Jump to content

SİGN ASSİSTİ AÇMAK


Recommended Posts

Dinamik Light Assist opsiyonu aracınızda varsa açabilirsiniz bu özelliği kamera üzerinden sınırlı çalışıyor araçta navi yok ise. ben açtım 60 km kadar olan tabeları yanından hemen geçerken okuyup renkli yol bilgisayarı ekranının üst orta kısmında gösteriyor sesli uyarı yapmadan. özellik çalışmadan önce sınırlı olduğu ihtarı yapıyor sesli olarak belki bu kimileri için rahatsız edici olabilir.

STG17> Uzun Kodlama> Byte 05, 2 etkinleştirin (/ aktif yüklü trafik işareti tanıma)

STGA5> Uzun Kodlama> Byte 01 bit Bit 0 Etkin (Trafik İşaretleri Tanıma (TZE) aktif)

STG5F> Kişiselleştirme> kanal "(63) araç fonksiyon listesi BAP traffic_sign_recognition_0x21"> 'Etkin' set

STG5F> Adjustment> Channel "(151) araç menü operasyonu-menu_display_road_sign_identification"> On Show 'Etkin' set -Verkehrszeichenerkennung -ek kaldırılması karakterler 'Etkin' set

STG5F> Adjustment> Kanal "(153) araç menü operasyonu-menu_display_road_sign_identification_over_threshold_high">:

STGA5> Erişim Yetkileri: 20103> kanalı "hız limiti karakterleri sonuna"> "Aktif "Set

ÖNEMLİ NOT:  Golf 7 si olup aracında ACC ve Front Assist olanlara tiyo olsun. sign assistin açılması engel teşkil etmiyor. Ayrıca ACC ile Sign Assistin de aralarında bir bağlantı yok hepsi birbirinden bağımsız çalışıyor.

Sadece ACC li araçta sign assistin kodlamanın 2. sıradaki STGA5> Long Coding> byte 01, Bit 0 Enable (Traffic Sign Recognition (FTE) active) kısmında  bir engelleme yaptı ancak Alman sitelerinden uzun araştırma ile bulduk çözümü. önce long coding ekranının en üstünde Lcode2 diye kısım var oradan coded bölümünü açıp aktif hale getirip exit yapıp sonra long coded içindeki byt 01 ve bit 0 a tıklıyoruz.

bende ACC olmadığından kodları sırasıyle girebilmiştim herhangi bir engelleme ile karşılaşmamıştım.

Recep Gül bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

  • Kurucu Yönetici
Merhaba, renkli yol bilgisayarı değil de standart siyah beyaz yol bilgisayarlı ekranlı golflerde de bu özellik açılabiliyor mu? Onun dışında dynamic light assist ve acc ikisi de var. 2013 model golf

Açılır hocam
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Araçta standartta olmayan fakat sonradan açabildiğin bir özelliği aktif etmek gayet hoş, fakat konuyu açan arkadaşında bahsettiği gibi, "kısıtlı" olduğu uyarısı çok can sıkıyor. Belli bir süre tabela görmeyince bu yarıyı hep veriyor. Bende şuan hâlâ etkin fakat bu aralar artık kapatmayı düşünüyorum çünkü olmadık yerlerde yanlış tabelelalar göstermeye başladı, mesela 30 luk yolda hız sınırını 100 olarak gösteriyor.  

tarihinde Recep Gül tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Gökhan Bilgin yazdı:

@oguzkaanvolkan kablonuz var sanırım araca bağlanmadan önce haber verin uzaktan bağlantıyla yardımcı olayım

Hocam tum yazanlari yaptim fakat surda yazan seyi duzeltemedim .

Sadece ACC li araçta sign assistin kodlamanın 2. sıradaki STGA5> Long Coding> byte 01, Bit 0 Enable (Traffic Sign Recognition (FTE) active) kısmında  bir engelleme yaptı ancak Alman sitelerinden uzun araştırma ile bulduk çözümü. önce long coding ekranının en üstünde Lcode2 diye kısım var oradan coded bölümünü açıp aktif hale getirip exit yapıp sonra long coded içindeki byt 01 ve bit 0 a tıklıyoruz.
 

Lcode2 sekmesinden yazilanida yaptim ama kabul etmiyor sanırım onu yapsam acilacak @Gökhan Bilgin

bu arada aracta acc yok 

tarihinde oguzkaanvolkan tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 8 ay sonra...

@aydancan Tabela eğer etrafta yoksa yola çıkıyorsunuz diyelim bir kere şuan kısıtlı diye size sesli ve yazılı bir ikaz yapıyor. Ben sistemi kapatsam bile bu uyarıyı ilk araba yola çıktıktan sonra yapıyor. Ama daha sonra sesli bir ikaz yapmıyor. Bende düzgün çalışıyor 82 yazıyorsa mesela 80 diye yazıyor ekranda, tabi hız sınırı sesli görsel veya sadece görsel veya komple kapalı hale getirelebiliyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Tolgahan45 hocam bendede sıkıntısız çalışıyor tabela okuma ama her çalışmadan sonra tabelayı okumayınca kısıtlı uyarısı artık gelmesin istiyorum ama tabelaları okumaya devam etsin hani sadece kısıtlı bildirimi gelmese yeter bana her çalışmada zaten 1 kerr geliyorda bişey olmazda imkan varsa gelmese kapatsam daha iyi olur

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Omer58 Ben bu sorunu çözmek için vagstore diye bir yerde yaptırmaya çalıştım, sorun çözüldü diye çıktım ama bu seferde tabela okuma işlevi açılamaz hale geldi ve haliyle uyarı çıkmadı. Sonra bugün yine gittim, ne yazık ki aktif edilince tekrar yolda tabela yoktu ve uyarı verdi araç. Bu durum kodlama ile alakalı diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi her seferinde pat diye uyarı vermesi biraz can sıkıcı. Çok ilginç olan mesele ilk çalıştırmada her seferinde tabela okumanın tüm fonksiyonlarını kapatmama rağmen uyarı vermesi :) Mecburen artık servis bakımı geldiğinde soracağım bu durumu, belki onlar çözüm bulabilir. Vag yazılımı yapan yerler ezbere yazılımı kopyala yapıştır yaptıkları için çözüm bulamıyorlar diye düşünüyorum. :)

tarihinde Tolgahan45 tarafından düzenlendi
Omer58 bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.×
×
  • Yeni Oluştur...