Airbag lambası sönmüyor

agacmalzeme

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet
Aracımın ön orta konsolda bulunan havalandırma ızgarasının iç kısmındaki yönlendirme aparatlarından biri çıkmıştı ve sağa sola dönmüyordu. Bende teyp kısmını söktüm ve havalandırma ızgaralarını çıkarıp tamir ettim. 4 lü flaşör düğmesini de mecbur söktüm, aynı yerde airbag soketi de vardı.  Soketleri titiz bir şekilde taktım fakat kontağı açınca airbag lambası yandı ve bir daha sönmedi. Bende kısa yoldan başka birinin başına gelip çözdüğü biçim olan akü kutup başını söktüm ve geri taktım. Fakat arıza 1 iken 10 oldu :)  neyse sonra aracı biraz sürdüm öteki arızalar gitti ve sadece airbag lambası kaldı sizce ne yapmalıyım. VCDS kablom ile bağlanıp hatayı silsem sorun düzelir mi?

Vcds ile airbag kısmına girip hatayı silebilirsiniz sorun çözülecektir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Gökhan Bilgin yemeğimi yiyeyim kafam bi yerine gelsin :)  inip onu deneyecem. Tek şüphem soketimi tam takamadım, ama eminim soketin tırnağı tam oturdu tekrar orayı sökmek istemiyorum. Birde konsolu sökerken adamlar tırnak geçme yerlerine tek tek plastik koymuşlar trim sesi yapmasın diye tebrik ettim fakat sökerken bir kaçı içeriye düştü :). orayı sökecek arkadaşlar dikkatli olsun.

Geri
Üst Alt