Bebek Arabasını Bagaja Yükleme

@erkanz hocam gayet aciklayici olmuş.  ben de bir aday olarak bu konuda baya bir kafa yordum. biraz agir ve buyuk olmasina karsin tercihimi Concord Neo'dan yana kullandim.

Deneme yaparken diklemesine sokamayinca arabayı mecbur stepneyi incelttik.

Oto koltugu konusunda size %100 katiliyorum.  Her ne kadar emniyet faktörü olarak emniyet kemeri ile isofix'in bir farki yok denilse de, kemeri yanlış baglama koltuğu emniyetsiz hale getirebilir.

Bir de çocuğun seyahat esnasinda bakis yönü. G kuvvetini goz onune aldiginizda sirtin desteklenmesinden oturu uzmanlar mumkun oldugunca ters seyahati oneriyorlar.

Tum bu faktorleri ve 4 yaşına kadar kullanabilme avantajını goz onune alinca da oto koltugu olarak Concord Reverso aldim.

Umarim yakinda ailemize katilacak olan ablamiz da benimle hem fikir olur  s=s17

Moderatör tarafında düzenlendi:

newspeed dedi:
@erkanz hocam gayet aciklayici olmuş.  ben de bir aday olarak bu konuda baya bir kafa yordum. biraz agir ve buyuk olmasina karsin tercihimi concord neo'dan yana kullandim.

Deneme yaparken dinlemesine sokamayinca arabayı mecbur stepneyi incelttik.

Oto koktugu konusunda size %100 katiliyorum.  Her ne kadar emniyet faktörü olarak emniyet kemeri ile isofix'in bir farki yok denilse de, kemeri yanlış baglama koltuğu emniyetsiz hale getirebilir.

Bir de çocuğun seyahat esnasinda bakis yönü. G kuvvetini goz onune aldiginizda sirtin desteklenmesinden oturu uzmanlar mumkun oldugunca ters seyahati oneriyorlar.

Tum bu faktorleri ve 4 yaşına kadar kullanabilme avantajını goz onune alinca da oto koltugu olarak Concord Reverso aldim.

Umarim yakinda ailemize katilacak olan ablamiz da benimle hem fikir olur  s=s17
@newspeed Mehmet Hocam teşekkür ederim. Öncelikle hayırlı olsun, Concord Neo'yu bir arkadaşım da önermişti bana ancak hem daha ekonomik, hem de ileride yeniden baston almama titriyle tercihimi easywalker dan yana kullandım. (Ama burada da otomobil sevdamdan vazgeçmeden VW olmasa da Mini markalı aldım :) ) Tabi bir de bagaja sığdırma derdinden biraz kurtulmak son karar aşamasında etkili oldu. Alternatif bir yol olarak sizin tercihlerinizde bence gayet yerinde olmuşlar. Gelecek olan dünya güzeli de eminim gayet memnun kalacaktır. Güzel günlerde sağlıkla, keyifle ve her daim güzel anılarla yüklensinler inşallah. Bu arada ne kadar vakti kaldı teşrife?

@erkanz hocam bu güzel dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim. :) Aynısını ben de sizin ve yavrunuz için temenni ederim.

Bizimkisi kismetse Nisan'da teşrif edecek. 

Bu arada ne çok alinacak sey varmis yahu, derya yemin ederim.

Mühendisliği bırakıp çocuk magazasi acicam sonu sonu  s=s19

newspeed dedi:
@erkanz hocam bu güzel dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim. :) Aynısını ben de sizin ve yavrunuz için temenni ederim.

@newspeed Mehmet Hocam esas ben teşekkür ederim ilginiz için, sağolun. Nisan'a da bir şey kalmamış, biz de son bir haftaya kadar ne oluyor derken, bugün 20 günlük oldu kızımız şükür, zamanın bu kadar hızlı geçeceğini tahmin etmemiştik :) Mağaza açma konusunda sizinle hemfikirim s=s19   Biz ki eşimle önceden dikkate dahi almadığımız, bir sürü ıvır zıvır olarak tabir ettiğimiz şeyleri her gün eve doldurmaya devam ediyoruz ki, batacağız çok net :) )) Hayırlısıyla ve sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah.

Aklıma gelmişken doğum sonrası ateş ölçer derdine düşmemek için ki biz düştük, şimdiden almanızı önerebilirim. Ürün gayet güzel ve kullanışlı.

http://www.hepsiburada.com/braun-ntf-3000-temazsiz-ates-olcer-p-SGADOB300263

@erkanz ateş ölçer için temassız cihazlarda terleme sıkıntı yaratabilir diye duyunca gene braun 6520 aldik, cihaz kulaktan ölçüm yapiyor.

