Motor soğukken çıkan SES

criptomani

Yeni Üye
İsim
Hakan
2017 1.0 TSİ benzinli aracım, ikinci sahibiyim, araç 19000 km’de... aracı ilk çalıştırdığımda sanki araç dizelmiş gibi bir motor sesi geliyor, 1500 devirlerde... devri 40 sn sonra düşürünce ses kesiliyor... araçta sanki pervane metale sürter gibi bir zırıltı sesi geliyor... nerden gelebilir? Çözümü nedir, bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim... araç ilk çalıştığında arabamı dizel sanıyorlar

Benim de aracım 1.0 TSI ve ilk çalıştırmam da motor soğukken ayni ses bende de var... servisteki ustalara da gösterdim, 1.0 3 silindirli motorların bu şekilde ilk çalışmada gürültülü çalışabileceğini söylediler, yani aracınızda sorun yok, rahat olun😉

Upvote 0

Ses normal. Kışın 1.4 tsilar da gürültülü çalışıyor.  Bu ses mevzulari çok arttı forumda ; arkadaşlar kışın tüm araçlar sıcak havalara göre sesli çalışır ilk calistirmada. Belli bir süre seyirde dahi fark olur. Ses araç sicakken devam ederse sorun vardır. Ayrıca şu kaputu açıp motoru dinlemeyin yahu :)

Upvote 0
Arkadaşlar bugün serviste sesi dinlettim, 3-4 usta geldi baktı sesi duydu... 1.0 TSI lar bu şekilde ilk çalıştırmada gürültülü çalışır, motorda hiçbir sıkıntı yok dediler... kışın soğuk havalarda duyacağımı, yazınsa hiç duymayacağımı söylediler... bilginize 

Upvote 0
Merhaba benim aracim 1.5 tsi golf 7.5 motor.sogukken sanki subap vurmasi varmis gibi bir ses geliyordu.servis normal dedi...motor isininca geciyor..simdi.bazi arkadaslarinda ayni problemi olunca..sanirim normal birsey..dizelmis gibi ses..sonra kesiliyor

Upvote 0
@Erzincan 1.5 tsi ile 1.0 tsi bu konuda farklı hocam. 1.0 tsi ilk çalıştırmada sesli çalışır egzozdan ses verir. Motorda öyle vuruntu vs olmaz. Video atma şansınız varsa youtube yükleyip burada link paylaşın

Upvote 0
Tsk ederim ilginiz icin..bazi arkadaslar subapdan ilk calisirken normaldir demisler...motor isininca gidiyor..serviste normal diyince..oyle kaldi..birde arac yeni 3bin km olmadi...yeni oldugu icinde yapabilir mi

Upvote 0

Geri
Üst Alt