Kapı altı aydınlatma

bangduck

Üye
İsim
Kubilay Okan Dönmez
Arkadaşlar merhaba ben aracımda kapı altı aydınlatma yok sanıyordum aracımda ama şu kırmızılar dikkatimi çekti yanmıyorlar da kapı altı aydınlatma değil mi bunlar?

7728C52D-6319-4789-AD33-43C92D4CF75C.jpeg

A52B0C4D-9123-459B-B876-88D06911DD74.jpeg

@bangduck Uygulamayı yaptım kardeşim Aliexpress den kapı altı ledlerini sipariş et ben logosuz istiyodum Türkiye de logosuz olanlarından bulamadım soketleri de olsun mutlaka içinde sonra kapı döşemesinin sökülüp kapı içinde ki kablolardan ek alacaksın ve kodlama gerektirir orijinal gibi görünmesi için bez bantla diğer kablolara bantlarsan fabrikasyon bir  görüntü elde edersin arka kapılara da uyguladım gayet şık ve premium algısı oluşturuyor tavsite edilir..

Upvote 0

selamlar herkese 
bugün golf 7 kapı altı aydınlatma ledleri için birşeyi keşfettik.orjinal passatlarda kullanılan ledleri golf 7 için özellikle sadece arka kapı pandizotlarında içeriden çok küçük bir rötüş ile yerine takılabiliyorlar.böylelikle arka kapılardaki orjinal olmayan ledler takıldığında sürekli şase kaçağı gibi oluşan kaçak sorunu kesinlikle giderilerek kapı altı ledlerini kullanmış oluyoruz.
genelde bilen bilir sadece bu sebepten golf7 lere sadece ön kapı altı aydınlatması takılır.arkalara ise takılmazdı.
bize bunu bulmamıza vesile ve ilham kaynağı olan sevgili @CemKcem abimize ve montajı ve orjinal kapı aydınlatma led setini tedarik ettiğimiz ve montajını yapan forumun bir çok kişinin montaj ve retrofit desteği aldığı @zulalyolabimize çok teşekkürlerimi sunuyorum.inanın arac resmen 4 kapıya orjinal aydınlatma yapınca araç çok değişik geldi gözüme.aradaki farkı diğer  aydınlatma ile kıyaslayan birisi olarak imkanı olan yapsın ve gerçektende ışığı dağıtmayan yapısıyla premium havanın katıldığına şahit olsun.belki bu durumdan muzdarip arkadaşlarımız var ise faydalansınlar diye yazıyorum.

XEEY3575[1].jpgXZLS6160[1].jpgUSEN7215[1].jpgGWGO9142[1].jpg

Upvote 0
selamlar herkese 
bugün golf 7 kapı altı aydınlatma ledleri için birşeyi keşfettik.orjinal passatlarda kullanılan ledleri golf 7 için özellikle sadece arka kapı pandizotlarında içeriden çok küçük bir rötüş ile yerine takılabiliyorlar.böylelikle arka kapılardaki orjinal olmayan ledler takıldığında sürekli şase kaçağı gibi oluşan kaçak sorunu kesinlikle giderilerek kapı altı ledlerini kullanmış oluyoruz.
genelde bilen bilir sadece bu sebepten golf7 lere sadece ön kapı altı aydınlatması takılır.arkalara ise takılmazdı.
bize bunu bulmamıza vesile ve ilham kaynağı olan sevgili @CemKcem abimize ve montajı ve orjinal kapı aydınlatma led setini tedarik ettiğimiz ve montajını yapan forumun bir çok kişinin montaj ve retrofit desteği aldığı @zulalyolabimize çok teşekkürlerimi sunuyorum.inanın arac resmen 4 kapıya orjinal aydınlatma yapınca araç çok değişik geldi gözüme.aradaki farkı diğer  aydınlatma ile kıyaslayan birisi olarak imkanı olan yapsın ve gerçektende ışığı dağıtmayan yapısıyla premium havanın katıldığına şahit olsun.belki bu durumdan muzdarip arkadaşlarımız var ise faydalansınlar diye yazıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 41721Ekli dosyayı görüntüle 41722Ekli dosyayı görüntüle 41723Ekli dosyayı görüntüle 41724
Hayırlı uğurlu olsun hocam.

@CemKve @zulalyolabilere selam olsun.

Zülal abi arkalara bir çift yazın bana. :)

Upvote 0
[mention]memin [/mention] hocam

Gule gule kullan

Bende mi gidip yaptirsam
stok var mi premium / elegance kapi aydinlatma [mention]zulalyol [/mention]

Hayalimdeki golf olmuş masallah

[mention]CemK [/mention]da ilham vermişsin o da senden kopya çekecek
cam çıtası siparişi vermiş

Upvote 0
selamlar herkese 

Ekli dosyayı görüntüle 41721Ekli dosyayı görüntüle 41722Ekli dosyayı görüntüle 41723Ekli dosyayı görüntüle 41724
Hayırlı olsun :) hem bahsi geçen akü sorunu hem de üstünde gelen ledlerin bozulması durumunda müdahaleis zor olduğu için OEM ürün tercih etmiştim. İçine sonradan kendim dipsiz led eklemiştim. Bozulsa da her yer dipsiz led kaynıyor zaten :D

Bu arka kapıya otutmama sorununu ben de yaşadım ve iç üst kısmı tıraşladım. Bendeki parçada sorun var sanıyordum ben de :D

Upvote 0
@mustafacagri arka kapılar için Aydınaltma karşı tarafını traşlamak lazım 
aynen öyleymiş abi :) konularda hiç denk gelmeyince ön arka aydınlatma malzemesi mi farklı diye ona baktım, ordan da bişey bulamadım :D  en son aydınlatmanın üst sırt kısmının geldiği yeri tıraşlayınca oturdu :D   acaba normalde aydınlatmalı gelen araçlarda da mı orası tıraşlı yoksa iç kapı karton malzemesi mi değişik?

Upvote 0
[mention]memin [/mention] hocam

Gule gule kullan

Bende mi gidip yaptirsam stok var mi premium / elegance kapi aydinlatma [mention]zulalyol [/mention]

Hayalimdeki golf olmuş masallah

[mention]CemK [/mention]da ilham vermişsin o da senden kopya çekecek cam çıtası siparişi vermiş
artık oda ( @CemK) bizden birisi :)  aramıza hoşgeldi..

Upvote 0
@memin @zulalyol 

böylelikle arka kapılardaki orjinal olmayan ledler takıldığında sürekli şase kaçağı gibi oluşan kaçak sorunu kesinlikle giderilerek kapı altı ledlerini kullanmış oluyoruz.
Değerli üstadlarım aliexpress’ten kapı altı aydınlatmalardan sipariş verip aldım. Montajını yapacağım fakat bu şase kaçağı sorununu duyunca kafama takıldı. Bu aldığım ürünleri monte ettikten sonra elektriksel anlamda herhangi bir sorun oluşturur mu? 

Eğer konuda okuduklarımdan ve izlediğim montaj videolarından yanlış anlamadıysam arka kapılara montesinden sonra kodlama gerekiyor, önlerde bir sorun olmuyor. Yardımlarınızı bekliyorum..  

Upvote 0

Geri
Üst Alt