Jump to content

lasttohit

DYNAUDİO SES SİSTEMİ

Recommended Posts

Selamın aleyküm, daha önce golf 7 de dynaudio ses sistemi kullanan var mı? 

Şuanda enderde fiyat olarak montaj dahil 10.500 gibi bir fiyat yazmışlar.

Orjinale göre ne kadar kaliteli ?

Orjinal dynaudio olduğunu nereden anlarım ?

Şimdiden teşekkürler :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracımda dynaudio fabrika çıkışı ses sistemi mevcut.Daha önce 5 tane de normal standart ses sistemi golf 7 sahibi oldum.Bunların iki tanesinde sonradan alpine swe815 subwoofer bağladım.Dynaudio hem basları hem tizleri daha dolgun ve parlak.Sonrada bas bağlayınca tizler zayıf kalıyor kapılar yetişemiyor bas sesine.Ama 10 bin üstü ödemek büyük rakam.İyi düşünmek lazım.Dynaudiodan sonra normali dinleyince boğuk geliyor biraz bana.

Culture33, HONEY ve forzaGilles bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@lasttohit aracım golf 7.5 r line. Fabrika çıkışlı dynaudio ses sistemi var. Daha önce ki aracımda çok donanımlıydı golf 7 fakat ses sistemi yoktu . Ses sistemi olmamasına rağmen kuzenimin c200 amg aracının ses sisteminden çok daha iyiydi. Ancan dynaudio gerçekten çok net fark edilecek kadar müthiş bir ses sistemine sahip . Hiç anlamayan biri bile sesin kalitesini anlayabilir. Mebüde ses sisteminin seçenekleri mevcut.  Gitar şeklinde bir logosu var. Dış görünüş olarakda gümür bir metale kaplı ön hoparlörleri bulunuyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@driver_can @firatkavcu  Şuanda ses kalitesinden çok volumde eksiklik hissediyorum, verdiğim fiyatla doğru orantılı yada yakını bir ses yükseliği ve katlite bir arada alabilirmiyim aslında asıl merak ettiğim şey bu çünkü bunu yaptırdıktan sonra aracı satarken 10 bin liralık bir değer artışı olmayacak :D tabi çıkar ayriyetten sat işi de çok teferruatlı.

Şuanda aracımda hissettiğim tek eksilik ses.Harici bir ses sistemi yaptırmakla dynaudio arasında kalmış durumdayım :( 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@lasttohit onları kodlamayla açıyorlar diye biliyorum. @lasttohit 10bin cok hocam sonradan yaptırmak mantıklı değil bence.cok fazla yerin sökülüp takılması lazım bi ara bende düşünmüştüm en azından dynaudio nun subwoofırını alıp takmayı normal sesler tatminkar aslında.daha düşük maliyetlerle profesyonel yerlerde ses iyileştirmesini bir araştırın isterseniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, lasttohit yazdı:

Selamın aleyküm, daha önce golf 7 de dynaudio ses sistemi kullanan var mı? 

Şuanda enderde fiyat olarak montaj dahil 10.500 gibi bir fiyat yazmışlar.

Orjinale göre ne kadar kaliteli ?

Orjinal dynaudio olduğunu nereden anlarım ?

Şimdiden teşekkürler :) 

Dynaudio'nun 10500 ettigi yerde 

Sunroof 22500 etse?  çok değil diyesim geldi !!

Yada DSG farkı 35 BİN ?

Ömer Kahraman, SCC ve GkM_2015 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, lasttohit yazdı:

@caglar_61 Yurt dışından alarak yarısı kadar bir maaliyete halledebilirim sanırım,profesyonel yerlerde de aşağı yukarı aynı fiyatlara denk gelecek ve orjinal olmayacak.

Dynaudio lu bir golf bulup testden sonra karar vermem gerek sanırım :D 

Bu size biraz fikir verebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Balistique yazdı:

Dynaudio dinledim. 10 bin+ likbir farkı yok. Tabiki normal ses sisteminden daha kaliteli fakat o para verilince kaliteli bir ses sistemi ( Hertz, steg vs) yapılır. Bide yalıtımda yapılır o paraya dahil, dynaudio yalan olur. 

Aynen Dynoaudio sonradan retrofit için pahalı kaçar ama opsiyon olarak alınırsa uyguna geliyor..

Culture33 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Balistique yazdı:

Dynaudio dinledim. 10 bin+ likbir farkı yok. Tabiki normal ses sisteminden daha kaliteli fakat o para verilince kaliteli bir ses sistemi ( Hertz, steg vs) yapılır. Bide yalıtımda yapılır o paraya dahil, dynaudio yalan olur. 

Aynen bu işte yalıtımda çok önemli ben standart ses sistemine bile yaptırmak istiyorum çok açınca sağdan soldan titreme oluyor

Culture33 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, lasttohit yazdı:

Yorumlarınız için teşekkürler, Türkiyeden almayacağım kesinleşti :D Yurt dışında 600 euroya buldum bir tane eğer onu alırda yaparsam buradan paylaşırım :) 

Yanniii mantıklı karar bu olmalı zaten!

2018 mart ayı opsiyon fiyat listesinde 

Vergiler hariç fiyatı 

2030 lira olan bu dynaudio nun 

Bayide vergiler eklenmiş (%50 ötv + %18kdv) fiyatı

3500 lira!!!

O zaman bunu alan aracına opsiyon olarak  ekleten  3500 lük faydasını çok tan amorti edip helal eder ama, 

10500 e ? Ses detone olur cızırtı gelir , kulak içinde  devamlı kaşıntı çınlama şikayetleri falan olur

F/P error verir yani...

Alttan 2. Satır...

Screenshot_20191211-201939.png

SCC bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@lasttohit alpine yada seat sound stepne hoparlörü alınıp takılsa aslında gayet tatmin edici sonuçlar alınabilir, bazı elektronikçiler olmaz derken bazıları olur diyor kesin olarak olup olmayacağını öğrenebilirsem yaptırmayı düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@onurmat @Serkanasn Yorumunuz için teşekkürler arkadaşlar. Şuanlık sadece amfi ve bagaja bass koyarak denemeyi düşünüyorum eğer tatmin etmezse hoparlörde ekleyerek devam edicem.Aldığım yorumlara göre Dynaudio fiyatına değicek bir opsiyon değil :( 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...