17 GENEVA JANT FİYAT ÖNERİSİ

lasttohit

Katılımcı Üye

İsim
Kubilay
Selamın aleyküm, kışlık olarak kullandığım geneva jantı 18 e çevirmek istiyorum.

Lastiklerle beraber fotoğraf ekliyorum (Biraz kirli kusura bakmayın)fakat piyasa hakkında bir fikrim yok tavsiyelerinize göre jant+lastik fiyat belirliyip ilan açmayı düşünüyorum.

Şimdiden teşekkürler :)  65BFEE51-CF2C-4004-9228-244B35C0D5E4.jpegFC784CB0-7C68-43A6-8082-0C7D30A739A7.jpegDAD469FB-8F5D-4355-B08D-66B02D45298C.jpegA4E30F57-7462-4DF4-994C-E629A09BA105.jpeg

Kolay bulunan bir jant olmadığı için dijon fiyatına yaklaşık bir şey yazılabilir sanki hocam.

Lastik almamış olsam kesinlikle müşteri olurdum çok beğendiğim bir jant. Hayırlı satışlar olsun sizin içinde daha önce ilana koymuştunuz sanırım sahibindende görmüştüm 2500 civarı yazıyordu o zamanlar

Selamın aleyküm, kışlık olarak kullandığım geneva jantı 18 e çevirmek istiyorum.

Lastiklerle beraber fotoğraf ekliyorum (Biraz kirli kusura bakmayın)fakat piyasa hakkında bir fikrim yok tavsiyelerinize göre jant+lastik fiyat belirliyip ilan açmayı düşünüyorum.

Şimdiden teşekkürler :)  Ekli dosyayı görüntüle 28605Ekli dosyayı görüntüle 28604Ekli dosyayı görüntüle 28606Ekli dosyayı görüntüle 28607
Hayırlı olsun., fakat üretici kışlık olarak 18 jant kullanımını önermemekte bilginiz olsun..!!

@Gökhan Bilgin yok hocam ilk defa ilana koyucam sarı sitede teşekkürler :)  

@forzaGilles kar da kullanmıyorum hocam yakıt açısından da bir problem değil ne açıdan önermiyolar acaba bilgilendirebilirmisiniz?

Hayırlı olsun., fakat üretici kışlık olarak 18 jant kullanımını önermemekte bilginiz olsun..!!
Değerli Ali Hocam;

18 JAnt ile Kışlık Kullanmaktayım, Şuana kadar herhangi bir problem yaşamamış olsam da 16-17 ebat jant elbette daha rahat olacaktır. Yalnız aklıma GOLF R veya benim araç gibi opsiyonlu 18 veya 19- 20 ebat fabrikasyon araçların kışlık kullanımı neden 18 ebat olmasın diye sorular geliyor.

Burada amaç aracın daha az hırpalanması ve ekonomi odaklı Üretici tavsiyesi olsa gerek. Mekanik olarak Olmaması değil sanırım. Keyifli Forumlar diliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ilginc bir jant hocam ve golfun ulkemizde en az bulunan jantidir. Ben olsam satmaz ve kullanirdim bu zamana kadar sadece 3-4 aracta gordum ve cok hos duruyordu. 

Değerli Ali Hocam;

18 JAnt ile Kışlık Kullanmaktayım, Şuana kadar herhangi bir problem yaşamamış olsam da 16-17 ebat jant elbette daha rahat olacaktır. Yalnız aklıma GOLF R veya benim araç gibi opsiyonlu 18 veya 19- 20 ebat fabrikasyon araçların kışlık kullanımı neden 18 ebat olmasın diye sorular geliyor.

Burada amaç aracın daha az hırpalanması ve ekonomi odaklı Üretici tavsiyesi olsa gerek. Mekanik olarak Olmaması değil sanırım. Keyifli Forumlar diliyorum.
-Birinci sebebi güvenlik; neden çünkü yağmur, kar vs.. zeminlerde lastiğin yere temas eden yüzeyi ne kadar artarsa tutunma o kadar azalır.. Rally araçlarına bakın toprak ve karlı parkurlarda incecik lastikler kullanırlar.,

-İkinci sebebi; jant ve ebat büyüdükçe çamurluk boşluğu azaldığından karlı zeminde davlumbaz içinde biriken karların yaratacağı sıkıntılar.,

-Üçüncü sebebi; 18-19" gibi ebatlarda kış lastiğinin yetmediği ve zincir ihtiyacı doğduğu zamanlar., Hatta VW 'ye göre 18-19" ebatta zincir kesinlikle kullanmamalısınız..!! 18-19  zincir kullanırsanız çamurluk ve davlumbazlar zarar görür..!! Hatta üretici 17 ebatta bile zincir ihtiyacı olursa dikkatli olun zincir baklaları 8mm 'den büyük olmamalı diye uyarıyor.,

İlave olarak; 17 ebatta kış lastiği kullanılacaksa üretici 225/45 R17 yerine 205/50 R17 ebatta kışlık lastik önermektedir..!!

Özetle; üretici 300ps 'lik Golf R sahibi de olsanız 17" ebattan daha büyük lastik önermemektedir., Şimdi akla hemen aman ne yaptınız Golf R 'da kışlık için 17 jant/lastik takılır mı demeyin., Avrupa'da standart (opsiyonsuz) bir Golf GTI aldığınızda 17" Brooklyn jantlarla gelmektedir.. :)

@forzaGilles anladım çok hocam teşekkürler değerli yorumunuz için fakat yaşadığım bölgede yılda 1-2 gün belki kar yağıyor malesef o günlerde de araba çıkarmıyorum.
Yerle temas konusunda haklısınız bende 225/40 olarak düşünüyorum kıslık lastiği.

Yol tutuş açısından şuanki 17 ile pek farkı olmaz herhalde :)  

Geri
Üst Alt