Jump to content

Fotoburak27

Hangi aracın moturundaki ses tuhaf, video içerir

Recommended Posts

Arkadaslar golf 7 1.2 tsi aracım var 2016 model ve 30bin km. Kaputu açtığımda değişik bir geliyor birkaç ustaya sordum bana muhtemelen gergi bilyasindan geliyor dedi, neyse bu sesi eski wosvagen ustasına sordum bana bu ses normal birçoğunda var dedi. Arkadaşımda da aynısı var onunda sesini cektim sizden rica 2 videoyu dinletin AMA SESSİZ ORTAMDA izleyin arkalardan gelen bir ses. 1.video benim aracım 2.video arkadaşın aracı sizde hangisi normal hangisi anormal :)

1.video

https://drive.google.com/file/d/1-QX44LYwgamWjmC87I6PQQ1R6aGHUL4Z/view?usp=drivesdk

2.video

https://drive.google.com/file/d/13lcxUtHAsjyYY_5-QQ-daMBniV3SE-qk/view?usp=drivesdk

tarihinde Fotoburak27 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Fotoburak27   Kardeşim daha önce konu açmıştın fikirlerimizi söylemiştik.  Seslere bu kadar takıntılı olmayın özellikle vag grubu araçlarda.  Motor kaputunu açıp ses dinlersen duymadığın bişey kalmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Fotoburak27 Bu sesler normal, özellikle soguk havada benim arabadan ne sesler geliyor, dinlemiyorum artik (2019 model)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@krym hocam 1.video yu sessiz ortamda dinler misinz rica etsem ama sessiz ortamda dinlemenizi rica edeceğim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Fotoburak27 1. Videodaki ses arac hizliyken manevra yaptiginizda gelmiyordur, dogru mu?

Hiz: 20-40km

tarihinde krym tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Fotoburak27 Kardes daha önce konu acmissin oraya baktim, sana servisin dedigi dogru, bu ses sadece araba durdugunda direksiyonu cevirdiginde gelir, Autohold mantikli.

1. Videodaki ses  kusura bakma ama tam komedi

2. Videoda dikkate deger ses yok

En iyisi sen bu arabayi SAT!!!!

Kafana takmana degmez, sat gitsin, rahat ol.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam bence de satın gitsin, takıntı olmuş sizde. Boşuna kendinizi yoruyorsunuz. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@krym 

1.videodali ses komedi derken hocam. İnanki demek istediğinizi anlamadım. Birde son olarak şunu sormak istedim 1.mi yoksa 2.videodaki motor sesi normal. Cvplar için teşekkür ederim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Fotoburak27   Birinci videodaki ses her arabadan gelir eger fren cekili direksiyonu cevirirseniz,  authold devreye giriyor.

Bütün sesler normal, arabalarda bir sorun belirtisi yok, golfler mekanik olarak saglam araclardir, servis bakimini düzenli yapin, kafaya takmayin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@krym hocam ben 1.videoyu yanlış atmışım. K. Bakma şuan güncelledim benim aracım motor sesini şuan dinlerseniz mutlu olurum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Fotoburak27 Gayet saglikli calisiyor, bana degisik gelmedi, arabada ekstra dikkat ceken titresim yok ise sorunlu diyemeyiz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Fotoburak27 yazdı:

@mehmettopuz 1.videodaki araç benim ondaki ses anormal mi geldi

Yok oda düzgün hocam takıntılı olmayın diye smile 'da koydum sonuçta ben işin ehli olmadığım için bilemem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Fotoburak27 hocam selamlar öncelikle. 28 binde geçen ay 2016 model 1.4 tsı 125 lik dsg golf aldım. Bundan önce de 5 yıl gene 1.4 tsı 122 lik manuel golf kullandım. Siteye yeni üye oldum video atmayı beceremedim ama sizin attığınız videolardaki sesleri dinledim. 1. Videodaki motor sesiyle benim aracın motor sesi bire bir nerdeyse aynı. Videoyu atabilsem keşke. Ben de sıkıntı var diye düşünüyordum ama forumda okuduklarım bi nebze içimi rahatlattı diyebilirim. Zaten aracı alır almaz yetkili servise götürdüm araç akşama kadar serviste kaldı her tarafına baktırdım bakımını da yaptırdım araçta en ufak bi sorun olmadığını söylediler. Demek ki anormal bi durum yok. Sizin de içiniz rahat olsun demek istedim :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araç  Canavar gibi, heryere gitmeye hazır olduğunu   motor diliyle anlatıyor size.  Dilinden anlamak için  aracınızı  epey bi  kullanın.   Böyle şeylere de takılmayın. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...