Çalıştırma sorunu

İsim
Onur
Arkadaşlar bu ara arımda çalışırken bir zorlanma oluyor ikinciside araç rolentide çalışırken dalgalanma var araba sanki dışarıdan birisi sallıyormuş gibi aracım tdi 

hocam cozebildinmi bilmiyorum fakat aracin rolantide biri salliyormus gibi olmasini ben yasadim. Olayi anlatayim belki yardimi olur bi baktirirsin. Sabah aracimi calistirdim hava soğuktu. yola ciktim ve 300-400 metre sonra arac silkelendi stop edecek gibi oldu ve motorda güc falan kalmadi ekranda sarı bobin ( kizdirma buji lambasi) yanip sönuyordu. Ariza kablom var bagladim ve enjektor devre arizasi 2 no diye hata aciklamasi vardi. Enjektorcuye gittik ve 1.6 tDI belli yillarda enjektor olarak continental kullanmis ve adi hastalikli enjektore cikmis. Ustundeki elektrik devresi bozuluyor ve enjektor is yapmiyor. Usta enjektoru cikardi hem ustundeki bobin kafayi degisti hemde makinada ayari vs yapti araca takti ve tamam dedi. Once hersey normal gibiydi ama sonra trafikte bi baktim araba bildigin yaylaniyor biri salliyormus gibi... Gidisinde birsey yok gaza dokununca sorun yok ama rolantide motor resmen sallaniyor besik gibi. Tekrar o ustaya gittim. Adam bilgisayara bagladi bir kalibrasyon baslatti arac ufaktan kendisi bi devir yukseltti falab 5-6 dk. Sonra aşiri spor bir kullanim ile 2 dk turladi. Ne sallanti kaldi ne titreme. Meger o enjektoru degisince tanitmak ve kalibrasyon yaptirmak gerekiyormus. Senin sorununa da belki yardimci olur bi enjektorcuye durumu izah et baglayip degerlere baksin zaten anlik degerlerden direk anliyor usta adam birinde bile sapma olsa zamanlama hatasindan motor sallanmaya basliyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt