah akü olmadığı için ona en yakın değer olan 60 Ah Varta EFB almalısınız., tabii konu akü olunca en önemli husus akünün üretim tarihi olduğu için aldığınız akünün 4-5 ay dan daha eski olmaması lazım., satıcı daha dün geldi gibi yuvarlak cümleler kurabilir., size söylenen lafa itibar etmek yerine akü üzerinde yazan 14 haneli koddan üretim tarihini sorgulamanız avantajınıza olacaktır., sıfır akü de olsa rafta beklemiş bayat akü daha kullanılmadan ömrü olumsuz etkilenir.

@forzaGilles Evet size katılıyorum. Daha önce araştırma yapmıştım bu konuyla ilgili EFB akülerde dediğiniz gibi raf ömrü önemliymiş. Ancak AGM akülerde böyle bir durum söz konusu değilmiş. 

Piyasada 59 Ah akü olmadığı için ona en yakın değer olan 60 Ah Varta EFB almalısınız., tabii konu akü olunca en önemli husus akünün üretim tarihi olduğu için aldığınız akünün 4-5 ay dan daha eski olmaması lazım., satıcı daha dün geldi gibi yuvarlak cümleler kurabilir., size söylenen lafa itibar etmek yerine akü üzerinde yazan 14 haneli koddan üretim tarihini sorgulamanız avantajınıza olacaktır., sıfır akü de olsa rafta beklemiş bayat akü daha kullanılmadan ömrü olumsuz etkilenir.
Teşekkür ederim Ali hocam. Sizin de tavsiye ettiğiniz Apaydınlar’dan piyasanın 150₺ altında fiyat aldım Haziran üretimli akü için. Alacağım akü direkt olarak şu mudur:

7217788D-74D3-4B94-9EA2-187133D6E4AF.jpeg

Geri
Üst Alt