Audi a3 Design vs Audi Q2 Design

Hocam 216 olan focalli GT LİNE zaten ?

O yüzden teraziye koydum

Allure bayi fiyatı 196

Gt line 216 ?

Q2 214 üzerinden 

Evet tercihiniz ?
Hocam gtline 216'ya satıyorlarsa yarın alalım :)  Arada otonom farklar var sonuçta.Benim için teknoloji bir tık daha önde. Sizin tercihiniz de 2008 sanırım :)   Ama benim bahsettiğim dizeldi. Benzinli PSA grubu tercih etmem sanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

250 bine c5 aircross 1.5 dizel 8 ileri otomatik en üst donanim full+full mart basinda teslim

50 bine 0,69 faizle 12 ay kredi

Temmuz ayinda golf ile 3008 arasinda kalmistim. Golf o zaman 150k 3008 ise 186 k idi. Golf te 50k 0 faizli kredi de vardi. Simdi ikinci el golfu 205 e satiyorum. 2020 model sifir 3008 ise 214k. 36 k olan var 9 a dusmus.

Satarken alman almandir. Fransiz fransizdir.

@AhmetCakmak 216 ya 2008 gt line veriyorlar hocam. Nisan mayis gibide %50 vergi diliminin ustune cikarmayacaklar araci . O yuzden hep bu banttan satilacak. Pejo turkiye 3008 bile %50 vergi diliminde icinde kalsin diye aracin donanimlarini ufak tefek degistiriyor eat8 i eat6 ya ceviriyor yine satiyor. Bu model de de fiyat artirim olmadan 6 ay satilacak.

@AhmetCakmak

Tabi benimde tercihim misli misli gtline 2008 olurdu.. 

hayal alemi tercihi tabi ! 

Gerçekler : 1 adet tdi/high/manuel golf ile yola devam (260 bin e kadar) 

Şimdiden 120 bindeki triger icin hangi ustayı tercih etsem diye düşünen biri zaten aracını satma planı yapmaz (yapmıyorum)

Devlete kdv +ötv vermemeye yeminim var !

@chemdemir

Tekrar hayırlı olsun 

Keşke 2008 mi alsaydınız demiyorum tabi (zaten bayide araç yok 216 bine gt line)

214 e Q2  reel de bayide var olan araca vermekle en iyisini yaptınız 

@AhmetCakmak 216 ya 2008 gt line veriyorlar hocam. Nisan mayis gibide %50 vergi diliminin ustune cikarmayacaklar araci . O yuzden hep bu banttan satilacak. Pejo turkiye 3008 bile %50 vergi diliminde icinde kalsin diye aracin donanimlarini ufak tefek degistiriyor eat8 i eat6 ya ceviriyor yine satiyor. Bu model de de fiyat artirim olmadan 6 ay satilacak.
Hocam 216 benzinli olduğu için ben pek dikkate almadım o fiyatı. 2008 Gtline teknolojileri gerçekten güzel ama benzinli psa bana gelmez. DH'de takip ediyorum, 2008 yeni stoklar Eylül gibi gelecekmiş, şaka gibi :)  Galerilere verdiler tüm arabaları tabi.

@Savatage 2008 i de cok dusundum ama Q2 nin daha degerli olduguna karar kildim. 1 yil sonra q2 yi satip ayni paraya 2021 model 2008 alinir diye dusunuyorum. =) 

Hic marka algisini dusunmeden degerlendirsem 2008 i de alabilirdim. Ama sonucta boyle de bir gercekte var.

kapora verdiğiniz bu aracı ne zaman teslim alacaksınız?

Q2 sanırım B segmenti,

A3 e göre kapı içlerinden kumaş kaplama yok ve arka yolcular için havalandırma menfezleri yok,ama yüzü daha yeni ve teknolojik olarak dolu.

2008 e gelirsek,benim arkadaşım kapora verdi,mart başında teslim alacak,219 a anlaştılar ama Göral denen üç kağıtçı sana ben 207 bin fatura keseceğim,geri kalan 12000 farkı 2 tane bakım kitliyor,eldende para istiyor,herhangi bir makbuz banka havalesinide kabul etmiyor,işine geliyorsa al,almıyorsan bir sürü galerici sırada bekliyor diyor,üstelik genel merkeze beni şikayet edersen benden bundan sonra hiç araba alamazsın diye tehditte ediyor.Peugeot daki havaya bak?

