Jump to content

mimartayyip

Siyah Golf 6 shanghai jant nasıl olur?

Recommended Posts

Dostlar siyah Golf 6 aracıma shanghai jant almayı düşünüyorum aracım Trendline sac janta sahip ben shanghai jant alsam kendi bijonlarım ile takabilirmiyim bijon kısa gelme gibi bir olay yaşanır mı acaba? 

Birde daha önce golfe takan var ise görsel paylaşabilirim bizlerle acaba 

IMG_20190728_172125.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Satın alınmadan önce  bir denemekte fayda olabilir çünkü 6 ile 7 arasında jant offsetlerinin duruşu farklı olabilir. 7 de çok güzel spacerlı gibi limitte duruyordu. 6 da sürtme olamaması için baştan denenmeli.

Birde bu jantı gösteren yaydı, 3.5 cm yay ile çok güzel olmuştu.gvnm2.thumb.png.4f3b813ebbd1cbbb2c7231f60e132b3b.pngIMG_0042.thumb.jpg.02aa0838e69faf52df00e4bf07370e6b.jpg

tarihinde aaron tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@aaron  bendeki bijonları olmazsa oda büyük bir ayrı masraf alacağım jant lastiksiz hemen deneme şansım yok ama bijon standart olmazmı sizce? 

Birde kışlık 205,50,17 sıfır lastiklerim var bu janta olurmu acaba hocam? 

Cevabınız için teşekkür ederim bu arada 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@mimartayyip  Bijonlar sıkıntısız olacaktır. 

205/50/17 ölçüsü,

Standart olan 225/45/17 ölçüden 4 mm yüksek durur ki, çok bir önemi yoktur. 

Jantın değerleri IS/ET: 33 , 7.0J . Kışlıklarınıza olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@aaron araç manuel mi? bir de eibach mı vogtland mı yaylarınız merak ettim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 02.09.2019 at 9:04 AM, aaron yazdı:

@mimartayyip  Bijonlar sıkıntısız olacaktır. 

205/50/17 ölçüsü,

Standart olan 225/45/17 ölçüden 4 mm yüksek durur ki, çok bir önemi yoktur. 

Jantın değerleri IS/ET: 33 , 7.0J . Kışlıklarınıza olur.

Bu 4 mm nereden geliyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 31.08.2019 at 10:26 PM, mimartayyip yazdı:

Dostlar siyah Golf 6 aracıma shanghai jant almayı düşünüyorum aracım Trendline sac janta sahip ben shanghai jant alsam kendi bijonlarım ile takabilirmiyim bijon kısa gelme gibi bir olay yaşanır mı acaba? 

Birde daha önce golfe takan var ise görsel paylaşabilirim bizlerle acaba 

IMG_20190728_172125.jpg

Bundan tam 3 sene önce bir avm otoparkında gördüğüm Golf 6'nın fotoğrafını paylaşmak istiyorum. Bugün işe yarayacakmış demek ki. :)

Normalde bu jantı pek beğenmem ama Golf 6'da o kadar tatlı durmuş ki fotoğrafını çekmeden edemedim, görüntüde basıklığın da büyük etkisi var tabi. Canlı görmenizi isterdim, çok güzel duruyordu.

Kesin kararınızı vermediyseniz bu seçeneği de düşünün derim.

P_20170414_1140512_2.thumb.jpg.3b820fb300c9e3e877646ad81ac20a7a.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@aaron hocam sizin mesajlarınızda sonradan bakarken gördüm vogtland olduğunu. ve görene kadar eibach sanıyordum.

vogtland arkası çok düşük olduğu, eibachta da önü çok basık diye konusup duruldu forumda. 

yalnız sizin eski aracınızı vogtlandlarla gerçekten begendim. tavsiye eder misiniz siz de? aynı jant, yay, araba(high man tdi) kombinasyonunda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Yehanoha Vogtland dışında bir yay kullanmadığım için içlerinde en iyisi bu diyemem ama konfor anlamında çok üzmemişti beni. (çok= spor yay mutlaka sertleştirir aracı.)

Basıklık olarak eşit olduğu için gözüme her zaman hoş gelmiştir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@aaron yüklediğinizde ya da 3 kişi 5 kişi yüklü şekilde kullanımda bir sıkıntı yaşadınız mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Yehanoha Aşırı bir yükle kullanmadım. 4 kişi seyehat etmişimdir en fazla, yüklü olmayan valizlerle. Bir sıkıntı yaşamadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: KaiZeN
      Arkadaşlar merhaba,

Uzun süredir almayı planladığım ve sonunda aldığım carbon collective platinum wheels in ilk katını uyguladım. Normalde 2 saat sonra ikinci katı uygulayın diyor tabi saat 1 i geçince ve yarın işe gitmek zorunda olunca artık yarın akşama uygularım ikinci katı.

