Tiguan DSG / DQ kod ?

Optimus

Üye
İsim
Serdar
Merhaba , Yeni araç alım surecindeyiz.

Bilgisi olan arkadaşların dikkatine lütfen.

2020 Tiguan larda hangi DQ kodlu DSG şanzıman var ?

Hayırlı akşamlar dilerim.

Tiguan'da bulunan şanzıman Çift Kavrama DSG'nin DQ250 diye geçen türevidir. Bu şanzıman sorunsuz DSG olarak bilinir. Bu DSG türevi yağlı kavrama olması sayesinde sorunsuz bir şanzımandır. Ayrıca 350 nm Tork'a kadar dayanımı olması sayesinde aracın torkunu rahatlıkla kaldırabilmektedir.( Alıntıdır)

Bu sorun cevabını servis bile bilmiyor:) Yeni tiguan aldım şanzımanı golf7 ile aynı değil,bence tam otomatik ıslak kavrama, dQ 380 yada 381 kodlu,servise uğrayacağım şase nodan bakacaklar nedir diye,çok ilginç bir durum,vw doğuş mail attım geri dönüş olmadı.

Bu sorun cevabını servis bile bilmiyor:) Yeni tiguan aldım şanzımanı golf7 ile aynı değil,bence tam otomatik ıslak kavrama, dQ 380 yada 381 kodlu,servise uğrayacağım şase nodan bakacaklar nedir diye,çok ilginç bir durum,vw doğuş mail attım geri dönüş olmadı.
Aracı almaktan vaz geçmeden önce baya araştırdım.Vw Almanya ya mail attım. DQ 380 ya da 381 di. Islak kavrama yani. İkisi de aynı sayılır çok az tork farkı var.

Aracı almaktan vaz geçmeden önce baya araştırdım.Vw Almanya ya mail attım. DQ 380 ya da 381 di. Islak kavrama yani. İkisi de aynı sayılır çok az tork farkı var.
Neden vazgeçtiniz?

@tgun89 @tgun89 Araca kapora verdiğimde fiyat 220 ₺ di. Teslimata 2 hafta kala aradılar ve 245 ₺ olduğunu söylediler. Kabul edilebilir bir artış değildi vazgeçtim.

@Optimus  Kuru kavrama olmadığı belli hocam, Aracı N moduna alıdığımız zaman motorda hafif bir rahatlama oluyor,bütün tam otomatik şanzımanlarda bu olur,rolanti saati’de hafiten bir tık oynar. Kuru tip dsg milim oynamaz✔️

@Optimus  Otomobillere sürekli zamlar geliyor,2.el az km ve yüksek modeller sıfırdan pahalı, 2.el otomobillerin fiyatları ister istemez sıfır otomobile yöneltiyor:(

Geri
Üst Alt