Aynı gün Q2 ve 2008 i inceledim,2008 nin dış tasarımı güzel tamam ama iç tasarımı tamamen dizayn hataları ile dolu,bir kere 3D ekran koymuşsun ama direksiyondan ekranı göremiyorsun,Autohold gibi faydalı bir donanım hiçbir arabasında yok,direksiyonu aşağı indirince dizlerine çarpıyor,malzeme kalitesi tamamen geri dönüşümden yapılmış,tavan tutamaklar yerinden oynuyor,arkada tek parça dingil var(dobloda bile bağımsız amortisör var),bagaj kapağı plastik falan...geçiniz

Peugeot sıfır araçları vergi dilimine girmesin diye aracı kuşa çeviriyor,ama Audi Q2 şimdi alsan sene sonunda en az 270 bin bandına gelir.3008 ,213 alan var.

2008 e gelirsek,benim arkadaşım kapora verdi,mart başında teslim alacak,219 a anlaştılar ama Göral denen üç kağıtçı sana ben 207 bin fatura keseceğim,geri kalan 12000 farkı 2 tane bakım kitliyor,eldende para istiyor,herhangi bir makbuz banka havalesinide kabul etmiyor,işine geliyorsa al,almıyorsan bir sürü galerici sırada bekliyor diyor,üstelik genel merkeze beni şikayet edersen benden bundan sonra hiç araba alamazsın diye tehditte ediyor.Peugeot daki havaya bak?
Burada tüketicinin tavrını doğru belirlemesi lazım. Biz bu hırsız kılıklı tiplere muhtaç değiliz. Kimse Peugeot veya bu davranışta bulunan kişinin sattığı neyse o markaya mecbur değil. Hatta biraz eski arabayla gezsek bile bir şey olmaz.

Tüketicinin bilinçsiz açlığı piyasayı azdırıyor. 

Sarı siteye de bakınca izlediğim pek çok arabanın haftalardır müşteri beklediğini görüyorum.

Tekrarlayayım: Piyasayı ve fiyatı alıcı belirler. Bilinçli olun. Bugün deli paralara alınan arabalar yarın elimizde patlamasın. 

iç tasarımı tamamen dizayn hataları ile dolu
Fransızlar ergonomiyi hiç anlamadılar, yıllardır da gelişme kaydetmediler. 

@lions_coach dediklerinize özellikle Pejo bayilerinin tavırlarını bizzat yaşadığım için katılıyorum. Bu yüzden de zaten tercihim q2 oldu. 

q2 ,  a3 ve golf gibi aynı MQB platformda yükseliyor. Bu yüzden direkt B segmenti denemez aslında. Dingil mesafesi a3 ve golf ten uzun. Toplam uzunlukları a3 ten 7 cm kısa , genişlik a3 ten 7 cm daha fazla. İç genişliği C segmenti standartında. Kalite olarak a3 ün de içleri golf gibi kumaş kaplı değil. Bence kalite olarak golf a3 ten de q 2 den de iyi.

@lions_coach

Gömdünüz 2008 i fatihasız ....

Şükür ki burası Golf forumu ....ben dahil kimsede kalkıp avukatlığını yapmaz bu 2008 in....

Mk7,5 kullanan biri kolay kolay zıplamaz yani bu 2008 e (örn. ben)

Ama alemin %98 i 

Troc yerine 2008 alır

182 ye dacia duster alacağına 195 e allure 2008 alır 

Kaşgarlı nissan reno üretimi ...15 yıldır yeter gari açık ara şampiyonluk....zaten 2019 da 3008 ile pejo geçti sonunda.

Herşeyin bi ederi var 

2008 gt line  216 ya iyi bir alternatif.

Ama sarı sitede değil 245 ? 225 bile çok.

Q2 ?

Olimpik logosu yeter!

Hızır idi Yunus idi Hızır idi Yunus idi...

Hangisini seviyorsan onu alacaksın. Ben bunu bilir bunu söylerim. Detaylara inmeyeceksin bu hayatta. Zira detaylar her zaman mide bulandırır.

Geri
Üst Alt