Lastik jantları taşımak ve bir yerden bir yere götürmek bildiğiniz zulüm. Belim bildiğiniz koptu. Apartman hardiyasından eve çıkardım ve direk küvete teker teker aldım. Doğru düzgün ben yıkanmamışımdır bu banyoda ebeveyn banyosu gibi bir kolaylık olduğundan 

Yıkamadaki ekipmanlarımız ve kirli hallerimizden birkaç foto alalım,

Demirtozu temizleyicisi flowey r10 u denedim güzel iş çıkardı ve hızlı çalıştı. Jantları yaklaşık 1.5 yıldır kullanmıyordum ve hiç demirtozu temizleyici yüzü görmemişti.

Lastiklere 1:1 sulandırılmış ceviz ve mothers ın davlumbaz fırçasını kullandım. Ayrı bir lastik fırçam olmadığı için.

Jantlar epeydir kirli kaldığı için demirtozu temizleyici ve tazyiksiz suyla tam kirler çıkmadı ama epey yumuşamıştı dokunduğumda gidiyordu yine de flowey R1 1:3 sulandırıp, wheel woolies fırçayla kalan kirleri de aldım. Bu arada jant çok kollu olduğu için Büyük boy problem olabilir diye düşünmüştüm aralara girerken ama tam oturdu, güzel temizledi.

Temizleneni güzelce kurulayıp küvetten çıkarıp tam kuruması için balkona aldım.

Ziftler için ve yüzeyi tam olarak hazır hale getirmek için m700 uyguladım. Çok kalıplaşmış ve kalın ziftleri inceltti ama tam sökemedi m700, yine buna da şükür diyelim.

Ve sıra carbon collective platinum wheels e geldi. 4-5 damla ve 1-2 dakika sonra silinmesi gerektiği belirtilmiş. Buraya kadar epey yorulunca ve saatte 12 yi geçince biraz hızlı uygulamaya çalıştım. Ön tarafı ikiye bölüp uygulayıp sildim. Arka tarafı da üçe bölüp uygulayıp sildim. Purestar ve bilt hamber double speed Wax ın yanında gelen bezi kullandım silerken. Bu arada baktım epey az kullanmışım dedim şişeyi görünce acaba dedim yanlışmı uyguladım ama paketin arkasındaki talimatı tekrar okuyunca 8 janta 2 kat uygulamaya yeterli diye belirtiyordu. Bozulmazsa 1-1.5 sene sonra tekrar uygularız 

Ve finallerimiz; ben parlaklığını beğendim, tabi ışık yetersiz balkon olunca. Birde gün ışığında görmek daha iyi olacaktır. 2. Katı uyguladığımda bir güncelleme ve araca takınca da ufak bir güncelleme daha yaparım. Teşekkürler arkadaşlar..

• Yazan: frknyldrm
      Herkese merhaba, ben Furkan.

İstanbul'da yaşıyorum, 26 yaşındayım ve kendimi bildim bileli otomobillere karşı aşırı ilgim var.   
      Golf maceramız 2004 Mk4 1.6 Pacific OV ile başladı, 1997 Mk3 1.6 Sport OV ve ardından 2009 Mk6 1.4 TSI Highline DSG ile devam ederken 2011 Passat B7 1.4 TSI DSG Comfortline ile iki yıllık bir reklam arasına girdik.
      Sonunda "Golf Tutkusu" ağır bastı ve maceraya bu sefer 2019 1.6 TDI Comfortline DSG ile devam etme kararı aldım. Bu otomobilin diğerlerinden farkı, kendi alın terim ile sahip olmam ve şahsıma ait olan ilk otomobil olmasıdır. 

Arabasını seven adama, arabası ne olursa olsun saygım var. 1.2 twingo'ya da bindim, passat'a da bindim. Varlığı da yokluğu da bilirim, kürke değil içindeki insana hürmet ederim.

Allah'tan, hepimiz için önce sağlık ve huzur, ardından istediğimiz arabalara sahip olmayı diliyorum.
      Bu başlık altında daha önce tadına baktığım Golf'leri tanıtıp güncel aracıma yaptıklarım/yapacaklarım ile devam etmeyi düşünüyorum, keyifli forumlar dilerim.