Tabi bunun da handikapi çocuğun kulagia birsey sokmaya çalışmak.  Bakalim artik :)

@newspeed Hocam maşallah siz bayağı hızlıymışsınız, biz sizin kadar hızlı olamamıştık :) Terleme konusunu ilk defa sizden öğrendim. Her iki ürünün de kendimne göre avantaj/dezavantajları var desenize. Aman ateşleri olmasında kullanma ihtiyacı bırakmasın tek dileğim.

erkanz dedi:

@newspeed Mehmet Hocam esas ben teşekkür ederim ilginiz için, sağolun. Nisan'a da bir şey kalmamış, biz de son bir haftaya kadar ne oluyor derken, bugün 20 günlük oldu kızımız şükür, zamanın bu kadar hızlı geçeceğini tahmin etmemiştik :) Mağaza açma konusunda sizinle hemfikirim s=s19   Biz ki eşimle önceden dikkate dahi almadığımız, bir sürü ıvır zıvır olarak tabir ettiğimiz şeyleri her gün eve doldurmaya devam ediyoruz ki, batacağız çok net :) )) Hayırlısıyla ve sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah.

Aklıma gelmişken doğum sonrası ateş ölçer derdine düşmemek için ki biz düştük, şimdiden almanızı önerebilirim. Ürün gayet güzel ve kullanışlı.

http://www.hepsiburada.com/braun-ntf-3000-temazsiz-ates-olcer-p-SGADOB300263
Değerli Hocam;

Kızınıza maşallah Öncelikle.

Allah analı babalı büyütsün

eve mutlaka nem ve ısı ölçer de gerekli.

Hatırlatmak istedim 8 aylık KIDEMLİ kız babası olarak :D

@silvershadow

Cok tesekkur ederim hocam.  Siz de sağlıkla büyütmeye devam edin inşallah.

Aslinda o konuda kararsiz kaldim.  Nasil bir cihaz almak lazim?

Diyelim nem düşük cikti cozum var; buhar,  yuksek cikinca ne yapiliyor ozellikle kisin?

newspeed dedi:
@silvershadow aslinda o konuda kararsiz kaldim.  Nasil bir cihaz almak lazim?

Diyelim nem düşük cikti cozum var; buhar,  yuksek cikinca ne yapiliyor ozellikle kisin?
Çözüm basit klimanın nem alma özelliği açılıyor:)

Değerli Hocam;

@silvershadow Değerli Murat Hocam sağ olun, amin inşallah cümlemize :)

Evde termostat var ama açıkçası pek güvenmiyordum, üzerine sizin yorumunuz da gelince öneriniz varsa çok memnun olurum. Kıdeme saygı duymak esastır nihayetinde :D

@newspeed @silvershadow mesela ben de yok [emoji17]

iPhone using Tapatalk

Bu konu ne kadar güzel yerlere gelmiş böyle. Bizde kısmetse mart sonu nisan başı gibi bekliyoruz oğlumuzu.

Kaç gündür bebek arabası, ana kucağı, puset bakmaktan kendimden geçmiştim. Çok faydalı bir konu olmuş. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

erkanz dedi:
Değerli Hocam;

@silvershadow Değerli Murat Hocam sağ olun, amin inşallah cümlemize :)

Evde termostat var ama açıkçası pek güvenmiyordum, üzerine sizin yorumunuz da gelince öneriniz varsa çok memnun olurum. Kıdeme saygı duymak esastır nihayetinde :D

Ben bunu kullandım gayet de kullanışlı..

Bilindik bir marka olmasına özen gösterdim alırken..

Çin malı olanlara güvenemiyorum bir türlü.

erkanz dedi:
@newspeed @silvershadow mesela ben de yok [emoji17]

iPhone using Tapatalk
Yoksa sorun yok..

Yan odanın camı açılır...

Sonra koridor..

Alan büyütülür

Bebek yan odaya alınıp kısa süre oda havalandırılması yeterlidir.

Malumunuz:

Isının yüksek olmamasına özellikle dikkat edelim.

Yüksek ısıya alışan bebek çabuk hastalanıyor.

Odanın ısısını yüksek tutmak yerine kat kat ince giydirmek tek çözüm..

Bir de görülmeyen ateşe çok dikkat edelim. Bu ateş ölçerler ölçmüyor. Veya elinizi alnına koysanız anlaşılmıyor.

Köz içi nefes sıcaklığı ve kirpik diplerinden anlaşılıyor sadece.

Özellikle tavan yaptığı diş çıkarma dönemlerinde

Artan ısı bağıl nem oranını yükseltir (birim miktarda havadanın su buharı taşıma kapasitesini ve oranını)

Isıyı kontrollü olarak düşürmek ve dışarıdaki havanın nemi ile odadakini düşürüp dengeleyerek odayı tekrar ısıtmak tek çözüm..

Geri
Üst Alt