İlk olarak 2011 senesinde ehliyetimi almama aylar kala satın aldığımız 2004 Model Mk4 1.6 Pacific ile başlayalım. Rengi, jantları, stopları, koltukları ve 3 kollu direksiyonu ile en güzel kombinasyona sahip Golf 4 idi bence, temizi denk gelirse bugün olsa yine binerim. Maalesef bu otomobile ait pek fazla fotoğraf yok, kusuruma bakmayın tadımlık paylaşıyorum. Yine maalesef diyeceğim, çünkü bununla beraberliğimiz ev alma sebebiyle kısa sürdü. Bir sonraki aracımızın Golf Mk3 olacağını bilmiyorum tabi o günlerde.

Peyderpey diğer otomobilleri de paylaşacağım, bu 1.bölüm sonu olsun.
    • Yazan: Ender
      Herkese Merhaba Dostlar;
            Sevdiğim Jant modellerinden  birisi olan WRC yi, Bu senenin Modası siyah 18 ebat Jantlar için yaza merhaba değişimi düşünüyordum ve Bunu Bugün hayata geçirmiş bulunmaktayım. Evde kalınan 74 Günlük Karantina Süresince Bir çok model düşündüm ,araştırmalar yaptımsa da  Çok fazla sevmesem de Siyah Jant modasına ayak uydurmak ve deneyimlemek adına Arıcıoğlu Otomotivin Ülkemize Ürettirip getirdiği  WRC 18 Ebat EMR- DY 418-12 Modelinin  ET40 7.5x18 5x112 Ebat değerlerine Sahip olan  Siyah  Renk ürününü 2 gün önce almış ve bugün Aracımıza takmış olduk. Jantın yapısını Çok beğendim. Artık  İnanıyorum ki Replika üretimler Gün Geçtikçe Kaliteleri artırıyorlar. Elbette Orijinal değerinde değiller  ama zamanla o değerleri yakalayabilirler diye de düşünüyorum. Şuan yorumlamak adına Çok erken olsa da 40-50 km kadar kullandım ve ilk izlenimlerim çok olumlu. Etrafımdaki arkadaşlarım ve dostlarımın büyük çoğunluğu beğenmiş olsa da bazı arkadaşlar Eskiler (Pretorilar) daha güzel di şeklinde dönütler aldım. Siz değerli forum dostlarında Görüşlerini merak ediyorum. Temizlik ve bakımı biraz zor olacak ama Güneşli günde veya Işık altında görseli de çok hoşuma gitti. Sanırım Ayna Kapaklarını da Piano Black yaparaktan R line Tampon altı , Marşpiye ve B sütunu piano black kaplamalar ile Güzel Kombin oluşturacaktır. Bu yaza Herkesin Gönlünde ki Jant Lastik modeliyle girmesini temenni eder Herkese Keyifli forumlar Diliyorum.
      Fiyatı: Siyah Olarak Arıcıoğlu stoklarında şuanda yok lakin mevcut renkleri için  kampanyası var, 3470 den indirimli fiyat olarak 3099 TL 
      düşünenler için Link bırakıyorum.
      https://www.jantdunyasi.com/emr-dy418-09-75x18-5x112-et40-731-dynamic-silver-18-inc-jant

• Yazan: BG2017
      Herkese Merhaba,
      Aracımdan çıkan 18'' WRC Jant ve 225/40/18 Semperit Lastiklerimi satıyorum..
      Henüz 1500 Km. kullanılan ve herhangi bir çiziği (kılcal çizik dahi ) yoktur.
      Lastikler 225/40/18 ölçülerinde 2019/30. Hafta üretim tarihlidir ve herhangi bir yaması patlağı yoktur.
      19'' Jant Lastiğe geçtiğim için satıyorum.
      Lastik markasını bilmeyenler için söyleyeyim ucuz olsun diye alınmış bir lastik değil aksine özellikle araştırıp almıştım.
      Continental'in ürettiği bir lastik olup tam bir fiyat/performans ürünüdür.
      Fiyat : 3900 TL 

• Yazan: MR7
      Merhabalar. 2015 Model 1.2 TSI MK7 aracim icin BBS CI-R jant düşünüyorum. Orijinal ve ikinci el olacak. Fakat lastikler Michelin PS 4S. Araca uygun olur mu? Olursa ne gibi dezavantaji olur? Teşekkürler simdiden lutfen yardimci olun. Gorselde ekliyorum. 

• Yeni Oluştur...